Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft – Crafting w MC

Kolejny z serii to poradnik, które powie Wam jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft. Przez cały crafting w MC przeprowadzę Was krok po kroku. Także nic Was nie ominie i każdy bez większych problemów będzie mógł to zrobić na własną rękę. Szlifierka, jak już pewnie wiecie służy do naprawiania i ściągania zaklęć, ale więcej szczegółów dowiecie się z filmiku lub z poniżej treści. Zapraszam również do subskrybowania mojego kanału na YouTube, ponieważ znajdziecie tam zastrzyk informacji ze świata Minecraft.

Jak działa kamień szlifierski (szlifierka) w Minecraft?

Tak jak już wyżej wspominałem kamień szlifierski ma za zadanie naprawić nasze przedmioty lub ściągnąć z nich zaklęcia. W przypadku usunięcia zaklęć w kamieniu szlifierskim działa to tak, że umieszczamy przedmiot, z którego chcemy ściągnąć zaklęcie, a całe doświadczenie jakie włożyliśmy w upgrade jest nam zwracane. W przypadku naprawiania jest podobne jak w stole rzemieślniczym z tą różnicą, że możemy naprawiać je również przy pomocy elementów z jakich zostały wykonane.

Reklama

Dla zainteresowanych światem MC mamy również inny poradnik, a mianowicie jak zrobić piec hutniczy w Minecraft.

Instrukcja jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft – Crafting

Kamień szlifierski (szlifierka) wykonamy dosłownie kilku krokach, a wyglądają one następująco:

Reklama

Krok 1: Zorganizuj drewno

Drewno będziesz potrzebował do zrobienia desek i patyków, czyli elementów, które potrzebuje każdy na początkowym etapie survivalu. Ogólnie szlifierka w Minecraft jest jednym z najprostszych bloków do zrobienia.

Krok 2: Zrób kamienną płytę

kamienna płyta - jak zrobić kamień szlifierskie w minecraft

Kamienna płyta to kolejny element, który trzeba wykonać, żeby finalnie uzyskać szlifierkę w Minecraft. Schemat wykonania kamiennej płyty macie powyżej. Wykonujemy je ze standardowych kamieni, układając na najniższym szczeblu w crafting table.

Reklama

Krok 3: Jak zrobić kamień szlifierski

Jak zrobić kamień szlifierski w MC

I ostatnim elementem jest ułożenie wcześniej wykonanych elementów w schemat, który mamy powyżej. Dzięki czemu nasz grindstone w Minecraft będzie gotowy. Przyznajcie, że wcale nie należało to do najcięższym craftingów w Minecrafcie.

Poprzednie

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft – Krok po kroku

Jak oswoić konia w Minecraft? – Oswajanie i rozmnażanie koni w MC

Dalej