Strona główna Gry Android Roblox – co to za gra? – porady, czity, triki

Roblox – co to za gra? – porady, czity, triki

Roblox-Header-Gry na Android

Roblox, tytuł który przez uważany za niezrozumiany fenomen wśród młodszego pokolenia, a przeze mnie? Uważam, że twórcy tego tytułu doskonale wiedzieli jaki mają w tym cel i choć możliwe, że nie spodziewali aż tak dużego sukcesu to plan działania zdecydowanie mieli.

W ogromnym skrócie gra Roblox jest grą, która daje do dyspozycji tysiące innych gier. Mocno swoimi strukturami może przypominać również popularnego Minecrafta, ale znacząco się różni. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić Robloxa pod wieloma kątami, a tych początkujących wprowadzić w ten świat.

Spis treści:

  1. Roblox co to jest?
  2. Jak pobrać i zainstalować Roblox?
  3. Builders Club
  4. Przykładowe gry Roblox
  5. Jak zagrać w wybraną grę Roblox?

 

Roblox co to jest?

Jak się domyślacie jest to gra. Gra stworzona przez Roblox Corporation w 2006 roku. Jest to twór amerykańskich developerów, którzy z pewnością zainspirowani sukcesem Minecrafta chcieli stworzyć coś swojego. Jak twierdzą twórcy, gra ma na celu uczyć programowania, analitycznego myślenia, matematyki i kreatywności, a przy tym bawić użytkowników. Jest przeznaczona dla graczy od 8 roku życia i z pewnością górnego limitu nie jesteśmy w stanie przedstawić. Zarówno młodsze jak i starsze towarzystwo zasiada do zwiedzania świata gry.

Dlaczego tytuł przyciąga starszych graczy?

Otwarcie się o tym mówi i jest wiele danych statystycznych na ten temat. Mówię tutaj o zarobkach jakie gra jest w stanie nam wygenerować. Realnych zarobkach i realnych dolarach, które gracze dostają do portfela. Wszystko dzieje się za sprawą wirtualnej waluty Robux, która ma również przelicznik na dolary.

Czym jest Robux?

Robux - Waluta premium w Roblox
Robux – Waluta premium w Roblox

Jest to wirtualna waluta gry, którą gracze są w stanie kupić bezpośrednio od developerów lub zarobić w grze. Zanim pojawiły się Robuxy waluta była nazywana ROBLOX points i zdobywało się ją podczas grania. Waluta została wprowadzona na stronę gry we wrześniu roku 2018. Jednak waluta była wprowadzona znacznie wcześniej, ponieważ przez aplikację mobilną jaką jest Roblox Mobile App, możliwość zakupu Robuxów była w grudniu 2012 roku. Sposobów na zarobki jest naprawdę wiele. Jeżeli chodzi o sam przelicznik wygląda to następująco:

1 Robux = $0.0035

Świadczy to o możliwości osiągania naprawdę dużych zarobków z tego tytułu. Mówi się o milionach dolarów jakie zarabia się na Robloxie. Nie mówię tutaj o twórcach, a graczach, którzy są w stanie utrzymywać się z samej gry. Może nie tyle z samej gry, a z tworzenia przeróżnych rzeczy (wirtualnych rzeczach do gry: skiny, tryby, światy itp.), które później z sukcesem sprzedają.

Jak zdobyć Robuxy?

Sposobów na zarobek tej waluty jest wiele. Pomimo tytułu nagłówka pozwolę wspomnieć o możliwości zakupu tej waluty. Istnieje taka, można to zrobić bezpośrednio z pozycji strony gry. Koszta prezentują się następująco:

 • 40 R$ – $0.49
 • 80 R$ – $0.99
 • 160 R$ – $1.99
 • 400 R$ – $4.95
 • 800 R$ – $9.99

I tak dalej. Chciałem Wam nieco przybliżyć jak wygląda stosunek zakupu Robuxów do zarobków z nich. Jak widzimy różnica jest, ale kto by się spodziewał innej sytuacji? Bo ja zdecydowanie nie.

