Najlepsze gry podobne do Diablo na Androida

Gry na androida podobne do diablo

Myślę, że czas najwyższy zrobić dla Ciebie drogi czytelniku takowe zestawienie. Diablo każdy lubi, każdy zna i każdy grał (no prawie). Tak więc w tym oto momencie przedstawiam Ci najlepsze gry na androida podobne do Diablo.

Sprawdź również nasze TOP 50: Fajne gry na androida

Kiedy w ogóle przychodzi nam na myśl Diablo, mówi o grze RPG. Grze szybkiej, dynamicznej, osadzonej w mrocznym klimacie. Będzie to najświeższa lista jaka istnieje w Polskim internecie. Wszystkie wybory nie pojawiają się tutaj przypadkowo. Każda z gier brała udział w ankiecie, która na bieżąco jest aktualizowana. Każda z nich również posiada aspekty, które w legendarnym Diablo były znaczące. Także bierzmy się do dzieła!

Arcane Quest – nie tak bardzo ale podobna.

Arcane Quest - gra na androida podobna do diablo

Pomimo, że Arcane Quest nie jest grą 1:1 porównując do Diablo, to jednak czuje się ten klimat i zacięcie. Jest fantastycznym MMORPG dostępnym oczywiście na Androida. System bliźniaczy do legendy. Tworzymy swoją postać, wcielamy się w nią. Walczymy w instancjach (dungeonach), zabijamy moby i bossy. Łapiemy pety i zbieramy coraz to lepsze przedmioty.

Czy ta gra na androida jest podobna do Diablo? Nie znajdziemy odpowiednika, aż tak zbliżonego jednak będę się starał abyś poznał tytuły, w których chociaż odrobinę poczujecie ten demoniczny klimat.

Dungeon Hunter 5 – gry podobne do Diablo na androida

Dungeon Hunter 5

Darmowa gra na androida, która z pewnością Cię przyciągnie. Jest to kontynuacja mocnej czwórki. Style mocno przypominająca diablo, ponieważ fabuła mówi o ciemnościach, które opanowały świat gry. My zaś oczywiście jesteśmy tymi, którzy muszą ocalić ludzkość.

Dobieramy klasę, który specjalizuje się w różnych umiejętnościach i wkraczamy do gry. Tam czekają na nas specjalne instancje, potwory, super potwory i wiele, wiele więcej. Sami się przekonajcie i wkroczcie do tego niesamowitego świata.

 

Czy wiecie, że?

Blizzard podczas tworzenia Diablo inspirowało się (i zaczerpnęło sporo rozwiązań) z gry Dungeons of Moria. Bill Roper sam wspomniał, że wzorowali się na Morii i kilku innych znakomitych tytułach. Wprowadzenie hack-n-slash okazało się strzałem w dziesiątkę, było ważnym czynnikiem, który wrzucił wyższy bieg Diablo. Sprzedano 450 tyś pre-orderów, liczba ta przekroczyła oczekiwania twórców o 300%. Sześć miesięcy później Diablo okazało się najlepiej sprzedającym się tytułem w Stanach. Sprzedaż miliona egzemplarzy przekroczyła przed rokiem obecności na rynku.

Dungeon Quest – animowane Diablo

Tak określiłbym ten tytuł. Pomimo, że nie jest na tyle podobny do naszego tematu, uważam, że warto w niego zagrać. Coś dla fanów, którzy lubią mrok w animowanej postaci. Gra daje sporo frajdy i myślę, że będziesz zadowolony. To co łączy go z Diablo to zdecydowanie styl rozgrywki i typy postaci.

Iesabel – zdecydowanie gra na androida podobna do Diablo

Iesabel - podobne do diablo

Gra, która w bardzo dużej mierze bazowała na popularnym Diablo. Bazująca na grach typu hack-n-slash, dokładnie jak nasza tytułowa saga. Jedyny jej minus to fakt, że jest płatna. Koszt przyjemności zagrania w Iesabel to 5.99$. Jak na grę na androida nie jest to mała cena, ale wielu otwarcie mówi, że warto. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, ponieważ sam nie grałem. Na starcie posiadała nieco bugów, ale po ostatnich aktualizacjach wszystko śmiga jak trzeba. 🙂

Eternium – gry na androida podobne do Diablo

Eternium diablo na androida

Eternium jest naprawdę świetnym tytułem. RPG akcji na Androida, który daje niesamowitą możliwość sterowania postaciami. Czy zaliczyć ją do gier na androida podobnych do Diablo? Jak najbardziej tak, hack-n-slash pełną parą z niesamowitym zacięciem.

Jeżeli należysz do osób poszukujących gry podobnej do naszej legendy, świetnie trafiłeś. Najlepsza w swoim gatunku, w dalszym ciągu przyciągająca uwagę graczy, po prostu Eternium. Niesamowitą gratką jest sterowanie, przekonaj się sam, a tak jak i ja będziesz zaskoczony. 🙂

 

Chcecie dowiedzieć się więcej i być na bieżąco, zapodajcie stronę do ulubionych, zapraszam też na naszego facebooka, zalajkuj i sprawdź sam!