Hustle Castle poradnik – arena, porady, triki, jak grać

Hustle Castle poradnik powstaje głównie ze względu na naprawdę duże zainteresowanie tym tytułem. Chcecie wiedzieć jak grać, poznać triki, dowiedzieć się czym są artefakty? Nie ma problemu. Jednak zanim przejdziemy do meritum, kilka słów o samej grze.

Poznaj także nasz ranking: TOP 50 Darmowe gry na androida

Reklama

Hustle Castle poradnik, który musisz przeczytać

Hustle Castle to gra strategiczna z elementami RPG z bardzo mocno simpsonową grafiką. Na samym wstępnie jesteśmy wciągani w wir wydarzeń jakie niesie ze sobą fabuła gry. W skrócie wróg zaatakował nasze królestwo, zniszczyli praktycznie wszystko i porwali królewnę. Człowiekiem, który musi to wszystko naprawić oczywiście jesteśmy my, a do dyspozycji dostajemy garstkę ziomków, którzy przetrwali. Gra oczywiście dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS’a.

Tak jak wcześniej wspominałem Hustle Castle poradnik skierowany jest do każdego kto zaczyna swoją przygodę z grą. Znajdzie się zapewne też kilka kwestii, które powinien wyciągnąć dla siebie zaawansowany gracz. Tak więc na początek odpowiemy na kilka podstawowych pytań zaś później zajmiemy się konkretami.

Reklama

Czy są darmowe diamenty lub gemy?

I tak i nie, zależy w jakim kontekście o tym mówimy. Istnieje kilka możliwości nabycia diamentów, ale niestety nic na tym świecie nie ma za darmo. Więc kiedy zapytasz czy Hustle Castle ma darmowe diamenty, gemy? Niestety nie ma. Istnieją jednak inne sposoby, które mogą nam za mają przysługę wręczyć owe gemy. Chociażby GameHag, w którym za samo granie w HC otrzymamy ichniejszą walutę, a za tę walutę możemy nabyć swoje ukochane diamenty czy gemy.

Reklama

Jak zacząć od nowa?

W Hustle Castle łączymy się z grą głównie przez Facebooka. I tutaj też tkwi cały szkopuł. Jeśli zechcesz zacząć grać od nowa pozostaje Ci nic innego jak wylogować się z Facebooka. Na nowo zainstalować grę, a następnie założyć nowe konto na facebooku. W tym momencie możesz cieszyć się nowym świeżym startem w Hustle Castle. Choć z drugiej strony, sam zastanowiłbym się czy wgl jest sens? Chyba, że jesteś w dość początkowej fazie, a już wypstrykałeś się z darmowych gemów, a chciałbyś je lepiej zagospodarować. Wtedy jak najbardziej jest to dobra opcja.

Hustle Castle poradnik

Dodawanie do znajomych w Hustle Castle

Sytuacja wciąż zatacza koło. Niestety nie będziesz w stanie tego dokonać w żaden inny sposób jak przez Facebooka. Wielu zaawansowanych graczy (i w tej kwestii ich popieram) poleca założyć osobne konto na FB, specjalnie stworzone pod Hustle Castle. Spytasz dalczego?

Reklama

Znajomi w HC automatycznie zaciągani są z Twojej listy znajomych z Fb. Wielu graczy jednak nie przepada za udostępnianiem przypadkowym osobom swojego profilu na tym portalu społecznościowym dlatego też zakładają osobne. Dzięki temu unikniesz zbędnego spamu od nieznajomych na Twojej tablicy, a do nowo założonego konta dodasz tylko graczy Hustle Castle.

Jak zdobyć ludzi? – Hustle Castle Poradnik

Na początku gry możesz znaleźć nowych mieszkańców, pokonując określone instancje na mapie. Za każdym razem będziesz wiedział czy dana instancja wynagrodzi Ciebie nowymi mieszkańcami, ponieważ rozstawione są klatki. Po pokonaniu wszystkich przeciwników klatka otworzy się i ludzie tafią do Twojego zamku. W późniejszym etapie gry będziesz mógł hodować ludzi przy pomocy salonu.

Reklama

Czy istnieje w Hustle Castle spolszczenie?

