Last Day on Earth Poradnik – tipy, porady, jak grać?

Jako, że jesteśmy kulturalnymi użytkownikami Androida, bardzo kulturalnie zaczniemy. Dzień dobry moi mili z tej strony Wasz kochany Pan Droid. Dzisiaj Last Day on Earth poradnik, coś co chciałem zrobić wcześniej, ale nigdy nie mogłem się jakoś konkretnie zebrać.

Jako, że w Polskim podwórku poświęconym grom mobilnym nie ma tak owych wskazówek do tej gry, podjąłem rękawicę. Zrobimy sobię serię wpisów poświęconą LDoE, grze dobrze nam znanej i lubianej. Tą serią mam w planach odpowiedzieć Wam na setki(przegiąłem trochę) pytań jakie stawiacie wujkowi Google dotyczących Last Day on Earth Survival.

Reklama

W dzisiejszej części skupimy się na aspektach technicznych, mocno początkowych. Jak odzyskać porzucone konto, jakie są wymagania gry, jak zacząć, od czego zacząć, ja zacząć od nowa i tak dalej. Także standardowo, nie przedłużając zapraszam do lektury.

Last Day on Earth jak grać?

Proszę się nie śmiać, ale jazda jest taka, że ludzie serio nie wiedzą. Widać to po wynikach wyszukiwań Google. Nie będę się w tej kwestii tłumaczył tylko wyjaśnię dla tych, którzy nie wiedzą. Więc teoretycznie można zagrać na dwa sposoby. Oczywiście mówimy tutaj o graniu mobilnym. Te dwa sposoby przedstawiam poniżej.

Reklama

Download

  • iOS: w tym wypadku zainteresowanych zapraszam do AppStore i tam najzwyczajniej w świecie pobieracie.
  • Android: dużo się nie zmienia, bliźniaczy sposób jak wyżej, wpadamy do Google Play zasysamy i gramy.

Last Day on Earth PC?

Owszem jest opcja zagrania w Last Day on Earth PC. Nie pochwalam i szkaluje każdego kto używa emulatorów, ale jako, że mam odpowiedzieć na te wszystkie podstawowe pytania zadawane przez wszystkich i wszędzie to odpowiadam.

Program do owej “operacji” to oczywiście BlueStacks. Nie będę Wam tego linkował, bo jestem chamem, ale tylko dla tych co grają w gry mobilne na PC! Tak więc kończąc ten wywód, nie polecam.

Reklama

Jak odzyskać konto? – Last Day on Earth poradnik

Kolejnym tematem naszego Last Day on Earth poradnika będzie odzyskiwanie konta w grze. Owszem istnieje taka możliwość i jest to całkiem proste. Z reguły nasz telefon jest przypisany do poczty Gmail i to jest pierwszy punkt zaczepienia w tej sprawie.

Odzyskiwanie za pomocą poczty GMAIL.

Sprawa jest prosta, a raczej będzie prosta jeżeli pamiętacie e-mail, na którym pobieraliście grę. Jeśli tak jest, kolejnym krokiem do zwycięstwa jest zalogowanie się(na telefonie), na owy e-mail i odpalenie gry. Następnym krokiem jest wybór logowania się za pomocą maila.

Reklama

UWAGA! Musicie wybrać serwer, na którym wcześniej graliście! Jeśli nie pamiętacie, to próbujcie po kolei. Powodzenia.

Logujecie się do gry i, i jajo. To jeszcze nie koniec. To nie będzie Twoje odzyskane konto. Więc w tym momencie wyłączcie grę, wchodzicie w ustawienia aplikacji, czyścicie dane i tym razem jak się zalogujecie. Następnie zatwierdzicie, że chcecie przywrócić poprzedni progres w grze, wpisujecie kod bezpieczeństwa i koniec!

Reklama

Odzyskiwanie za pomocą Game ID i supportu.

Last Day on Earth i odzyskanie konta za pomocą supportu to ostatnia deska ratunku. Wyżej przedstawiony sposób może nie poskutkować. Wtedy najważniejszą rzeczą jest Game ID waszego konta. Z drugiej strony nawet nie musielibyście męczyć się z pierwszą metodą jeśli mielibyście Game ID. Wtedy wystarczy skontaktować się z Supportem gry, który jest dostępny z pozycji logowania się i opisać sytuację podają wcześniej wymienione ID i chłopaki Was poprowadzą.

Last Day on Earth Poradnik – Jak zacząć od nowa?

Sposób jest prosty na to jak zacząć od nowa w Last Day on Earth. Jest to bliźniacze do sposobu z kontem mailowym tylko nie przywracamy poprzedniego progresu. Tłumacząc po kolei, wchodzimy w ustawienia aplikacji, czyścimy dane aplikacji. Odpalamy gierkę, najlepiej używany innego konta Google do powiązania z grą. I cieszymy się grą zaczętą od nowa.

