TOP 10 najlepszych darmowych gier na Androida!

darmowe gry na androida

W Sklepie Play codziennie pojawia się mnóstwo nowych gier, które interesują graczy z całego świata. Część z nich jest płatna, ale większość z nich możemy pobrać za darmo. Myślicie, że bez płacenia za grę nie jesteście w stanie bawić się tak dobrze, jak w płatnym tytule? Jesteście w błędzie! Oto nasza lista TOP 10 najlepszych darmowych gier na Androida. W tym momencie dostępne jest również inne top zawierające najlepsze darmowe gry na androida

Miejsce 10 – Tekken Mobile

Tekken Mobile - Android Games
Tekken Mobile – Android Games

Gratka dla miłośników bijatyk. I to nie byle jaka! Do naszej dyspozycji oddano 20 grywalnych postaci, które możemy rozwijać i odblokowywać kolejne ciosy specjalne. Grać można w trybie Story, jak i toczyć walki online na arenie.

Miejsce 9 – The Simpsons: Tapped Out

The Simpsons: Tapped Out - Android
The Simpsons: Tapped Out – Android

Tym razem możemy zająć się budową słynnego Springfield, miasta w którym żyje Homer, Bart, Merch, Lisa i Maggie. Miasto trzeba odbudować, bowiem gamoniowaty Homer wywołał awarię w fabryce atomowej i zniósł Springfield z powierzchni ziemii.

Miejsce 8 – Assassin’s Creed Pirates

Assasins Creed Pirates - Gry Play Google
Assasins Creed Pirates – Gry Play Google

Z miejsca trzeba powiedzieć, że Assassin’s Creed Pirates to bardziej “Pirates” niż “Assassin’s Creed”, ale jeśli podobał się Wam Black Flag, to trudno obok tej gry przejść obojętnie. Jeśli tylko chcesz poznać trudy i wyzwania pirackiego żywota, to ta produkcja Ubisoftu z pewnością Ci to umożliwi.

Miejsce 7 – Might & Magic: Elemental Guardians

Might & Magic: Elemental Guardians - gry na Androida
Might & Magic: Elemental Guardians – gry na Androida

Jest to strategia turowa. W grze wybieramy szkołę magii, pokonujemy kolejnych przeciwników, zbieramy mityczne stwory i ewoluujemy je. Nie zabrakło tu areny PvP. Wprawdzie można się przyczepić, że to właściwie kolejny klon Summoners War, ale gra jest wykonana naprawdę bezbłędnie.

Miejsce 6 – SimCity BuildIt

Jeśli w przyszłości zamierzasz zostać burmistrzem czy też prezydentem miasta, już teraz warto przysposobić się do tego wyzwania. Gra polega na stworzeniu jak największego i jak najlepiej funkcjonującego miasta. Nie zabrakło tu rozgrywki sieciowej.

Miejsce 5 – Final Fantasy XV: Pocket Edition

Final Fantasy XV to prawdziwy hicior. Oprawa graficzna znacząco różni się od wersji komputerowej i konsolowej, bowiem zastosowano tu komiksową grafikę, a ponadto poruszamy się nie w TPP, ale w rzucie zbliżonym do izometrycznego. Cała reszta jest przeniesiona 1:1 i to włącznie z cut-scenkami czy voice actingiem.

Miejsce 4 – Injustice 2

Tę grę koniecznie muszą zobaczyć wszyscy fani uniwersum DC. Injustice 2 w wersji mobilnej przypomina coraz bardziej swój pierwowzór z dużych platform. Mamy do dyspozycji te same plansze i te same postacie, czyli np. Batmana, Supermana, Jokera czy Harley Quinn.

Miejsce 3 – South Park: Phone Destroyer

South Park - darmowe gry na telefon
South Park – darmowe gry na telefon

To strategia czasu rzeczywistego, gdzie toczymy bitwy pomiędzy drużynami, wykorzystując do tego zróżnicowane karty. Dostępna jest zarówno kampania fabularna dla jednego gracza, jak i rozgrywka multiplayer. South Park: Phone Destroyer to zaskakująco dobra gra, chociaż ponoć od pewnego poziomu widać, że twórcy starają się wymusić mikropłatności.

Miejsce 2 – Dragon Ball Legends

Dragon Ball: Legends - darmowe gry na telefon
Dragon Ball: Legends – darmowe gry na telefon

Rozgrywka polega (a jakżeby inaczej) na walkach, w których oprócz standardowego klepania michy przeciwnikowi wykorzystujemy również karty z doskonale znanymi atakami specjalnymi. Oczywiście przewija się tu cała plejada bohaterów, podobnie jak w Dragon Ball: FighterZ.

Miejsce 1 – PUBG Mobile

PUBG Mobile - darmowe gry na telefon
PUBG Mobile – darmowe gry na telefon

Dynamiczna strzelanka sieciowa na małym, dotykowym ekranie. Wbrew pozorom, sprawdza się to naprawdę nieźle. Gra ma jedną, zdecydowaną przewagą nad wersją na komputery – jest darmowa. Widać to zwłaszcza po liczbie graczy. W wersji mobilnej przyciąga nawet 10 milionów użytkowników dziennie.

To już koniec naszego zestawienia. Zgadzacie się z nim? Brakuje Wam tu jakiejś gry? Chcielibyście drugą część takiej listy? Napiszcie w komentarzu! Nie zapomnijcie sprawdzić naszych social media. Bardzo motywuje nas to do rozwoju serwisu. Dzięki!