Kiedy i jakich VPN używać?

Temat nieco nie związany z naszym serwisem, ale warto o nim wspomnieć. Coraz więcej osób dba o bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Większość w tym celu właśnie używa serwerów VPN. Jest to wirtualna prywatna sieć (jak rozwinięcie skrótu wskazuje), do której mamy możliwość podłączenia się i korzystania z internetu jako jej użytkownik. Powoduje to zmianę naszego IP przez co w sieci jesteśmy nierozpoznawalni. Warto zaznaczyć, że występują darmowe VPN i śmiało można z nich korzystać.

Kiedy i jak zabezpieczyć się w sieci za pomocą VPN?

Żeby nie rozwodzić się bardziej nad tematem VPN i nie tłumaczyć Wam czym one są, odsyłam Was do wikipedii. Tam z pewnością znajdziecie sporo ciekawych informacji. Ja jednak skupię się nad tym kiedy ich używać i w jaki sposób.

Reklama

Wirtualna sieć, z której korzystania Was zachęcam, niweluje znaczną część ograniczeń jakie z góry nałożone są na użytkowników sieci. Do takich śmiało możemy zaliczyć:

  • cenzurę w internecie,
  • blokowane filmy, na konkretną lokalizację,
  • swego rodzaju nadzór nad użytkownikami sieci.

Co więcej jesteśmy narażeni na udostępnianie swoich adresów IP, rozmów, a każdy nasz ruch bezproblemowo może być śledzony. Temu właśnie służą wirtualne prywatne sieci. Dzięki nim:

Reklama
  • ukryjesz swój adres IP i lokalizację,
  • bezproblemowo będziesz mógł oglądać co zechcesz,
  • będziesz miał dostęp do blokowanych wcześniej stron,
  • uwolnisz się od cenzury i nadzoru,
  • a Twoje rozmowy będą zaszyfrowane.

Brzmi zachęcająco? O VPN mówił także dość znany polski Youtuber commentary, do wysłuchania, którego również Was zachęcam. Zmierzając ku końcowi pamiętajcie, że w dzisiejszych czasach warto dbać o bezpieczeństwo w sieci. W przyszłości (lub jeśli już macie) Wasze dzieci będą korzystać z internetu. Dobrze wiemy, że nie ma sposobu aby w 100% kontrolować co one będą robiły. Mogą wejść na nie pożądane strony, zgubić się gdzieś w internecie, kliknąć w coś i w jedną sekundę dać dostęp komuś obcemu do Waszego komputera. Dzięki wirtualnej sieci zapobiegniecie tego i zaoszczędzicie sobie straconych z nerwów włosów.

Zapłacić czy korzystać z darmowych?

Osobiście korzystam z darmowych VPN i śmiało mogę je Wam polecić. Co prawda w internecie jest od groma płatnych ofert w dość przyzwoitych cenach, ale z doświadczenia powiem Wam, że darmowa opcja w zupełności wystarczy. Nie ma co przepłacać, a zaoszczędzone pieniądze zostawcie sobie na Kinder Niespodziankę. Inna sytuacja jeśli potrzebujemy VPN o pełnej szybkości i wykorzystujemy go w pracy. Tutaj już nad opcjami płatnymi bym się zastanowił.

Reklama
Poprzednie

Wszystko o Google Play Pass – gry, kiedy, ile kosztuje

Hustle Castle poradnik – arena, porady, triki, jak grać

Dalej