Jaki jest najlepszy antywirus na androida w 2020 roku?

O ile w przypadku telefonów od Apple antywirus nie jest wymagany, ponieważ aplikacje instalowane na tych smartfonach są autoryzowane przez Appstore. To antywirus na Androida powinien wziąć pod uwagę każdy. Dlaczego? Użytkownicy systemu Android stanowią ponad 85% smartfonów na całym świecie. Dodatkowo ich użytkownicy mają możliwość instalacji aplikacji z zewnątrz co wiąże się z większym ryzykiem. Bardzo dużo osób w internecie pyta o to jaki antywirus na telefon będzie najlepszy. Z racji tego, że nie samymi grami człowiek żyje, a jest to dość ważna sprawa. Postanowiliśmy zorganizować dla Was ranking antywirusów na androida.

Jakie kryteria powinien spełniać najlepszy antywirus na androida?

Program antywirusowy na androida jak wszystko inne powinien spełniać jakieś kryteria. Dodatkowo w trosce o moich czytelników postanowiłem, że zestawienie będzie zawierało darmowe antywirusy na telefon. Co nie oznacza, że przedstawione aplikacje nie będą miały możliwości zakupu rozszerzonych funkcji. Wracając do pytania, aplikacje, które przedstawię będą musiały mieć pozytywne opinie użytkowników, odpowiednie funkcje, bieżące aktualizacje i intuicyjną obsługę.

Reklama

Dowiedz się także jak usunąć wirusy z telefonu w kilku krokach.

6 aplikacji antywirus na telefony z systemem Android

Z pewnością znajdziesz w tym zestawieniu najlepszy dla Ciebie antywirus na androida lub taki, który w większym stopniu będzie spełniał oczekiwania. Prawda jest taka, że te aplikacje spełnią również oczekiwania użytkowników tabletów. Nie przedłużając, spójrzmy na mój ranking antywirusów na system Android.

Reklama

1. AVG Antywirus – po Polsku 2020

AVG - Darmowy antywirus na androida

Na temat tej aplikacji wypowiedziało się w serwisie Google Play ponad 7 milionów ludzi, a w większości są to pozytywne oceny. Wiadomo, można na to patrzeć z przymróżeniem oka jednak ponad 100 milionów pobrań również o czymś świadczy. Aplikacja jest prosta, a przede wszystkim jest to darmowy antywirus na androida w dodatku po polsku.

Funkcje AVG na androida

AVG na systemy Android przede wszystkim pozwala na skanowanie wszystkich plików jakie posiadamy na naszym smartfonie. Do tej listy możemy zaliczyć aplikacje, gry, a nawet ustawienia. Dodatkowo program antywirusowy przyspieszy działanie naszego telefonu zwalniając przy tym obciążoną pamięć RAM i wydłużając pracę baterii. Zwolni miejsce usuwając zbędne pliki, pomoże Ci w lokalizacji Twojego telefonu kiedy go zgubisz przy pomocy Google Maps. Sprawdzi także poziom zabezpieczeń aplikacji jakie posiadasz.

Reklama

Antywirus AVG – opinie

Tak jak wcześniej wspominaliśmy opinie na temat AVG są nad wyraz pozytywne. Antywirus na telefonach nie jednokrotnie poradził sobie ze złośliwym oprogramowaniem, o którym wspominają w opiniach użytkownicy. Jedyną rzeczą, do której możemy się przyczepić to reklamy. Stali użytkownicy gier czy innych aplikacji z pewnością będą do tego przyzwyczajeni jednak warto o tym wspomnieć. Reklamy potrafią zdenerwować, a jedynym rozwiązaniem żeby się ich pozbyć to zakup wersji premium.

2. Mobile Avast na Androida 2020

Mobile Avast Security - program antywirusowy na telefon

O tym antywirusie z pewnością słyszał każdy. Często pojawiają się równie pytania czy avast mobile security jest darmowy. Otóż tak, Avast to jeden z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych w sieci dlatego też zagrzał u nas ciepłą drugą pozycję w zestawieniu. Jest to w pełni darmowy Avast na androida, który każdy może pobrać z Google play.

