Mobilna wersja uznanej planszówki pt. Root debiutuje w Google Play

Dire Wolf Digital, studio, którego twórczość obejmuje Sagrada, Raiders of the North Sea i kilka innych uznanych gier planszowych, wydało mobilną wersję wielokrotnie nagradzanej gry planszowej pod tytułem Root.

Pierwotnie wydane w formie fizycznej w 2018 roku, Root polegan na tym, że ty i maksymalnie trzech innych graczy podejmujecie próbę zdominowania (poprzez zbieranie punktów zwycięstwa) lasu oblężonego przez nikczemnego Markiza de Cat.

Konkurują ze sobą różne frakcje leśne. Jest Markiza, Gniazdo, Sojusz i Włóczęga, a każda z tych frakcji ma swoje własne umiejętności, mocne i słabe strony i tak dalej. Akcja jest turowa, a każda tura składa się z trzech faz. Poradzicie sobie.

Port Root od Dire Wolf wygląda na wyjątkowo dopracowany, z bardzo dynamiczną grafiką 3D, animowanymi walkami i nie tylko. Na pierwszy rzut oka można łatwo pomylić się z RPG akcji.

Ale gra nim nie jest. To dobrze oceniana gra planszowa i wydaje się, że całkiem nieźle spotyka się z użytkownikami Sklepu Google Play, którzy przyznali jej średni wynik 4,8.

Możecie pobrać Root ze sklepu Google Play już teraz za 46,99 zł.