Jak zrobić portal do Endu (Kresu) w Minecraft

W dobie popularnych speedrunów pytanie o to jak zrobić portal do Endu w Minecraft przybrało zupełnie innej formy i stało się niezwykle popularne. Portal do Endu czy też Kresu jest nie odłącznym elementem dla każdego gracza, który chciałby przejść Minecrafta.

Dla zainteresowanych światem MC mamy również inny poradnik, a mianowicie jak oswoić konia w Minecraft.

Reklama

Jak znaleźć portal do Endu (Kresu) w trybie Survivalu?

W trybie survivalu jedyne co mogę Wam poradzić to jak znaleźć portal do Endu. Dlatego, że w tym trybie do Kresu dostaniemy się tylko w taki sposób. Twórcy Minecrafta nie przewidzieli, aby była możliwość wytworzenia portalu przy pomocy craftingu. Po prostu nie można scraftować ramy portalu. Tak więc jak znaleźć portal do kresu.

Krok 1: Scraftuj oczy Endera

Oko Endera crafting - Jak znaleźć portal do Endu (Kresu)?

Bez tego ani rusz. Oczy Endera będą Ci potrzebne zarówno do uruchomienia portalu, ale także do znalezienia. Do ich scraftowania będziesz potrzebował pereł Endermana i płomiennego proszku z Blaze’ów. Schemat craftowania masz powyżej.

Reklama

Krok 2: Znajdź Twierdzę i portal do Endu

Teraz Twoim zadaniem będzie znalezienie twierdzy i portalu do Endu. Zrobisz to przy użyciu oczu Endera. Trzymają je w ręce przyciśnij PPM (prawy przycisk myszy) co spowoduje, że poślesz oko w niebo. W taki sposób ono będzie wskazywało Ci drogę do Twierdzy. Musisz jednak uważać, bo jest pewien % szans na to, że oko Endera wybuchnie. Dlatego bądź przygotowany i przyszykuj kilka sztuk więcej. Zarówno do uzupełnienia ram portalu jak i szukania. Jeśli dojdziesz odpowiednio blisko to posyłając oko zmieni ono kierunek i zacznie wskazywać na ziemię. To oznacza, że musisz się wkopać i zacząć poszukiwania Twierdzy pod ziemią, bo jest blisko.

Jak już dotrzesz do Twierdzy musisz zacząć przemierzać korytarze w celu znalezienia komnaty z portalem do Endu. Nie jest to takie proste. Korytarze są zawiłe, a znalezienie potrafi zająć trochę czasu, ale nie poddawaj się. Jeśli nie ma żadnych błędów w renderze to portal na pewno tam jest.

Reklama

Krok 3: Uzupełnij ramy portalu oczami Endera i wejdź do Kresu

Jeśli znajdziesz już miejsce z portalem do Kresu to nie pozostaje Ci nic innego jak wcześniej przygotowanymi oczyma Endera uzupełnić puste pola. W ten sposób uruchomisz portal do Endu i będziesz mógł wejść.

Jak zrobić portal do Endu w Minecraft?

Jak zrobić portal do Endu w Minecraft - krok po kroku

Tutaj sprawa jest dużo prostsza niż szukanie. Jednak tak jak wspominałem zrobicie to tylko i wyłącznie przy użyciu trybu kreatywnego. Nie jesteśmy w stanie scraftować ram portalu więc musimy się zdać na nowe bloki w trybie kreatywnym. Jak już jesteśmy w trybie kreatywnym to wyszukuje ramy portalu i układamy ją według schematu powyżej. Jeśli udało nam się ułożyć portal do Endu to zabieramy się za umieszczanie oczu Endera w każdym z bloków ramy. Po uzupełnieniu portal powinien się automatycznie otworzyć.

Reklama

Pamiętaj! Czasami warto umieszczać oczy Endera od wewnątrz, ponieważ są przypadki, w których portal do Kresu się buguję i nie chcę odpalić.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące portalu do Endu i samego Kresu

Czym jest End (Kres) w Minecrafcie?

Kres czy też End jest końcową krainą w Minecrafcie. To tam spotkamy Ender smoka, po którego zgładzeniu ukończymy “fabułę” Minecrafta. Trafimy tam właśnie dzięki portalowi do Endu.

Jak znaleźć portal do Endu (Kresu)?

Do znalezienie portalu do Endu będą potrzebne nam oczy Endera. Wytworzyć je możemy z klasycznych pereł Endermana i płomiennego proszku. Następnie przy pomocy PPM (prawego przycisku myszy) możemy użyć oczu Endera, które unosząc się w stronę Nieba wskażą nam drogę do twierdzy. Tam zaś naszym zadaniem będzie znalezienie samego portalu do Endu wśród wielu korytarzy.

Jak zbudować portal do Endu?

Portal do Endu można zbudować tylko w trybie kreatywnym. Musisz odnaleźć w blokach ramę portalu i ustawić ją w odpowiedni sposób. Następnie umieszczasz oczy Endera i sprawa załatwiona. W trybie survivalu nie ma możliwości wytworzenia ramy portalu tym samym nie ma możliwości stworzenia samego portalu.

Poprzednie

Jak oswoić konia w Minecraft? – Oswajanie i rozmnażanie koni w MC

Magic: The Gathering Arena Mobile na Androida już w tym miesiącu

Dalej