Oto jak będzie działać Big Brother: The Game na Androidzie

Big Brother: The Game ukaże się 15 października, a deweloper 9th Impact skontaktował się z serwisem Pocket Gamer, aby wyjaśnić, jak innowacyjny projekt będzie działał po uruchomieniu.

Gracze będą mieli wybór, czy chcą zostać zawodnikami, czy widzami. Ci, którzy wybiorą ścieżkę zawodników, zostaną przydzieleni do różnych domów mieszczących około dziesięciu osób, a współlokatorzy będą mogli komunikować się ze sobą za pośrednictwem wiadomości DM.

Ci wirtualni współlokatorzy będą musieli każdego ranka rozegrać mecz rywalizacyjny, aby wyłonić szefa domu, który następnie będzie odpowiedzialny za wyznaczenie dwóch mieszkańców do eksmisji. Pozostali współlokatorzy mogą głosować na preferowanego kandydata do odstrzału.

Gdy liczba współlokatorów zostanie zredukowana do jednego, zwycięzca wejdzie do nowego domu złożonego z innych zwycięzców. I tak dalej, aż wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca w maju przyszłego roku.

Wygląda na to, że widzowie będą mogli tylko obserwować, podczas gdy eksmitowani będą mogli ponownie wejść do domu na dowolnym poziomie, na którym wcześniej odpadli, o ile jest w nim wolne miejsce.

Ciekawe. Big Brother: The Game ukaże się 15 października, w tym również w wersji na Androida.