Jak zainstalować spolszczenie do GTA San Andreas na Androida? – poradnik (za darmo)

Grand Theft Auto: San Andreas to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych i najbardziej kultowych gier w historii. Od czasu swojej premiery w 2004 roku tytuł zdążył już wychować całe pokolenie graczy, a od grudnia 2013 możemy w niego pykać również na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Niestety nie jest on tak samo przystępny dla wszystkich graczy na świecie. Wersja z Google Play nie tylko kosztuje 32,99 zł, ale również nie zawiera polskiej wersji językowej. W tak rozbudowanej grze z długą fabułą znajomość tekstu pisanego jest niezwykle ważna, a gracze młodsi lub tak jak ja nielubiący angielskiego mogą mieć problemy z jego rozumieniem i na dłuższą metę czuć się znużeni ciągłym tłumaczeniem anglojęzycznej gry. Tutaj z pomocą przychodzimy my, portal AndroidGames.pl i podpowiadamy, jak można zainstalować spolszczenie do GTA: San Andreas na Androida, nie wydając przy tym ani grosza.

UWAGA: Zainstalowanie spolszczenia wymaga ingerencji w pliki gry, dlatego nie jest ono kompatybilne z oficjalną wersją z Google Play. Bez obaw, bo jednocześnie ze spolszczeniem pobierzecie też wersję z przeglądarki (save można potem przenieść za pomocą chmury Rockstar). Z powodu wyżej opisanych niedogodności spolszczenia oczywiście nie zainstalujecie na iOS.

1. Tworzymy konto na Chomikuj

Na początku musimy stworzyć konto na portalu chomikuj.pl. Tutaj ważne jest, aby konto było nowe, gdyż w ten sposób otrzymacie darmowe 50 MB plików do pobrania. Jeśli ściągalibyście je ze starego konta, prawdopodobnie musielibyście za nie zapłacić. Może się wam wydawać, że 50 MB to mało, ale w rzeczywistości bez problemów wystarczy to na pobranie spolszczenia oraz pliku .apk z grą. Sam proces rejestracji przebiega banalnie: w polu na górze strony podajecie wasz adres e-mail, nazwę użytkownika oraz hasło.

2. Pobieramy plik ze spolszczeniem i .apk gry

Po stworzeniu konta musicie przenieść się do folderu z niezbędnymi plikami klikając tutaj. Aby pobrać spolszczenie, kliknijcie niezbędny plik na liście pod instrukcją (z łatwością rozpoznacie go po nazwie), a następnie przycisk “Pobierz” w oknie, które wam się otworzy. Dokładnie tę samą czynność musicie wykonać ze znajdującym się na liście tuż pod spolszczeniem plikiem .apk gry o nazwie “GTA SA PL v. 1.08”.

3. Następnie pobieramy plik OBB

Po ściągnięciu dwóch wymienionych wcześniej elementów zamykamy Chomikuj i udajemy się na stronę apkaward.com, najlepiej klikając w ten link. Szukamy na liście ważącego 1.64 GB pliku noszącego nazwę “Grand Theft Auto: San Andreas OBB 1.08” (może być konieczne kliknięcie strzałki w celu rozwinięcia strony) i pobieramy go.

4. Wypakowujemy pliki

Gdy już wszystko mamy pobrane, szukamy w menedżerze plików naszego urządzenia i instalujemy go. Następnie pobieramy z Google Play (link) aplikację RAR, która pomoże nam rozpakować wszystko, co ściągnęliśmy wcześniej. Po jej otwarciu wchodzimy w zakładkę Download, szukamy pliku z GTA SA (waży 1.65 GB), zaznaczamy go klikamy “wypakuj tutaj”, a następnie “zamień” o ile będzie to konieczne. Następnie nadal w zakładce Download szukamy folderu “com.rockstargames.gtasa”, kopiujemy go, a następnie wklejamy do folderu “obb” w zakładce Android na głównej liście.

5. Dodajemy polskie znaki

Gdy już wykonaliśmy poprzedni krok, odpalamy grę. Przy zapytaniu o logowanie do Social Club klikamy szary przycisk “Offline” i przechodzimy do głównego menu gry. Ta powinna być już po polsku, ale bez polskich znaków np. ż, ś, ć). Spokojnie, zaraz to się zmieni. Klikamy przycisk “Rozpocznij grę”, pomijamy pierwszy filmik i czekamy na moment, gdy będzie już można sterować postacią. Następnie wychodzimy do menu głównego i wyłączamy grę (nie może nawet działać w tle). Wbrew pozorom ten krok jest ważny i nie można go pomijać. Włączamy aplikację RAR, wchodzimy w zakładkę Download i szukamy pozycji “Spolszczenie v.0.4”. Będą tam cztery foldery o nazwach “data”. “textdb”, “Text” i “Textures”. Zaznaczamy je, kopiujemy i wklejamy do folderu z grą (Android > data > com.rockstargames.gtasa > files).

Po wykonaniu ostatniego kroku wszystko powinno działać. Możecie już otworzyć grę i zacząć grać. Miłej zabawy w mobilnej wersji jednej z najbardziej kultowych gier ever! 😀 Nie zapomnijcie w podziękowaniu polubić naszej strony na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszelkimi newsami, recenzjami i poradnikami do gier mobilnych!