Jak zrobić siodło w Minecraft? Czy da się?

Zastanawiałeś się pewnie nie raz jak zrobić siodło w Minecraft. Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Siodła w Minecraft niestety nie da się zrobić czy też wycraftować i nigdy się nie dało. Zanim przejdziemy do sedna warto wspomnieć czym jest siodło. W Minecraft służy ono do ujeżdżania mobów takich jak konie, świnie, muły, osły czy magmołazy. Poniżej przedstawię kilka sposobów na to jak możemy je znaleźć lub zdobyć.

Sprawdź także jak zrobić kowadło w Minecraft – na ten temat pisaliśmy w naszym kolejnym artykule. Zaś sposoby jakie przedstawimy Wam w dzisiejszym artykule to:

Reklama

Sposób 1: Skrzynie w specjalnych lokacjach

Siodło w Minecraft znajdziemy w specjalnych lokacjach, które generują skrzynie. Należą do nich:

  • lochy (29% szans na znalezienie siodła)
  • twierdze (2,5% szans na znalezienie siodła)
  • fortece Netheru (35,7% szans na znalezienie siodła)
  • Piramidy (23,7% szans na znalezienie siodła)
  • kuźnie (16,3% szans na znalezienie siodła)
  • miasta Endu (13,4% szans na znalezienie siodła)
  • dżunglowe świątynie (15,5% szans na znalezienie siodła)

Sposób 2: Drop z mobów

Istnieją dwa typy mobów, które mogą posiadać siodło w Minecrafcie. Są to dewastatorzy i magmołazy. Dewastatorzy mają 100% szansę na drop siodła po jego zabiciu, zaś w przypadku magmołazów istnieje szansa na to, że mob pojawi się już z siodłem na grzbiecie. I tak samo zabijając go zdobędziemy je.

Reklama

Sposób 3: Łowienie

W przypadku łowienia jest dość niska szansa na zdobycie siodła. Zanim zabierzemy się za łowienie najlepiej zadbać przed tym o odpowiedni enchant naszej wędki, bo może nam to zająć sporo czasu. Siodło złowimy jako cenny przedmiot.

Sposób 4: Handel z osadnikami

Ostatnim i 4 sposobem na to jak zrobić siodło w Minecraft, a tak naprawdę zdobyć jest handel. Jeśli na swojej drodze spotkacie osadnika o profesji rymarza to istnieje spora szansa na to, że będzie on posiadał w sprzedaży siodło. Zwykle kosztuje ono od 8 do 10 szmaragdów, ale z osadnikami różnie to bywa.

Reklama
Poprzednie

AFK Arena poradnik – bohaterowie, kody i podstawy

Jak zrobić kowadło w Minecraft – krok po kroku

Dalej