Uznany dungeon-crawler Endurance otrzymuje tryb Quick Battle w najnowszej aktualizacji

Endurance, uznany dungeon-crawler science fiction autorstwa programisty Ivana Panasenko, otrzymał właśnie zupełnie nowy tryb w swojej najnowszej aktualizacji.

Quick Battle to eksperymentalny tryb przetrwania, w którym celem jest przetrwanie jak najdłużej. Po zakończeniu próby Wasz wynik trafia do tabeli liderów. Obecnie jest osiem nowych poziomów, ale Panasenko może dodać ich więcej w przyszłości.

Jeśli nigdy w niego nie graliście, Endurance jest prequelem wysoko cenionej gry Ailment z 2019. W tej grze byliście oszołomieni i narażeni na niebezpieczeństwo na pokładzie źle działającego statku kosmicznego, zmuszeni odpierajać zabójczych współpracowników po powrocie z nieudanej misji ratunkowej na pokładzie innego statku.

Ten statek nazywał się Endurance, a ten świetny prequel wyjaśnia dokładnie, co się tam wydarzyło i dlaczego wszyscy wasi współpracownicy wpadli w szał.

Pod względem rozgrywki oznacza to eksplorację ponurych korytarzy Endurance, niszcząc roje żarłocznych, zarażonych członków załogi. Spotkacie też niezainfekowanych NPC i musisz chronić ich przed gradem kul.

Atmosfera w Endurance to czysty horror science-fiction, ze złowieszczym klaustrofobicznym nastrojem przenikającym każdy centymetr zainfekowanego statku. Na szczęście wasi zaprzyjaźnieni NPC wyrożniają się ponurymi żart i dobry humor, a sama gra jest pełna zabawnych odniesień do filmów science-fiction.

Endurance ma ogromną różnorodność różnych poziomów i imponującą kolekcję broni do zebrania. Czasami będziecie pogrywać jak w klasyczną strzelankę z dwoma drążkami. Innym razem będziecie ustawiać formacje wieżyczek w stylu tower defense, wykonywać zadania lub rozpoczynać nieskończone sekcje biegowe. To wszystko jest tutaj.

Uwielbiamy tę serię. Ailment było doskonałym kawałkiem akcji retro science fiction na urządzenia mobilne, a Endurance przyjmuje formułę i podąża za nią. Jeśli przedarliście się już przez kampanię i odkryliście każdy zwrot akcji w tej epickiej historii, nowy tryb szybkiej bitwy da wam pretekst, by wskoczyć z powrotem.

A jeśli nigdy nie graliście w Endurance, otrzymaliście właśnie jeszcze jeden powód, aby spróbować. Możecie pobrać Endurance za darmo już teraz w Google Play Store i App Store.