Reklama

Funkcje programu antywirusowego na telefony Avast

Podobnie jak w przypadku AVG, Avast ochroni Twoje aplikacje, ustawienia, pliki, a nawet maile i SMSy. Usunie również zbędne dane ze smartfona, a także zwolni trochę pamięci RAM i oszczędzi kilka % Twojej baterii. Avast na androida ma również wbudowany VPN, który pomoże ochronić Twoje IP.

Avast Android – opinie

Tutaj sprawa również ma się podobnie jak w przypadku poprzednika. Opinie na temat antywirusa Avast są bardzo pozytywne. Jedynym problemem, z którym powinien się liczyć każdy użytkownik darmowego antywirusa na telefon, reklamy.

Reklama

3. Kaspersky – antywirus na androida

Kaspersky - dobry antywirus na androida

To również jeden z najlepszych antywirusów na smartfony z systemem Android. Spełni swoją rolę zarówno na smartfonach jak i tabletach. Kaspersky to przede wszystkim ponad 20 lat w branży zabezpieczeń i aplikacji antywirusowych.

Dostępne narzędzia w antywirusie Kaspersky

Tak to już jest, że każdy dobry, darmowy antywirus na androida będzie miał podobne funkcje. Tak naprawdę, czemu miałyby mieć inne skoro coś działa. Każdy jednak chciałby żeby się czymś wyróżniał na tle konkurencji. Kaspersky standardowo ochroni Twój telefon, zablokuje złośliwe aplikacje, przeskanuje telefon w tle, a gdy go zgubisz, znajdzie za pomocą GPS’a. W przypadku tych trzech antywirusów na telefon trzeba po prostu dobrać interfejs, który najbardziej nam przypasuje.

Reklama
Reklama

Antywirus Kaspersky na telefon – opinie

Z pewnością jest to nieco mniej popularny antywirus na smartfony i tablety niżeli poprzednicy. Ilość opinii jest prawie 2 krotnie mniejsza, ale ponad 3 miliony dalej robią wrażenie. Odzew użytkowników jest bardzo pozytywny. Obiekcje mogą się pojawić w momencie wymogu od aplikacji zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, ale jeśli mam być szczery wymaga tego 95% aplikacji, a my nawet nie zwracamy na to uwagi.

4. ESET Mobile Security & Antivirus

ESET - darmowy antywirus na telefon

ESET to rownież jeden z popularnych antywirusów na androida. W wersji FREE daje możliwość skanowania Twojego telefonu w celu znalezienia złośliwego oprogramowania. Antywirus obroni Cię także przed aplikacjami phishingowymi, które możesz spotkać podczas przeglądania internetu. Dodatkowo darmowy antywirus zapewni Ci szczegółowy raport aktualnych zabezpieczeń. Dużo więcej gwarantuje wersja premium, która ma naprawdę solidnie rozbudowany system, ale nie po to szukamy darmowego antywirusa, żeby zaraz za niego płacić.

5. Avira Antivirus 2020 – Virus Cleaner & VPN

Avira - antywirus na smartfony

Tego antywirusa również nie trzeba każdemu przedstawiać. Avira jako antywirus na Androida oferuje takie funkcje jak skanowanie telefonu, ochronę podczas przeglądania stron www, a także optymalizację dysku. Ponadto oferuje VPN, która zapewni Wam pełną anonimowość w sieci. Problemem dla niektórych użytkowników może być brak tłumaczenia aplikacji na język polski.

6. McAfee – Mobile Security: Wi-Fi Ochrony przed kradzieżą

McAfee - antyvirus na androida

Antywirus znany nie tylko na telefonach, ale także na MacOS czy Windows. Pomoże Ci odpędzić się od kierowanych reklam, a Wi-Fi Guard obroni Cię przed próbami włamania się poprzez sieć Wi-Fi. Tak jak reszta darmowych aplikacji antywirusowych będzie Cię bronił podczas przeglądania internetu i zrobi za Ciebie kopię zapasową. Pomoże Ci także w zablokowaniu aplikacji, które zawierają ważne dla Ciebie danie.

Poprzednie

Gry Pokemon na telefon (Android / iOS)

Empires and puzzles poradnik – triki, jak grać, bohaterowie i kody

Dalej