Wracając do sposobu zarobków, czyli jak zarabiać Robuxy? Tak jak krótko wspomniałem sposobów jest wiele. Za te główny z nich i znaczący czynnik jest kreatywność. Zarabiać Robuxy możemy na swojej kreatywności. Jest to bardzo ważny element jeżeli myślimy o realnym zarabianiu tej wirtualnej waluty.

Z pewnością nie jest to proste, ponieważ gra swój czas już ma. Liczba graczy również jest kolosalna i liczona w dziesiątkach milionów co równoznaczne jest z obecnością wysokiej konkurencji na scenie. Nikt jednak nie powiedział, że miejsce nie znajdzie się dla kogoś jeszcze.

Tworzenie światów Roblox 

Jest to jeden ze sposobów zarobkowych i zdecydowanie przynoszący największe zyski. Najlepsi developerzy zarabiają z tego tytułu miliony Robuxów, co przekłada się na setki tysięcy, a nawet miliony dolarów. Konkurencja nie jest mała, ponieważ na ten moment w grze istnieje grubo ponad 10 milionów światów.

Wszystko za sprawą Roblox Studio programu, który służy do tworzenia przedmiotów do gry, a także światów. Sprawa może wydawać się nieco ciężka, ale język programowania wykorzystywany do tych celów został tak skonstruowany aby mogli z niego korzystać nawet najmłodsi. Z pewnością wraz z odpowiednim zaangażowaniem i konsekwencją przyjdą korzyści, “A nóż, widelec” i Wasz świat zostanie doceniony i zostaniecie milionerami kto wie!

Rodzi się w Was pewne pytanie: Skoro światy są darmowe to jak na nich zarobić? No nie do końca. Od początku kiedy wydamy oficjalnie świat stworzony przez nas w Roblox Studio do dyspozycji graczy możemy zażądać opłaty za dostęp. Uprzedzam jednak, że musielibyście być znaną osobistością w świecie Roblox żeby zachęcić graczy do zakupu. Dobrą strategią jest udostępnianie ich początkowo za darmo, a wprowadzając swego rodzaju mikro-transakcje rodem z gier na Androida i z tego czerpać zyski.

Mogą to być dodatkowe przedmioty w Waszej grze, jakieś ubrania, bronie czy inne tego typu rzeczy. Wszystko jest kwestią Waszej wyobraźni, waszej kreatywności. Dlatego nie przestraszcie się początków, które uprzedzam, że będą trudne, bo język programowania w Roblox Studio jest naprawdę rozbudowany. Determinacja, konsekwencja i z pewnością stworzycie coś fajnego!

Tworzenie przedmiotów Roblox

Drugim sposobem na zarobek jest tworzenie przedmiotów. Jakich przedmiotów? Naprawdę przeróżnych. Roblox daje nam duże pole do popisu w tej kwestii. Mogą to być jakieś ubrania typu: czapki, dodatki (okulary, biżuteria), spodnie, koszulki, bluzy etc. Mogą to być również różnego rodzaju bronie, dodatkowe zwierzaki, maski no po prostu wszystko.

Tutaj sprawa jest nieco prostsza i z pewnością łatwiej jest stworzyć jakiś przedmiot niżeli cały świat, ale wiadomo, że zarobki niższe. Kwestia popularyzacji Twoich przedmiotów jest taka sama. Wszystko zależy od graczy i Twojego “marketingu” jaki przeprowadzisz w celu zwiększenia popularności Twoich przedmiotów. Wszystko oczywiście możliwe jest za sprawą Roblox Studio.

UWAGA! Tworzenie ubrań wiąże się z posiadaniem Builders Club!

Ile można zarobić na Robloxie?

Tutaj temat jest nieco szerszy. Zarobki są przeróżne, a wszystko zależy od sprzedaży. Jest dokładnie tak jak z branżami dookoła nas. Biedronka, biedronce nierówne. Jedna zarobi więcej, bo będzie osadzona w centrum miasta, a druga mniej, bo załóżmy będzie w osadzona w małym mieście. Przykład odrobinę z “tyłka” wyjęty, ale tak to działa.

