TOP 5 najlepszych gier e-sportowych na Androida!

top 5 gier esportowych

E-sport na komputery i konsole jest w dzisiejszych czasach niesamowicie popularny. W ślad za nim podążyli twórcy gier mobilnych, a rynek przenośnego e-sportu cały czas rośnie w siłę. Na Androidzie, iOS i innych urządzeniach przenośnych możemy grać w najnowsze produkcje za darmo, a nawet wygrywać pieniądze w różnorodnych turniejach! Oto 5 najlepszych gier na Androida, które warto wypróbować.

1. Clash Royale

Clash Royale to największa mobilna gra e-sportowa. W ciągu zaledwie dwóch lat gracze zgromadzili wygrane w wysokości 1,89 miliona dolarów w 24 turniejach – średnio prawie 50 tysięcy na jedno wydarzenie! Oprócz dużych wydarzeń konkurencyjnych, takich jak mistrzostwa Clash Royale Crown, istnieje obecnie także Clash Royale League, więc mobilny e-sport będzie się stale powiększał, w dużej mierze właśnie dzięki Clash Royale.
Ta gra jest jak połączenie gry typu tower defense i turowej strategii karcianej. Choć gra jest dostępna za darmo zarówno w Google Play, wielu zapalonych graczy z chęcią korzysta z mikropłatności.

2. Hearthstone

Popularna wirtualna gra karciana Blizzard stała się niezwykle popularna także na urządzeniach mobilnych. Dostajemy pełną grę, po prostu przeskalowaną na urządzenia z ekranem dotykowym. Naszym zadaniem jest zbierać talie kart, walczyć z innymi graczami i wspinać się w rankingach. Hearthstone jest jedną z najlepszych gier e-sportowych w 2018 roku, z ogromną bazą graczy i masą ludzi oglądających na Twitchu. Grę możemy pobrać bezpłatnie z Google Play.

3. PUBG Mobile

Najlepiej sprzedająca się gra Battle Royale Playerunknown’s Battlegrounds posiada własną wersję mobilną. Mimo że rozgrywka jest mniej więcej taka sama, PUBG Mobile jest osobną grą z własnymi aktualizacjami i różnicami. Oczywiście tytuł ten posiada również swoją własną scenę e-sportową. Można znaleźć turnieje PUBG Mobile w internecie, a nawet zapisać się na imprezy sponsorowane przez twórców Tencent Mobile. Jeszcze jedna wielka różnica – w odróżnieniu od swojej wersji na PC i konsole, PUBG Mobile jest darmowy.

4. Arena of Valor

Arena of Valor to międzynarodowa adaptacja King of Glory – to ogromna mobilnega gra e-sportowa MOBA z turniejami, które przyciągają ponad 19,5 miliona widzów w Chinach. Gra jest idealna dla tych, którzy chcą czegoś takiego jak Dota 2 lub League of Legends na swoim smartfonie. Możemy brać udział w bitwach online i budować swoje umiejętności. Jest to jedna z najlepszych mobilnych gier e-sportowych, której turniej Arena of Valor World Cup 2018 może pochwalić się pulą nagród w wysokości 482 500$. Gra, podobnie jak poprzednie tytuły z tej listy jest dostępna za darmo

5. Vainglory

Vainglory to kolejna popularna mobilna gra MOBA z 45 bohaterami i intensywnymi bitwami 5v5. Najlepsi gracze mierzą się ze sobą w regularne turniejach, w których główną nagrodą są dziesiątki tysięcy dolarów. Gra jest dostępna bezpłatnie, więc nic nie stoi Wam na przeszkodzie, aby zacząć zabawę już teraz. Jesli kogoś z Was zmęczy granie na smartfonie, to może (również za darmo) pobrać grę na swój komputer i tam kontynuować rozgrywkę.

Wyróżnienia

Zdecydowaliśmy się także wybrać kilka gier mobilnych, które choć nie pojawiły się w naszym zestawieniu, są z pewnością ciekawe i godne uwagi.
• Fortnite: Battle Royale
• FIFA Mobile
• Clash of Clans

Jakie są Wasze ulubione gry e-spotowe? Pykacie w jakąś z gier z naszej listy? Dajcie znać w komentarzu! Nie zapomnijcie zalajkować naszego fanpage na Facebooku oraz zaobserwować profilu na Twitterze. Dzięki!