Jak zrobić kowadło w Minecraft – krok po kroku

Kolejnym najczęściej zadawanym pytaniem jest jak zrobić kowadło (z ang. anvil) w Minecraft. Standardowo najpierw opowiem czym w ogóle ów blok jest. Kowadło w Minecraft ma zastosowanie w wielu rzeczach. Pierwszym z nich jest naprawa. Dzięki kowadłu zarówno możesz naprawiać przedmioty łącząc je ze sobą, ale także możesz naprawiać je łącząc z jednym z elementów z jakich go stworzyłeś. Przykładowo żelazny miecz, możesz dodatkowo naprawiać przy pomocy sztabki żelaza itd. Kolejnym elementem jest zmiana nazwy. Każdy z przedmiotów w Minecraft może mieć zmienioną nazwę, właśnie przy pomocy kowadła. Zaś ostatnia sprawa to łączenie zaklęć czy też enchantów, ale to omówimy w innym poście.

Jeśli jeszcze nie wiedziałeś sprawdź również jak zrobić siodło w Minecraft. To pierwszy z artykułów encyklopedii Minecraft na naszej stronie.

Reklama

Kowadło możemy wykonać w kilku prostych krokach, które wyglądają następująco:

Krok 1: Zdobądź 31 sztabek żelaza

Za bardzo nie ma co się rozpisywać na temat tego kroku. Twoim pierwszym zadaniem jest zdobycie 31 sztabek żelaza. Jak? Oczywiście kopiąc. Liczba może wyglądać przerażająco, ale uwierz mi nie będzie to trudne. Także kilof w dłoń i leć kopać.

Reklama

Krok 2: Stwórz 3 bloki żelaza

jak zrobić blok żelaza - kowadło w Minecraft

Jeśli udało Ci się już zdobyć potrzebne sztabki, to bloki będą pierwszym elementem, w którym ich użyjesz. Jeśli nie wiesz jak stworzyć blok żelaza powyżej masz schemat. Do stworzenia 1 bloku będziesz potrzebował 9 sztabek, które wypełnią cały crafting table.

Krok 3: Ułóż pozostałe sztabki z blokami w Crafting Table

Jak zrobić kowadło w Minecraft - 1.14, 1.7 2 oraz 1.7 4

Ostatnim krokiem, po którym będziesz mógł cieszyć się z posiadania kowadła w Minecraft to ułożenie wszystkich elementów w Crafting Table. Oczywiście jak wszystko w tej grze, nie losowo, a według wyżej przedstawionego schematu. W pierwszy rzędzie układamy bloki, w następnym na środku kładziemy sztabkę i ostatni rząd wypełniają pozostałe 3. I to wszystko, właściwie dowiedziałeś się jak zrobić kowadło w Minecraft zarówno w wersji 1.14 jak i 1.7 2, a także wielu innych.

Reklama
Poprzednie

Jak zrobić siodło w Minecraft? Czy da się?

Brawlhalla – recenzja (Android)

Dalej