Wszystko zależy od Waszej popularności lub umiejętności marketingowych. Prawdą jest, że w dzisiejszym świecie jak ktoś potrafi sprzedawać to i zwykłą białą koszulkę sprzeda drożej niżeli osoba bez tych umiejętności koszulkę znanej marki.

Dlatego ważnym aspektem jest stworzenie wokół siebie społeczności lub skorzystanie z czyjejś. Przykładowo jednymi z najpopularniejszych YouTuberów Roblox jest Vito i Bella. Jeżeli dysponujesz środkami na start i masz ciekawie zrealizowany pomysł to może zainteresowaliby się współpracą z Tobą i zaprezentowaniu Twojego dzieła.

Dobra, ale dosyć ględzenia, wiem że interesują Was liczby. Dobrze wiemy, że nie są one małe. W 2017r. Roblox Corporation poinformowało o zarobkach najpopularniejszego developera w Roblox. Jego zysk liczył 3 MILIONY DOLARÓW. To nie jest żart. Kolejni dwaj zarobili po 2 miliony dolarów i tak kolejno stawka się zmniejszała. Czy jest to wystarczająco pieniędzy? Jak na Polskie warunki byłbyś zarobiony po uszy. Wystarczająco Cię zmotywowałem?

Darmowe Robuxy? Robux za darmo? To czysty SCAM!

Z racji tego, że gra jest tak popularna podatna jest na oszustów. Bardzo modne ostatnimi czasy stały się “generatory Robuxów”, które są największym SCAMem jaki świat widział. Oszuści tworzą specjalne strony, które mają na celu imitować owy generator, a użytkownik/potencjalna ofiara ma wykonać jakąś czynność (która potencjalnie nie wymaga płątności). Prawda jest jednak inna. Po wykonaniu “zadania”, najczęściej wysłania SMS lub instalacji aplikacja gracz nic nie otrzymuje! Dostaniecie przysłowiowego “kopa w tyłek”, a oszust będzie cieszył się zarobkiem za zadanie, które wykonacie.

Bardzo często tworzone są również konkursy przez osoby, które w posiadaniu Robuxów nie są. Robią to tylko w celu wyłudzenia środków od młodszych użytkowników (nie ukrywajmy, są oni bardzo podatni na to).

Także powtarzam po raz kolejny. Na tym świecie nie ma nic za darmo! Wszystkie te “przedsięwzięcia” to oszustwa. Uwaga! Nie mówię tutaj o popularnych osobach, która takie konkursy organizują. Vito i Bella, Gilathiss czy inni YouTube. To zupełnie inna sprawa i takim osobom można ufać!

Jak pobrać i zainstalować Roblox?

Poznaliście aspekty Robloxa, jego mocne strony i to główne powody dla których ludzie w to grają. Czas wrócić do rozgrywki. Zanim jednak zagracie przydałoby się abyście wiedzieli jak tego dokonać.

W sumie to całkiem prosta sprawa. Bardzo pozytywną cechą Roblox jest jego cross-platformowość, czyli bez problemu zagramy w niego na Windowsie, Androidzie, Mac, iOS itd.

Jak założyć konto na Roblox?

Roblox-Logged-In
Wygląd strony Roblox po zalogowaniu!

Po pierwsze musimy wejść na oficjalną stronę Robloxa i tam dokonać rejestracji.  Tworzenie jest proste, twórcy wymagają od nas daty urodzenia (ze względu na ochronę dzieci itd.), login, hasło i płeć. Aktywacji konta poprzez e-mail czy też numer telefonu dokonamy już po zalogowaniu.

Instalacja i pobieranie gry.

W przypadku Windowsa/Maca konieczne jest pobranie i zainstalowanie specjalnej apki. Bez obaw ważny ona nieco ponad 20MB i jej instalacja przebiega błyskawicznie. W przypadku urządzeń przenośnych odbywa się to nieco inaczej, ale z pewnością jesteście w tym obeznani. Co mam na myśli? W przypadku Android wyszukujemy gry w Google Play, a w przypadku iOS sprawdzamy AppStore.

