Przydatne aplikacje na telefon – które powinieneś mieć

Wakacje już za nami, a w sklepie Google Play aplikacji wciąż przybywa. W większości jednak mamy do czynienia z tzw. zabijaczami czasu. Dzisiaj jednak postaram się wam przedstawić przydatne aplikacje na telefon, które z pewnością przydadzą się Wam w codziennym użytkowaniu Waszego smartfona.

10 przydatnych aplikacji na telefon Android i iOS

Przed Wami 10 najatrakcyjniejszych i najprzydatniejszych aplikacji, które każdy z nas powinien mieć w swoim smartfonie. Co więcej, może je pobrać użytkownik systemu Android, podobnie jak posiadacz oprogramowania iOS. Jest to możliwe dzięki wybraniu pozycji dostępnych w AppStore, jak również w GooglePlay. 

Reklama

1. Czytnik kodów QR i paskowych.

Niezwykle użyteczne narzędzie, w dzisiejszych czasach. Dlaczego? Jako konsumenci, powinniśmy mieć świadomość, iż na znacznej ilości produktów chemicznych, technicznych czy po prostu spożywczych producenci umieszczają kody. Najczęściej są to kwadratowe kody QR. Może pomyślicie, właściwie, po co się tam znajdują? Odpowiedź jest prosta. To dodatkowa reklama, a dla nas informacje na temat trzymanego w ręku produktu. Taki kod może zawierać krótki tekst opisujący produkt, na którym występuje, kierować do strony internetowej, portalu społecznościowego czy też sklepu internetowego, bogatego w podobne produkty, tejże marki. Takie informacje mogą być dla nas-konsumentów bardzo ważne, przy podjęciu decyzji o zakupie. Posiadanie w swoim smartfonie aplikacji, która w kilka sekund po skierowaniu kamery na kod, przeniesie nas do dedykowanej strony, to niesamowite ułatwienie. Warto wprowadzić go do swojej rutyny i zwiększać świadomość konsumencką.

 2. Adobe Lightroom

To aplikacja charakteryzująca się prostotą obsługi, połączoną z bogatymi możliwościami aranżacji i edycji grafik oraz zdjęć. Jest ona świetnym narzędziem dla amatorów, początkujących grafików, czy nawet zaawansowanych fotografów. Ułatwia nadanie oczekiwanych barw, zmianę świtała, kontrastu czy kształtu fotografii, tym samym nadając jej powalający i nieprzeciętny wygląd. Umożliwia edycję tła i wycięcie niesfornych elementów, które wkradły się do Twojego zdjęcia. Warto mieć ją zawsze pod ręką.

Reklama

 3. LastPass

Korzystając z Internetu, nie wolno zapominać o niebezpieczeństwach, jakie za sobą kryje. Jednym z nich są ataki hakerów na Twoje prywatne dane. Przedstawiona aplikacja to miejsce, w którym możesz wygenerować hasło do ściśle strzeżonych plików, maili czy też kont społecznościowych. Ponadto oferuje ona możliwość przechowywania haseł w bezpiecznym, wolnym od hakerskich ataków miejscach. Ma funkcję automatycznego uzupełniania Twojego hasła w wybranej przeglądarce, dzięki czemu nie musisz się przejmować ciągle wypadającym z głowy hasłem do konta na Facebooku.

  4. Shazam

Teraz szczerze, ile razy zdarzyło Ci się usłyszeć wpadającą w ucho piosenkę w radiu, której później szukałeś tygodniami? Jakże różna byłaby Twoja sytuacja, gdybyś wtedy miał pod ręką telefon z uprzednio ściągniętą aplikacją wyszukującą muzykę. Ba! Właśnie taką funckcję posiada Shazam, po naciśnięciu guzika przez kilkanaście sekund słucha piosenki i w sekundzie wyświetla na ekranie smartfona tytuł i wykonawcę utworu.

Reklama

 5. Listonic

Aplikacja pomagająca zorganizować cotygodniowe zakupy. Jej przejrzysta budowa i łatwe wpisywanie, pozwala dodawać do listy zakupy w każdej chwili. Co więcej, możesz dodać ilość potrzebnych rzeczy i wpisać ich sugerowane ceny. Dzięki temu na zakupach nie zapomnimy o żadnej niezbędnej rzeczy, jednocześnie nie skupiając się na nadprogramowych, niepotrzebnych do wykonania zaplanowanych potraw produktach spożywczych. Wyliczone sumy, pozwolą nam zabrać na zakupy potrzebną sumę pieniędzy.

6. Headspace

Ta aplikacja to swego rodzaju nowinka, bezpośrednio nawiązująca do transmitowanego przez platformę Netflix serialu, o takim samym tytule. Aplikacja ma na celu redukcję stresu, wykupienie czasu na medytację i wyciszenie w ciągu każdego dnia. To miejsce, które uczy, znajdujemy tam artkuły obracające się wokoło nurtu mindfullnes. Aplikacja oferuje możliwość słuchania relaksacyjnej muzyki i ciekawych podcastów. Warto ją sprawdzić, zwłaszcza w tak stresujących czasach, w jakich obecnie żyjemy.

Reklama

  7. Youper

Coś w podobnym nurcie jak jej poprzednik. Mamy bowiem do czynienia z aplikacją, redukującą nerwy, stres i stany depresyjne. Dba o nasze zdrowie psychiczne w ciągu całego dnia. Została stworzona przez doktorów i specjalistów, których badania potwierdzają wysoki stopień skuteczności rozmów, prowadzonych w tej aplikacji.

 8. Lista Zadań Google

Świetne i intuicyjne narzędzie organizacyjne. Każdego dnia możemy w nim tworzyć listę zadań, które musimy wykonać. Możemy je sortować ze względu na rodzaj i pilność, wykorzystując w tym celu różne kolory. Po wykonaniu zadania odhaczamy je w aplikacji, tym samym zyskując satysfakcję po wykonaniu każdego z naszych obowiązków.

Reklama

 9. Pinterest

Aplikacja będąca chyba największym źródłem inspiracji dla każdego, w zróżnicowanych dziedzinach. Żeby znaleźć interesujące nas fotografie, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać interesującą nas frazę. Kiedy znajdziemy ciekawe zdjęcie, możemy je zapisać, tworząc jedną ze swoich tablic. Dzięki temu zawsze w aplikacji będą na nas czekać piny, które nas w jakiś sposób zaciekawiły. Co więcej, aplikacja umożliwia łatwe i intuicyjne tworzenie własnych pinów, w postaci karuzeli, jednego zdjęcia oraz kolażu. Do każdego postu możemy dodać hasztagi i link do naszej strony lub profilu społecznościowego. To popularny sposób na pozyskanie nowych klientów, pamiętajmy jednak, że dodawane zdjęcia powinny być wyjątkowe i estetyczne, tak by mogły one zainspirować kolejne osoby.

 10. Wakacyjni Piraci

Ostatnia dziesiąta aplikacja, to ułatwienie dla miłośników tanich i niesamowitych podróży, w różne zakątki globu. Znajdziemy na niej wakacyjne inspiracje, wypożyczalnie samochodów, oferty hoteli i pomysłowe propozycje citybreaków. 

Reklama
Reklama
Poprzednie

Albion Online – poradnik – jak zacząć, build, jak zarabiać

Jaka nawigacja na telefon będzie najlepsza?

Dalej