Obowiązkowe akcesoria każdego gamera – jak wybrać?

Każdy miłośnik gier komputerowych zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę podczas rozgrywki odgrywa dobrej jakości sprzęt. Problemy takie jak zacinająca się myszka lub występujące opóźnienia między klawiaturą a ekranem potrafią odebrać radość z gry, a nawet doprowadzić do przegranej, gdy pojawią się w nieodpowiednim momencie. Dlatego przygotowaliśmy garść wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę, kompletując akcesoria gamingowe.

Myszka dla gracza – jaką wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje myszek komputerowych służących do gier komputerowych – standardowe z kablem i bezprzewodowe. Trudno stwierdzić, który z nich jest lepszy, gdyż sporo zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Na komfort podczas gry wpływają takie parametry myszki jak:

Reklama

•   rozdzielczość (co najmniej 1600 dpi),

•   większa liczba przycisków,

Reklama

•   oprogramowanie,

•   antypoślizgowe tworzywo.

Reklama

Zaawansowanym graczom przydać się może także wbudowana pamięć, która pozwoli na zapamiętywanie ustawień.

Jakie słuchawki gamingowe najlepiej się sprawdzą?

Słuchawki gamingowe może nie są aż tak ważne jak myszka czy klawiatura, jednak pozwalają czerpać więcej przyjemności z gry. Dzięki nim można się odizolować od dźwięków z otoczenia i całkowicie przenieść do świata gier.

Reklama

Czym charakteryzują się dobre słuchawki dla graczy? Mają większy rozmiar niż standardowe słuchawki, a poduszki otaczają całe ucho, co uniemożliwia dotarcie do niego jakichkolwiek dźwięków, nawet hałasu. Przy takich słuchawkach znajduje się również mikrofon, co jest dużym plusem dla miłośników gier sieciowych. I – co najważniejsze – słuchawki gamingowe zapewniają wysoką jakość dźwięku.

Klawiatura dla gamera – jaka powinna być?

Specjalnie zaprojektowana z myślą o graczach klawiatura nieco różni się od standardowej wersji wykorzystywanej na co dzień. Przede wszystkim ma dużo dodatkowych funkcji „pod ręką”, a ergonomiczność jest wyraźnie zwiększona. Na jej korzyść przemawia także większa dokładność i wyższa szybkość reakcji.

Reklama

Podczas zakupu klawiatury dobrze jest zwrócić uwagę na takie aspekty jak rozmiary i rozkład klawiszy, obecność dodatkowych klawiszy, możliwość obsługi kilku klawiszy jednocześnie, dodatkowe wyposażenie czy podświetlenie. Oczywiście nie musi mieć ona wszystkich wymienionych rzeczy – najlepiej zdecydować się na taki model, z którego funkcjonalności będziemy w pełni korzystać.

Poprzednie

Najlepsze darmowe gry na androida, w które warto zagrać

Najlepsze gry strategiczne na androida

Dalej