Jak grać w Roblox?

Kolejnym i ostatnim etapem jest zalogowanie się na wcześniej podanej oficjalnej stronie Roblox, wejście w zakładkę Games, która wyświetla się w lewym górnym rogu. W tym momencie szukamy odpowiedniej dla siebie gry (czyli świata stworzonego przez użytkowników/developerów). Po wyborze odpowiedniego dla nas trybu wchodzi w niego i naciskami zielony przycisk na kształt “Play” i rozpoczynamy zabawę z Roblox!

Builders Club

Jeżeli już mówimy o Robloxie warto wspomnieć o wersji premium, bo takowa istnieje. Nazywana jest po prostu Builders Club. W grze mamy wyznaczone trzy poziomy premium. Od najtańszej do najdroższej: Builders Club, Turbo Builders Club oraz Outrageous Builders Club.

Każdy z nich daje określone korzyści oraz dodatkowe Robuxy każdego dnia. Jednak wiadomo, że jak premium to nic za darmo. Cena pierwszego, czyli Builders Club to koszt 25zł i 12 groszy. Cena Turbo Builders Club to 50zł i 46 groszy, no i na koniec Outrageous Builders Club w cenie 84zł i 23 groszy.

Jeśli myślimy o tworzeniu światów, tworzeniu przedmiotów, ubrań i ogólnie o zarabianiu na tej grze, wykup premium wydaje się być koniecznością. Daje to kilka przydatnych funkcji, których zwykły gracz nie posiada.

Builders Club – najniższy poziom premium w Roblox

Przede wszystkim jak w przypadku całej reszty otrzymujemy specjalną odznakę, która będzie nas wyróżniać na tle innych graczy. Pierwsza wersja systemu premium została dodana 16 Sierpnia 2007 roku. Sam zakup pierwszego, najtańszego pakietu premium daje większość możliwości jakie zapewnia członkostwo w Builders Club. Należą do nich przede wszystkim możliwość tworzenia i udostępniania własnych ubrań! Więc tak jak wcześniej wspominałem posiadanie członkostwa premium jest niezbędne jeśli chcemy zarobić na tworzeniu ubrań.

Co więcej mamy możliwość dołączenia lub stworzenia 10 grup, a na nasze konto każdego dnia wpada 15 Robuxów. BC daje nam możliwość handlu z innymi graczami i cudowną czapkę budowlańca z małą niebieską przepaską.

Turbo Builders Club

Jest to druga z dostępnych grup premium w Roblox. Tak jak wspominałem, większość z tych funkcji posiada pierwsza grupa, druga to nieco udoskonalona wersja pierwszej. Mamy możliwość dołączenia do 20 grup lub ich stworzenia, na nasze konto codziennie wpadać będzie 35 Robuxów, a nasza czapka budowlańca będzie koloru pomarańczowe z czarnym paskiem.

Nasza odznaka nieco się zmienia i przyjmuje pomarańczowe barwy, a to wszystko w cenie tak jak wspominałem około 51 złotych. W skrócie, druga grupa jedyne co daje nam w odróżnieniu do pierwszej to większe możliwości a propos reklamowania się czy też nawiązywania kontaktów poprzez dołączanie do większej ilości grup.

Outrageous Builders Club

W ostatnim przypadku konta premium w Roblox jest nieco zmian. Wiadomo cena jest dość spora więc i możliwości są spore. Jedną z nich jest możliwość dołączenia do aż 100 grup jak ich stworzenia. Każdego dnia będziemy otrzymywać 60 robuxów, a nasz kask budowlany przyjmie czarne barwy z żółtymi akcentami. Tak samo nasza odznaka ulegnie zmianie i będzie ona czarno, biało pomarańczowa. Dodatkowo do dyspozycji mamy trzy inne czapki premium.

Przykładowe gry Roblox

W ramach ciekawostki dla tych, którzy zastanawiają się jakie gry czekają na nich w Robloxie stwierdziłem, że przedstawię Wam kilka, które i mi zapadły w pamięć i całkiem fajnie się przy nich bawiłem.

