Moda na Auto Chess – kolejna “wielka” myśl?

Najlepsze Gry na Android - Auto Chess Mobile

Pewnie słyszeliście i opędzić się nie możecie od wszelakich informacji o grze na androida i nie tylko. Mowa tutaj na temat aktualnej mody na Auto Chess. Najpierw po nową formę rozrywki sięgnęła Dota 2, wydając Dota Underlords, która osiągnęła wręcz olbrzymią popularność. Kolejno pojawiło się Auto Chess Mobile, coś dla nas. W fazie testów znajduje się Teamfight Tactics, czyli jak wielu graczy to nazywa Lolowe Szachy. No i oczywiście najświeższa sprawa, czyli Chess Rush.

Skąd się wziął Auto Chess i czy ma potencjał na dominację rynku?

To pytanie zadaje sobie wielu. Odpowiem na to jednym przykładem, nie do końca miarodajnym, ale pozwalający chłodniej spojrzeć na sytuacje. Tym przykładem jest APEX Legends. Coś, ktoś? Miał to być potencjalny rywal dla Fortnite. Ba miał go wygryźć i wejść z hukiem na scenę esportowę, na ten moment tonie.

Sprawdź poradnik do Auto Chess Mobile.

Dlaczego o tym mówię? Nie warto podejmować decyzji dotyczących Auto Chess. Rynek gier jest na tyle dynamiczny, że jutro możemy nie zdążyć do toalety, a wydarzy się wielkie boom. Dlatego też głupie z mojej strony byłoby mówienie otwarcie czy gra zdominuje rynek bądź nie.

Hola, hola, ale mówimy o potencjale! Więc w takiej sytuacji śmiem stwierdzić, że jak najbardziej tryb ten potencjał ma. Zanim jednak przedstawię wszystkie jego aspekty. Moje spojrzenie na automatyczne szachy przydałoby się coś nakreślić Wam. Jak to się zaczęło i skąd się wzięło.

Jak to było na początku Auto Chess Dota, na PC czy Mobile?

Całą erę zapoczątkowali deweloperzy Dota 2. Wraz z wejściem nowego roku wjechali w rynek gier jak czołg i spowodowali, że wskaźniki popularności zaczęły szaleć. Wszystko za sprawą moda do gry o nazwie Auto Chess Dota. Można by rzec, że Twórcy mieli nosa i wykreowali coś, co wywołało wielką falę graczy. Oni zaś sukcesywnie spływali do świata Doty. Jak to bywa, deweloperzy Mobile nie chcieli być gorsi i wyszli z założenia, że skoro coś sprawdziło się na PC, to dlaczego u nich ma nie zadziałać? Stworzyli tym samym klona pod nazwą Auto Chess Mobile. Gra również ma ogromną popularność i masafanów każdego dnia odwiedza świat tej produkcji.

Byłbym głupi, gdybym napisał, że niespodziewanie RIOT Games podjął się stworzenia wersji automatycznych szachów osadzonych w ich świecie. Skoro sprawdziło się to w Docie, tym bardziej, jeśli łyknęli to gracze mobile, to im nie wyjdzie? I tak oto mamy przyjemność zagrania w betę Potyczek Taktycznych szerzej znanych jako Teamfight Tactics. Było to nadwyraz oczywiste, bo kto mający 100 milionów graczy nie pokusiłby się o sklonowanie gry zbliżonej gatunkowo do jego własnej, Skoro w tak ogromnym nakładzie pozytywnie przyjęli gracze? Wydaje mi się, że każdy!

Wracając do potencjału gry…

Wróćmy jednak do potencjału tego trybu i odpowiedzmy sobie jeszcze raz, jak ja wyżej, że potencjał jest! Auto Chess tier listy, poradniki, reddit cały szaleje od informacji na temat gry. Jest tego coraz więcej i coraz większe grono graczy inwestuje swój czas w te tytuły. Kwestią czasu jest, kiedy scena esportowa zacznie się rozwijać i usłyszymy o organizowanych turniejach. Według mnie to też jest bardzo ciekawym tematem, ponieważ będziemy świadkami naprawdę ciekawej rywalizacji pomiędzy tytułami na scenie sportów elektronicznych. Szczerze zachęcam do śledzenia!