Najlepsze gry na androida – MAJ

Najlepsze Gry na Androida - Toy Story Drop!
Toy Story Drop! - Najlepsze gry na Androida - MAJ

Ostatnimi czasy zrobiłem nieco researchu i z tego co zauważyłem, że brakuje mi zestawień, które zawsze budziły zainteresowanie czytelników. Więc wracamy do tego na dobre. Gry na androida będą również pojawiały się w formie zestawień. Dzisiaj poniżej czeka na Was zestawienie tego miesiąca! Coś co przykuło moją uwagę najbardziej i na co wielu czekało.

Bardzo ważna uwaga, zanim przejdziemy do sedna sprawy. Zestawienie nie zawsze będzie posiadało gry na androida, których premiera przypadła właśnie na maj. Będą to również zestawienia gier, które w danym miesiącu zyskały na popularności i grywalności.

Co więcej w ramach ciekawostki zajmiemy się nie tylko gierkami! Z racji tego, że nie samymi grami człowiek żyje na naszej stronie pojawi się również sporo ciekawych aplikacji, urządzeń i wiele więcej. Także stay tuned!

MU Origin 2 – klasyka jako gra na androida.

MU Origin 2
MU Origin 2 – Najlepsze gry na Androida – MAJ

Okej na ten tytuł czekało wielu i byłbym głupcem gdybym o nim zapomniał. Nic bardziej mylnego! Jest to ten gatunek z gier na androida, który we mnie wzbudza największe zainteresowanie.

Globalna premiera gry przypadła na 28 maja, na ten moment grę pobrało ponad 100 tyś graczy i to zapewne nie koniec. Z drugiej strony jak donoszą gracze tytuł ich nie porwał. Pomimo wielkich nadziei jakie tytuł dawał dla starych wyjadaczy MU Online większość z nich otwarcie powiedziała, że to nie to.

Zdania jednak są podzielone i choć gra nie zbiera aż tak pozytywnych ocen przyciągnie grono ciekawskich, którzy będą chcieli sprawdzić ten tytuł.

Archero – łucznikiem być, a najlepsze gry na androida …

Archero
Archero – Najlepsze gry na Androida – MAJ

Ten tytuł jest naprawdę wciągający! Gry na androida mają to do siebie, że potrafią pochłonąć nas na dobre albo pozostawiają niesmak. Ten pierwszy przypadek idealnie pasuje do Archero. Świetna gra zręcznościowa z elementami akcji, która przy sobie zatrzyma nas na naprawdę długo.

Skąd sukces Archero w świecie gier na androida?

To jest dość ciekawe pytanie, na które odpowiedź jest dosłownie PROSTA, ponieważ ta gra jest PROSTA! Sposób rozgrywki jaki został wprowadzony do tej gry jest przede wszystkim oryginalny. Polega on na poruszaniu się postać główną “gałką”, która jest wyśrodkowana na ekranie. Pytanie więc jak strzelać? Wystarczy się zatrzymać.

Prawdą jest, że od groma gier, które naprawdę zawładnęły rynkiem Google Play dokonały tego dzięki swojej prostej mechanice. Do takich tytułów należy chociażby Flappy Bird.

Toy Story Drop! – gry na androida, a sentyment do Disneya.

Gry na Androida - Toy Story Drop!
Toy Story Drop! – Najlepsze gry na Androida – MAJ

Otwarcie i szczerze piszę, że ten tytuł pojawia się tutaj tylko ze względu na sentyment do Toy Story i Disneya. Wybaczcie, ale cząstka dziecka, która we mnie jest odzywa się za każdym razem kiedy widzę gierki na podstawie moich ulubionych bajek.

Tak też się dzieje i w tym przypadku. Big Fish Games, czyli główny producent gry ostatnimi czasy nieco się przebranżowił. Z gier naprawdę ciekawych, zagadkowych, akcji zaczęli tworzyć gry na androida typowo pod młodszą publikę. Nie oszukujmy się, że dość znaczący procent użytkowników, którzy grają na urządzeniach przenośnych to dzieci. Do czego ja wgl zmierzam?

Toy Story Drop! to nic innego jak gra typu Gummy Drop czy Cascade, czyli dobieranie kolorków! Jest tego przesyt w Google Play, ale nie ukrywam, że oprawa z Toy Story przypadła mi do gustu i dla zabicia czasu lubię poprzesuwać zabawki. 😀

World of Kings – gra na androida, która zaskakuje?

World Of Kings
World Of Kings – Najlepsze gry na Androida – MAJ

Ten tytuł z pewnością będzie miał poświęcony osobny post na naszej stronie. Nie jednokrotnie wspominałem, że do MMORPG mam sentyment, a ten tytuł zaskoczył mnie pozytywnie. Fakt, faktem niestety tytuł posiada automatyzowane wykonywanie misji (ale nie wszystkich co zawsze jest jakimś plusem) oraz automatyczne wykonywanie instancji. Problem jest taki, że owy automatyzm nie do końca się sprawdza, a żeby pokonać bossa trzeba umiejętnie władać unikami co powoduje, że automat jest bezużyteczny.

To jak i wiele innych czynników zadecydowało, że owa gra na androida pochłonęła mnie na pewien czas. Wielu innych graczy wspominało również, że wiele razy gry na androida z gatunku MMORPG ich zawodziły i nigdy nie spędzali przy nich zbyt wiele czasu. Przy World of Kings również mieli mieszane uczucie, ale w momencie dania grze szansy byli pozytywnie zaskoczeni.

Tak się nią ekscytujesz, to zwykła gra na androida…

Z jednej strony macie rację, z drugiej postaram się trochę wytłumaczyć. Gatunek MMO na Androida jest rozwinięty dość mocno. Irytują nas auto expy czy też mikropłatności, ale sporo z nas się do tego przyzwyczaiło.

World of Kings wyróżnia kilka aspektów, które według mnie są motywem przewodnim MMORPG i czymś co powoduje taką popularność tego gatunku. Otóż mamy dostępne 4 rasy, do których przypisane jest 9 klas postaci i aż 27 specjalizacji końcowych! Łezka się w oku kręci, bo przypomina mi to czasy gry w Lineage2. PvP to również pozytyw tej gry. Oprócz standardowego 1v1 twórcy pokusili się o wprowadzenie 20 v 20 to powoduje naprawdę srogi Mordor na polu bitwy, ale mass pvp to jest właśnie to co tygryski lubią najbardziej.