Jailbreak Roblox

Jailbreak-Roblox

Jeden z najpopularniejszych trybów w grze. Dziennie odwiedza go tysiące graczy, a towarzyszy do gry z pewnością znajdzie każdy. Jest to swego rodzaju gra RPG, w której wcielamy się w kryminalistę lub policjanta.

Pierwszym zadaniem jakie otrzymamy jako kryminalista jest ucieczka z więzienia. Jak możecie się domyślać, kiedy obierzemy ścieżkę stróża prawa(czyt. policjanta) czeka nas złapanie potencjalnych kryminalistów zanim zdążą uciec.

Będzie to z pewnością gratka dla graczy, którzy dobrze wspominają serię Grand Theft Auto, ponieważ ogrom pobocznych misji właśnie tę grę nam przypomina. Także serdecznie polecam Wam Jailbreak!

Theme Park Tycoon 2

Theme-Park-Tycoon-2

To kolejna świetna gra Roblox z ogromem wyzwań jakie przed nami stawia. Jest to już druga odsłona tej gry, a daje nam ona ogrom radości i możliwości. Jak sama nazwa wskazuje w tej grze skupiamy się na tworzeniu własnego parku rozrywki! Im bardziej kreatywny pomysł tym więcej osób odwiedzi nasz park rozrywki i zdobędziemy dostęp do coraz to nowszych rzeczy. Gra stale się zmienia i jest aktualizowana. Jeśli jeszcze nie graliście lub planujecie dopiero zagrać w Theme Park Tycoon 2 to serdecznie polecam!

Roblox High School

Roblox-High-School

Więcej komentarza chyba w tej kwestii nie potrzeba. Jest to jeden z wielu innych symulatorów świata realnego w Roblox. Roblox High School to nic innego jak symulator szkoły średniej. Ciekawy pod kątem społeczności i wielu graczy. Możemy poznać ciekawe osoby, może zaprzyjaźnimy się z kimś. Możliwości jest naprawdę wiele! Sprawdźcie sami.

Vehicle Simulator Roblox

Vehicle-Simulator

Jak możecie się domyślać jest to symulator samochodów. Mam ogrom egzemplarzy. Od najdroższych światowych marek jakimi są Bugatti, Lamborghini, Ferrari po te dużo częściej spotykane marki jakimi są Volkswagen, Skoda, Audi, BMW, Mercedes.

Możecie odjąć się tuningu swojego auta i starać się przy tym wycisnąć z niego jak najwięcej albo wizualnie zadbać o to żeby każdy zachwycał się Waszą furą. Nikt Wam tego nie zabroni!

Counter Blox – CS GO Roblox

Counter-Blox-CS-GO-Roblox

Jest to chyba najlepszy tryb z jakim miałem styczność, ale to za sprawą mojego sentymentu do CS:GO, które towarzyszyło mi przez lata. Jest to nic innego jak świat Counter Strike został wessany do świata Roblox.

Konstrukcja map bardzo bliźniacza, bronie bardzo bliźniacze, gra ma w posiadaniu nawet skiny! Fakt, faktem sama rozgrywka jest nieco drewniana. Z początku ogarnięcie full auto graniczy z cudem, ale z czasem idzie się przywyczaić. Counter Blox to obowiązkowe miejsce dla każdego byłego gracza CS:GO, który wkracza do tego świata.

Jak zagrać w wybraną grę Roblox?

Okej znamy gry Roblox, wiemy, że są fajne i chcemy koniecznie w nie zagrać. Pytanie tylko jak spośród 10 milionów gier znaleźć tę ulubioną? Najprostszym sposobem jaki ja stosuję i polecam to najzwyczajniej w świecie wpisać nazwę swojej ulubionej gry w wyszukiwarce (pasku “search” / “szukaj” umieszczonego na środku górnego paska menu). Wtedy rozwinie nam się pasek wyszukiwania i pojawi się nazwa szukanej gry. Naszym zadaniem jest po prostu kliknąć w nią i rozpocząć zabawę!