Jaka nawigacja na telefon będzie najlepsza?

W czasach w których wręcz wymaga się od nas mobilności, posiadanie samochodu stało się niezbędne. Dzięki niemu możemy szybko i w komfortowych warunkach pokonywać duże odległości. Nie mniej jednak, często potrzebujemy znaleźć daną ulicę lub najkrótszą drogę dojazdu do celu. Dawniej używano papierowych map, które niestety nie były zbyt poręczne i nie sprawdzały się najlepiej podczas prowadzenia pojazdu. W dobie cyfryzacji, gdzie każdy z nas wyposażony jest w smartfon, wszystko stało się łatwiejsze. Dostępny jest bowiem szereg nawigacji na telefon, która doprowadzi nas do zamierzonego celu. Jednak jaką nawigację na telefon wybrać?

8 dobrych nawigacji na telefon Android i iOS

Wielu kierowców, zadaje sobie odwieczne pytanie: jaka nawigacja na telefon sprawdzi się najlepiej? Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które świetnie sprawdzą się zarówno na telefon z Androidem jak i z oprogramowaniem iOS. Przedstawiamy więc 8 najlepszych nawigacji, które będą kompatybilne z dwoma najpopularniejszymi systemami w smartfonach.

Reklama

1.Mapy Google

Mapy Google zna chyba każdy, gdyż świetnie sprawdzają się w roli nawigacji na telefon. Jest to autorska aplikacja giganta z Mountain View. Nie tylko spełnia funkcję mapy, ale także posiada rozbudowaną i dokładną nawigację. Opiera się ona przede wszystkim o cały szereg satelitów, a także o precyzyjnie odwzorowaną mapę świata. Mało tego, użytkownicy mogą wybrać wiele środków transportu, a także sami zaplanować swoją trasę, gdy gotowe propozycje nie przypadną im do gustu. Wszystko to z uwzględnieniem szybkości, długości, a także możliwych utrudnień na trasie. Warto wiedzieć, że aplikacja uwzględnia także ścieżki rowerowe, czy trasy piesze. Największą zaletą jest to, że aplikacja jest całkowicie darmowa.

2.Yanosik

Yanosik to jedna z tej aplikacji, gdzie w odróżnieniu od Map Google, nie potrzebujemy osobnego konta do korzystania z niej. Yanosik jest wyjątkowo intuicyjną aplikację na telefon, która dodatkowo ma wbudowaną funkcję informowania o nagłych zdarzeniach drogowych. Użytkownicy mogą informować siebie na wzajem o wypadkach, fotoradarach, czy miejscu w którym obecnie jest patrol policji. Yanosik posiada bazę, aktualizowana na podstawie zgłoszeń użytkowników, wobec tego poinformuje cię, gdy zbliżysz się do jednego ze zgłoszonych miejsc, za pomocą sygnału dźwiękowego. Aplikacja jest darmowa, co oznacza, że nie obejdzie się bez reklam, które pojawiają się na wąskim pasku.

Reklama

3.Waze

Kolejna nawigacja na telefon, która dzięki pomocy użytkowników, bardzo prężnie się rozwija. Podobnie jak w przypadku Yanosika, nie potrzebujemy dodatkowego konta. Nawigacja ukazuje jak najlepszą drogę, do wyznaczonego przez nas punktu. Dodatkowo uwzględnia ona różnego rodzaju utrudnienia jak np. remonty. Dzięki bazie POI, tworzonej przez użytkowników, nawigacja stale aktualizuje informacje o kontrolach policji czy zmianie ruchu.

4.Automapa

Automapa to nawigacja na telefon, która gromadzi własne dane mapowe o wysokiej jakości. Bez problemu doprowadzi nas ona w najkrótszym czasie do wyznaczonego celu. Nawigacja ukazuje stan faktyczny setek tysięcy kilometrów dróg, zarówno tych którymi możesz jechać, a także tych, które dopiero co są w budowie. Automapa uwzględnia najdrobniejsze szczegóły techniczne dróg, a także podaje lokalne i zwyczajowe nazwy miejsc i obszarów.

Reklama

5.NaviExpert

Być może znacie NaviExpert z tradycyjnych nawigacji samochodowych. Okazuje się, że jest ona dostępna również na telefon, a przez 14 dni można ją za darmo przetestować. Aplikacja ta doprowadzi cię do celu, omijając korki czy remonty drogowe. Z nawigacją na telefon NaviExpert możesz wybrać najkrótszą trasę bez względu na to, czy podróżujesz samochodem osobowym, czy też ciężarowym. NaviExpert charakteryzuje się niezwykle dokładnymi mapami.

6.Sygic

Jest to nawigacja na telefon płatna, jednak często oferuje swoim użytkownikom masę promocji. Charakteryzuje się ona prostym interfejsem, a także dokładnością w przedstawianiu detali. Z Sygic bez problemu odnajdziecie nie tylko drogę, ale także najbliższy bankomat czy nawet mechanika. Aplikacja jest także wyposażona w planer trasy. Dzięki niemu możemy samodzielnie wybrać najlepszą i najkrótszą trasę omijając korki i roboty drogowe.

Reklama

7.HERE WeGo

Jest to jedna z darmowych nawigacji na telefon, którą mogliście znać pod nazwą HERE Maps. Umożliwia ona użytkownikom udostępnienie własnej lokalizacji, a także umożliwia znalezienie obiektów i zapisania trasy nawet w trybie offline. Aktualizacja danych odbywa się na bieżąco, więc wszystkie informacje odnośnie korków, a także natężenia ruchu będą docierały do nas w czasie rzeczywistym. Dodatkowo można w niej zaplanować nawet trasę rowerową.

8. TomTom GO Navigtion

Tego typu nawigacja na telefon jest oparta na aplikacji TomTom GO Mobile. Jest ona wzbogacona wieloma funkcjami, które ułatwią kierowcom odnalezienie odpowiedniego zjazdu z autostrady, czy wybranie odpowiedniego skrętu na skrzyżowaniu. Nawigacja ta umożliwia także dynamiczne prowadzenie kierowcy po pasie ruchu. Dodatkowo ta nawigacja na telefon umożliwia dodawanie i usuwanie regionów zgodnie z osobistymi preferencjami i potrzebami.

Reklama
Poprzednie

Przydatne aplikacje na telefon – które powinieneś mieć