Piękna przygodowa gra point&click Truberbrook jest już dostępna na Androida

Truberbrook, ambitna i oszałamiająca wizualnie gra przygodowa typu wskaż i kliknij od wydawcy Headup, trafiła do sklepu Google Play.

Akcja gry osadzona jest w Niemczech w latach 60. XX wieku, podczas zimnej wojny, w której wcielacie się w postać amerykańskiego naukowca odwiedzającego odległą wioskę po wygraniu wakacji w losowaniu nagród.

Tyle że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Wkrótce wciągnie was przygoda science-fiction, pełna zwrotów akcji, zwrotów akcji, zagadek i od czasu do czasu przeczesywania ekranu kursorem w desperacji.

Chociaż Truberbrook to gra przygodowa – choć nie wyróżniająca się – to prawdziwe techniczne cudo. Scenerie na poziomacg są ręcznie robione, a następnie cyfrowo ulepszane, tworząc dla gracza realistyczny świat do odkrycia.

Niestety, recenzje były dość zróżnicowane, a Truberbrook trudno nazwać epicką po 5-10 godzinach rozgrywki. Jednak ze względu na wartość produkcji jest ona warta świeczki.

Możecie pobrać Truberbrook ze sklepu Google Play już teraz. Urządzenia mobilne są najlepszą platformą do ogrywania tego tytyłu. Kosztuje on bowiem 23,99 zł na Androidzie, co jest znacznie niższą ceną niż ok. 30 dolarów na PC.