Jak oswoić konia w Minecraft? – Oswajanie i rozmnażanie koni w MC

Bardzo często pytaliście jak oswoić konia w Minecraft, a więc jest i poradnik. Oswajanie konia w MC je niezwykle proste, jednak zanim na niego wsiądziecie i będziecie mogli jeździć musicie pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Opowiem Wam również jak to jest z rozmnażaniem koni w Minecraft, ponieważ z pewnością jesteście ciekawi tematu. Także nie przedłużając zapraszam do oglądania lub do instrukcji tekstowej.

3 kroki jak oswoić konia w Minecraft

Oswajanie konia w Minecraft można rozpisać w 3 prostych krokach. Jeśli będziesz się ich trzymał to nie zajmie Ci to za wiele czasu. Nie jest to wcale trudne, ale o pewnych rzeczach trzeba wiedzieć. Nie przedłużając:

Reklama

Krok 1: Znajdź konia

Konie w Minecraft znajdziemy w takich biomach jak równiny oraz sawanny. I zalecam tylko tam ich szukać. Nie powinno to być jakoś trudne, ponieważ w większości sytuacji startujemy ze swoją przygodą w MC właśnie tam.

Krok 2: Oswajanie konia w Minecraft

Oswajanie konia jest niezwykle proste. Najważniejszy tutaj będzie PPM, czyli prawy przycisk myszy. Naszym zadaniem jest kilkukrotnie użyć go bezpośrednio na koniu. Spowoduje to, że na niego wsiądziemy. Nieoswojony koń po chwili nas zrzuci, my zaś musimy do skutku próbować, aż do momentu, w którym pojawią się charakterystyczne czerwone serduszka. Oznacza, to że koń został oswojony.

Reklama

Krok 3: Osiodłaj go i jeździj

Dla zainteresowanych światem MC mamy również inny poradnik, a mianowicie jak zrobić siodło w Minecraft.

W tym podpunkcie pozwolę sobie przywołać poprzedni poradnik, który pisałem. Nawiązywał on do siodła w Minecraft. Z niego dowiecie się jak zdobyć siodło, ponieważ jak już się domyślacie zapewne wycraftować go bez modów nie można, a jest ono niezbędne to tego, aby móc jeździć na koniu w Minecraft. Także wyżej znajduje się link i zainteresowanych zapraszam.

Reklama
Jak rozmnażać konie w Minecraft?

Do rozmnażania koni w Minecraft będziecie potrzebowali złotego jabłka lub złotej marchwi. Kiedy już je zdobędziecie wystarczy, że nakarmicie 2 osobniki blisko siebie. One do siebie podejdą bliżej i zespawnują małego konia (źrebaka). Pamiętaj, że nie rozmnożysz koni jeśli mają na sobie zbroję.

Jak zrobić muła Minecraft?

Muła uzyskacie po połączeniu konia i osła. Czyli musimy zeswatać konia z osłem, a one zespawnują nam muła, który wyglądem będzie przypominał osła. Muł również może nosić skrzynię, a różnica pomiędzy nimi jest taka, że jest on nieco większy i brązowo-rudy.

Czym charakteryzuje się koń w Minecraft?

Konie w Minecraft to najszybsze środki transportu w grze, a także ma możliwość skoku na wysokość nawet 5 bloków.

Jak uzyskać konia zombie lub szkieleta?

Koń Zombie nie spawni się naturalnie. Będzie potrzebowali do tego komendy lub jajka przyzywającego. W przypadku konia szkieleta spotkamy w szkieletowej pułapce po uderzeniu pioruna. Jego jeźdzcem będzie szkielet z zaklętym hełmem i łukiem. Po zabiciu go koń automatycznie zostaje oswojony.

Poprzednie

Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft – Crafting w MC

Jak zrobić portal do Endu (Kresu) w Minecraft

Dalej