Najlepsze platformówki 2018 na Androida!

najlepsze platformówki

W dzisiejszym zestawieniu mam dla Was kilka gier na androida, platformowych, które szczególnie przypadły mi do gustu w 2018. Z pewnością znajdzie się tu Mario, Sonic czy też Rayman.

Sami dobrze wiecie, że platformówki to kwintesencja dzisiejszych gier video. Wspominając te piękne czasy NES mamy okazje przenieść to na nasze telefony. Więc rozpływając się we wspomnieniach łapcie za smartfony i bierzcie się do skakania nad przeszkodami. Oczywiście przed tym sprawdźcie moje propozycje!

Super Mario Run – Google Play

Przyznajcie się, że też tak macie. Kiedy ktoś powie Super Mario, w waszych głowach rozbrzmiewa tak charakterystyczna muzyczka. Jeśli tęskniliście za tym to propozycją numer 1 ode mnie jest właśnie on. Wąsaty hydraulik w czerwonym wdzianku.

Rayman Jungle Run, Fiesta Run, Adventures

Rayman jest kolejną z wielkich ikon jeśli chodzi o gry platformowe. Można by rzec, że w latach swojej świetności popularnością dorównywał naszemu hydraulikowi. W 2018 roku Ubisoft rozpieścił nam i zafundował 3 tytuły. O ile Jungle Run i Fiesta Run są dość tradycyjnie wykonane, tak Adventures funduje nam nieskończoną ilość poziomów do przejścia.

LIMBO – Google Play

Tę grę z pewnością kojarzycie z PC. Jest to niezwykła gra, w której wcielamy się w małego chłopca. Jego zadaniem zaś jest uratowanie swojej siostry. Dlaczego niezwykła? Gra wprowadza nas w świetny i emocjonujący klimat. Od śmiercionośnych pułapek po dziwne stwory. Szczerze polecam Wam te tytuł. 🙂

Super Cat Tales II – Google Play 

Super Cat Tales było mobilną odpowiedzią na Super Mario Bros. Z samej rozgrywki możemy wywnioskować, że gra czerpała inspiracje z tytułów Mario. Gra jest niesamowicie dynamiczna, a zarazem wciągająca. No i kto nie lubi kotków?

Mikey Shorts – Google Play

W ostatniej propozycji mam dla Was gry z serii The Mikey. Niesamowicie przypadła mi ona do gustu, dlaczego? Oprócz klasycznego stylu platformówek, mamy dużo innych rozwiązań. Takich jak jetpacki, liny przyciągające itd.

Świetnym dodatkiem do rozgrywki jest przechodzenie każdego z poziomów na czas. Im szybciej i z mniejszą ilością upadków tym lepiej. Który z Was się podejmie?