Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft – Krok po kroku

Dzisiaj powiem Wam jak zrobić piec hutniczy w Minecraft. Przez cały proces przejdziemy sobie krok po kroku tak, aby każdy na pewno zrozumiał całość. Piec hutniczy w Minecraft to nic innego jak ulepszenie klasycznego piecyka, który każdy kojarzy z początków swojej gry w MC. Instrukcja ta jest aktualna nie zależnie od wersji Minecrafta na jakiej grasz, czy to 1.14, 1.15 czy 1.16.

Jak działa piec hutniczy w Minecraft?

Działanie pieca hutnicze w MC jest naprawdę proste, ponieważ działa on w taki sam sposób jak zwykły piec. Z tą różnicą, że przetapia przedmioty dwa razy szybciej i generuje więcej światła. Niestety na rzecz szybszego przetapiana dostajemy mniej doświadczenia. Ponadto w piecach hutniczych nie można piec jedzenia. Za to paliwo, które zużywa jest takie samo jak w przypadku zwykłego pieca.

Reklama

Dla zainteresowanych światem MC mamy również inny poradnik, a mianowicie jak zrobić siodło w Minecraft.

Instrukcja jak zrobić piec hutniczy w Minecraft – Crafting

Kowadło możemy wykonać w kilku prostych krokach, które wyglądają następująco:

Reklama

Krok 1: Zrób klasyczny piec

Jak zrobić piec (piecyk) w Minecraft?

W pierwszej kolejności musisz zrobić zwykły piec. Czyli przygotuj 8 sztuk zwykłego kamienia i ułóż je w ramkę w stole rzemieślniczym. I takim sposobem pierwszy etap mamy za sobą

Krok 2: Zbierz 5 sztabek żelaza

Kolejna sprawa to sztabki żelaza. Do zrobienia pieca hutniczego będziesz potrzebował 5 sztuk. Więc łap za kilof i leć po żelazo.

Reklama

Krok 3: Zrób 3 gładkie kamienie

Gładki kamień do pieca hutniczego w Minecraft

Ostatnim elementem jaki będziesz potrzebował do stworzenia pieca hutniczego są gładkie kamienie. Będziesz potrzebował 3 sztuk. Gładki kamień otrzymasz po przepaleniu zwykłego kamienia w piecyku.

Krok 4: Crafting pieca hutniczego

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft?

Mając wszystkie potrzebne elementy wystarczy, że ułożysz każdy z nich jak na powyższym obrazku. Sztabki żelaza w górnej części, po środku nasz klasyczny piecyk i jako podstawa na samym dole 3 gładkie kamienie. I w taki oto sposób dowiedziałeś się jak zrobić piec hutniczy w Minecraft.

Reklama
Poprzednie

Recenzja gry komputerowej od PokerStars – Jackpot Poker

Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft – Crafting w MC

Dalej