TOP 5 najlepszych gier LEGO na Androida!

TOP 5 najlepszych gier lego

Słynna duńska firma LEGO, która produkuje różnorodne zestawy klocków, cieszy się uznaniem nie tylko dzieci, ale także nieco starszych miłośników budowania. Po sukcesie, jakie odniosły ich fizyczne zabawki, kilkanaście lat temu firma postanowiła nawiązać współpracę z producentami gier komputerowych. Również one zostały ciepło przyjęte na rynku, co przyczyniło się do rozwoju tej serii i dzisiaj możemy zagrać w nie nawet na naszych smartfonach. Wybraliśmy dla Was TOP 5 najlepszych gier LEGO na Androida. Zaczynajmy!

Miejsce 5 – LEGO Harry Potter: Lata 5-7

Kilka dni temu pisaliśmy o najgorszej grze o przygodach Harry’ego, jaką była “Tajemnica Hogwartu”. Na szczęście “LEGO Hary Potter: Lata 5-7” nie ma nic wspólnego z tą nieudaną produkcją. Tytuł ten jest rozwinięciem i kontynuacją gry o tym samym tytule, osadzonym w latach 1-4. W odróżnieniu od swojego poprzednika posiada bardziej rozbudowaną fabułę, zawiera więcej miejsc do odwiedzenia i więcej postaci do odblokowania. Fani Pottera nie uświadczą tu oryginalnej fabuły i tego, czego nie znaliby z książek czy filmów, tym nie mniej jest to zdecydowanie gra godna uwagi. Obecnie w Google Play kosztuje ona 22,99 zł.

Miejsce 4 – LEGO Jurassic World

Gry LEGO zazwyczaj niewiele różnią się od siebie mechaniką rozgrywki, a największą różnicę stanowi specyfika samego uniwersum. Idealnym przykładem tego jest LEGO: Jurassic World. W otwartym świecie mogliśmy przeżywać przygody znane z  czterech filmów z tej serii, a także wcielać się w same dinozaury i sprawdzać, który z nich jest najsilniejszy. Choć potencjał uniwersum nie został w pełni wykorzystany, klockowa wersja Parku Jurajskiego z pewnością wciągnie Was na długie godziny. Aktualna cena w Sklepie Play: 21,99 zł.

Miejsce 3 – LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Kontynuacja pierwszej części przygód Batmana z 2008 roku to prawdziwy przykład tego, że znaną markę można pokazać w zupełnie nowy sposób. Choć “dwójka” realizuje założenia pierwszej części, to jest zdecydowanie odważniejsza i obszerniejsza. Otwarte miasto Gotham, masa postaci min. z Ligi Sprawiedliwych i różnorodne pojazdy sprawią, że będzecie chcieli zostać z tą grą na dłużej. Całość dopełniają easter eggi oraz polska wersja językowa. Za grę zapłacicie 21,99 zł.

Miejsce 2 – LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Lego Star WarsBazowana na siódmej części słynnej filmowej sagi gra wydawała się być skazana na “średniość” z racji tego, że bazowała na zaledwie jednym filmie. Studio Traveller’s Tales zaskoczyło jednak wszystkich, wydając grę, która zawierała ciekawe sekwencje misji, bardziej rozbudowane, lecz nadal przyjemne zagadki logiczne oraz starcia statków kosmicznych, które w wielu miejscach zawstydzały wydane nieco wcześniej Star Wars: Battlefront. Bardzo dobrze wypada również dubbing, gdyż głosów postaciom użyczyli aktorzy znani z kinowego filmu. Grę można pobrać za darmo aby ją sobie przetestować, ale za resztę zawartości będziecie musieli zapłacić. Naprawdę warto!

Miejsce 1 – LEGO The Lord of the Rings

Lego Lord Of The RingsNajlepsza gra na tej liście nie jest ani tak pomysłowa, ani rozbudowana jak pozostałe. Co więc przyczyniło się do jej tak dobrego odbioru? Odpowiedź brzmi: mistrzowskie wykorzystanie uniwersum J.R.R. Tolkiena. Śródziemie, znane z ksiązki oraz trylogii filmów obfituje w gagi i zabawne dialogi, które spodobają sie tylko fanom Władcy Pierścienia. Znakomicie wypada również muzyka, przeniesiona prosto z filmu. Klockowe przygody Froda Bagginsa to doskonały przykład na to, że  w grach Lego nie jest najważniejsza ani pomysłowośc twórców, ani rozbudowana rozgrywka, a osobiste preferencje gracza na temat uniwersów, w jakich toczy się gra. Jej koszt to 22,99 sł. Polecamy!

To już koniec naszego zestawienia. Jaka gra najbardziej Was zaintrygowała. Graliście już w jakąś z tych produkcji? Napiszcie w komentarzu! Nie zapomnijcie zalajkować naszej stronki na Facebooku, abyście zostali z naszymi artykułami na dłużej. Dzięki!