Tablet, czy smartfon do gier? Czy różnica jest tylko w rozmiarze ekranu?

Gracze korzystają nie tylko z komputerów, laptopów i konsoli. Spore grono miłośników wirtualnej rozgrywki wybiera tablety i smartfony do grania. Niskie koszty zakupu sprzętu, ich łatwa dostępność w podróży oraz wygoda użytkowania sprawiają, że liczba zwolenników gier na urządzeniach mobilnych wciąż rośnie. Jeśli szukasz tabletu lub smartfona do grania, sprawdź, który sprzęt jest dla Ciebie.

Granie mobilne rozrywką dla każdego

Gry mobilne na tabletach i smartfonach to łatwo dostępna rozrywka, z której może skorzystać praktyczniekażdy. Gracze mają możliwość prowadzenia rozgrywki online bez ponoszenia dużych wydatków na sprzęt i zakup gier. Wiele aplikacji z grami dostępnych jest za darmo. Za inne płaci się jedynie kilkanaście złotych lub w postaci mikropłatności. 

Reklama

Smartfon lub tablet można zabrać do pracy, w podróż lub do szkoły. W każdej chwili można po niego sięgnąć i odprężyć się przy szybkiej gierce. Dodatkowo sterowanie grami jest proste, gdyż odbywa się bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego. Do urządzeń mobilnych nie trzeba dokupować żadnych kontrolerów, klawiatury ani myszy. 

Jak wybrać smartfon do gier?

Smartfon dla gracza powinien być wydajny, szybki i przystosowany do długiego użytkowania. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na czas pracy na baterii, który jest największą zmorą graczy. Wielu z nich narzeka, że telefon rozładowuje się już po godzinie grania. Z tego powodu warto wyposażyć się w powerbank, który w razie potrzeby zapewni dodatkowe źródło energii. 

Reklama

Do grania w pełni wystarczają smartfony ze średniej półki cenowej, choć wymagający użytkownicy stawiają na flagowce. Kluczowym parametrem jest procesor – im jest wydajniejszy, tym lepiej. Polecane modele smartfonów mają od 2 do 8 GB RAM, a przekątna ekranu wynosi od 5 do 7 cali. Większe wyświetlacze zapewniają więcej przyjemności z rozgrywki, jednak niewygodnie trzyma się je w dłoniach. Zamiast w większą przekątną ekranu warto zainwestować w jakość wyświetlacza. Wysoka rozdzielczość i naturalne odwzorowanie kolorów sprawiają, że grafika w grach prezentuje się imponująco. Z kolei wysoka częstotliwość odświeżania ekranu gwarantuje lepszą płynność animacji i większy komfort rozgrywki.

W ofercie https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony.html znajdziesz liczne smartfony odpowiednie dla graczy. 

Reklama

Jak wybrać tablet do gier?

Jeśli gracz preferuje większy ekran i oczekuje dużego wyboru gier, może postawić na tablet. Urządzenie ma większą przekątną ekranu, dlatego lepiej sprawdza się w grach wyścigowych, sportowych i strategicznych. Dzięki dobrej widoczności detali w grze, możliwe jest sprawniejsze sterowanie postacią i szybsze pokonywanie kolejnych wrogów i etapów.

Znajdź najlepszy tablet dla siebie https://www.komputronik.pl/category/8923/tablety.html

Reklama

Wybierając tablet do gier, powinno się skupić na czasie pracy na baterii. Urządzenie powinno działać jak najdłużej, najlepiej przez kilka godzin przy dużym obciążeniu. Tablet z reguły pracuje dłużej niż większość smartfonów, dlatego problemy z rozładowującą się baterią należą do rzadkości nawet w przypadku tańszych modeli. 

Ważne jest również przyjrzenie się przekątnej ekranu. Optymalny wybór to urządzenia 9 lub 10-calowe. Większe tablety są dość nieporęczne. Ich waga utrudnia trzymanie urządzenia w rękach przez dłuższy czas, a spory wyświetlacz uniemożliwia ich schowanie do małego plecaka lub torby. Jeśli chodzi o pamięć RAM, procesor i kartę graficzną, powinno się stawiać na modele z górnej półki. Słabsze podzespoły nie poradzą sobie z wymagającymi grami. Niestety, wraz ze wzrostem wydajności tabletu, rośnie cena urządzenia. Koszt jego zakupu może być niewiele niższy od ceny niedrogiego komputera. 

Reklama

W kwestii systemu operacyjnego można postawić na jedną z dwóch opcji. Produkty Apple z systemem iOS są wydajne i szybkie, jednak nie wszystkie gry są na nich dostępne. W przypadku tabletów z systemem Android liczba dostępnych gier jest imponująca, dlatego to właśnie na ten system operacyjny decyduje się większość graczy.

Poprzednie

Czy kasyna są legalne w Polsce?

Albion Online – poradnik – jak zacząć, build, jak zarabiać

Dalej