Reklama
Reklama

Jak grać z kolegą?

last-day-on-earth-poradnik-jak-grac-z-kolega

Tutaj sytuacja się nieco komplikuje i raczej nie będziecie w stanie grać z kumplem od samego początku. Do niedawna gra multiplayer nie była wgl. możliwa, ale odkąd pojawił się Sector 7 jest to jak najbardziej możliwe.

W jaki sposób? Tak jak wspomniałem, niezbędną rzeczą do gry z kolegą jest odblokowanie dostępu do Sectora 7, o którym jeszcze wspomnimy w przyszłych wpisach. Innej łatwiejszej drogi do gry multiplayer niestety nie ma.

Jak zdobyć wodę?

Czas w naszym Last Day on Earth poradnik przejść do kwestii związanych z grą. Podstawą rzeczą do przetrwania w grze jest woda, stąd pytanie jak zdobyć wodę? Sposobów jest kilka.

Podstawową rzeczą jaka jest niezbędna do posiadania wody są butelki. Bez nich niestety nie będziemy w stanie zebrać wody. Butelki są wszech dostępne, ale losowo. Możemy je zdobyć zarówno z Zombie, ze skrzynek, z ciał innych ocalałych.

Najlepszą formą gromadzenia wody jest crafting zbiornika na zbieranie wody (Rain Catcher). Dostępny jest on niestety od 6 poziomu, ale zapewniam Was, że nie będziecie mieli większych problemów z wbiciem go, a wody do tego czasu z pewnością Wam nie zabraknie.

Tip: Nie wyrzucajcie pustych butelek! Przydadzą Wam się do gromadzenia wody ze zbiornika na deszczówkę.

Jak zdobyć aluminium/stal?

Aluminium, stal, a tak naprawdę żelazo to jedno z podstawowych tworzyw w Last Day on Earth Survival. Do jego wydobycia niezbędny jest kilof, który już na początku gry możemy stworzyć.

Stal/żelazo możemy jest do wydobycia praktycznie na każdej możliwej mapie, ale częstotliwość jego występowania się różni. Wiadome jest, że na mapie złóż kamienia jest jego najwięcej. I tam zalecałbym się udać.

Jak ulepszyć lub powiększyć plecak?

Ulepszanie podstawowego plecaka, bądź zdobycie do niego dodatkowych slotów nie jest możliwe w Last Day on Earth. Jedyną możliwą rzeczą, która może nam pomóc w zdobyciu powiększonego plecaka jest tylko i wyłącznie zdobycie lepszego, bądź crafting. Niestety jest on możliwy w dużo późniejszym etapie gry. Dopiero na poziomie 64 dostępny jest nowy wojskowy plecak, który jest większy od podstawowego o 5 slotów.

Jak zrobić skrzynię?

Last Day on Earth Poradnik – Jak stworzyć skrzynkę?

Stworzenie skrzyni jest proste i zawarte w naszym systemie do craftowania. Do wytworzenia podstawowej skrzyni potrzebujemy 3 fragmentów drewna i 5 traw. W taki sposób wytworzymy małą skrzynię. Do wytworzenia większych, potrzebujemy znacznie więcej.

Jak ulepszyć ściany? Last Day on Earth poradnik.

Aby ulepszyć ściany niezbędne jest otworzenie trybu budowlanego, który otwieramy za każdym razem kiedy chcemy przedmioty przemieszczać, stawiać, usuwać itp. Następnie wybieramy element ściany, który chcemy ulepszyć i w tym momencie widnieje na ekranie co do owego ulepszenia potrzeba. Jeśli posiadamy owe materiały, wciskamy strzałkę upgradeową. I tak oto cieszymy się ulepszoną ścianą.

Jak zdobyć psa? Last Day on Earth Dog.

Psy w Last Day on Earth poradnik. Tego nie mogło zabraknąć. Temat psów to świeża sprawa jeśli chodzi o LDoE. Pierwszym etapem jaki musimy przejść to zdobycie pudełka z pieskiem. Owe pudełko możemy zdobyć dzięki Survival Guide oraz we wszystkich Eventach, które pojawiają się nam na bieżąco na mapie.

last-day-on-earth-poradnik-dog
Last Day on Earth Poradnik – Jak zdobyć psa?

Kolejnym etapem jest zbudowanie kojca dla piesków i wykarmienie go do momentu aż urośnie. Wtedy jedyną rzeczą jaką będziemy musieli posiadać aby móc go oswoić jest rzadki skill True Friends. Jest to niezbędna rzecz do tego aby pies mógł z nami wyruszać na łowy.

 

Poprzednie

PUBG MOBILE 0.13 – patch notes – WERSJA ROZSZERZONA

Auto Chess Mobile Build Poradnik – łatwy sposób na wygraną!

Dalej