Niestety nie ma. I tak naprawdę na tym etapie mógłbym zamknąć to pytanie. Jednak postanowiłem zrobić mały research. Do niedawnej przeszłości działało coś takiego jak BDiP, aplikacja, która miała możliwość spolszczać inne aplikacje lub gry. Co prawda działało to w dość prymitywny sposób i na zasadzie translatora, ale zawsze coś. Jednak ani oficjalna strona, ani żadne poboczne niestety nie działają. Jeśli udało komuś się coś znaleźć z miłą chęcią udostępnię to światu!

Czy jest możliwość gry w Hustle Castle na komputerze (na PC)?

Istnieje taka możliwość dzięki BlueStacks. Jest to aplikacja stworzona z myślą o wielbicieli gier na androida nie mających za dobrego smartfona. Jedyne co musimy zrobić to ściągnąć i zainstalować ową aplikację. Następnie znaleźć Hustle Castle i cieszyć się grą na PC. Poniżej przedstawiam interfejs całego programu.

Reklama
Reklama

Hustle Castle na komputer PC

Hustle Castle Arena – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

Hustle Castle Arena reprezentuje cały segment PvP w grze. Zabawa, a przede wszystkim nagrody to najważniejsze cechy tego elementu. I jedna z najważniejszych zalet tej gry powodująca jej tak dużą popularność.

Hustle Castle Arena Poradnik

Przede wszystkim, jeśli jesteś początkującym, musisz wiedzieć, że areny to tak naprawdę jeden z późniejszych etapów rozgrywki. Najpierw zrozum cały system, o co chodzi w grze, i jak zagrać w nią lepiej. Zaś zagłębiając się w temat aren, należy wziąć pod uwagę naprawdę wiele rzeczy, dlatego też musisz być na bieżąco z podstawowymi mechanikami.

W tym artykule skupimy się wyłącznie na tym, jak możesz poprawić swoją wydajność i pozycję na arenie, aby uzyskać lepsze nagrody. To z kolei zapewni ci dostęp do mocniejszych przedmiotów ze sklepu Areny.

Podstawy Areny – Hustle Castle Poradnik

Przede wszystkim, aby uzyskać dostęp do Areny, musisz przejść do mapy świata i znaleźć je u dołu ekranu. Aby dostać się do niej, Twoja sala tronowa musi mieć poziom 5 lub wyższy. Dostęp możesz uzyskać, wydając soczyste jabłka (5 tys. W najniższej sali tronowej, a kwota zawsze będzie proporcjonalna do poziomu) lub wykorzystując bilety na arenę, które możesz zdobyć, wykonując codzienne zadania lub usuwając inwazje.

HC Zadania dzienne

Za każdym razem, gdy użyjesz biletu, otrzymasz 60 Badges of Valor, główną walutę sklepu arenowego, za które nie musisz wygrywać ani jednego pojedynku. Sposób działania systemu PvP w HC odbywa się poprzez mini-turnieje. Za każdym razem, gdy wydajesz bilet (lub wpisowe z żywności), dołączasz do 14 innych graczy. Oni zaś mają ten sam poziom sali tronowej i są w tym samym przedziale co ty.

Hustle Castle poradnik

Zwycięzca otrzyma dodatkowe 250 znaczków, 2 miejsce dostaje 200. 150, uzyskuje trzeci. Za miejsca 4-6 otrzymujemy 100, a od 7 do 9 wpada nam 50. Więc jak widzisz nie trzeba być bardzo wysoko, aby czerpać dobre korzyści z areny. Dodatkowo istnieje niewielka szansa, że wydropi wam skrzynia premium, z której lecą naprawdę solidne przedmioty.

W każdym turnieju jest 5 rund, każda z limitem czasowym 2 minuty i 30 sekund. W każdej rundzie masz szansę zaatakować 1 innego gracza. Jeśli wygrasz, otrzymasz punkty, w zależności od aktualnej rangi drugiego gracza, a także od tego jak szybko go pokonałeś. Jeśli przegrasz, nie dostajesz nic.

Drabinka Areny w HC

Jak zapewne zauważyłeś, w drużynie może znajdować się od 3 do 6 postaci. Gra łączy Cię z ludźmi, którzy mają tę samą liczbę jednostek, a także mniej więcej ten sam poziom wojowników.

Najlepszy skład w grze

Spekulacji na temat najlepszego składu jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od wielu czynników. Jedni zastanawiają się nad najlepszą obroną. Inni nad najlepszym składem pod areny. Zaś Ciebie będzie ciekawił najlepszy skład pod bossów. Zrobiłem solidny research i jednoznaczniej odpowiedzi nie ma.

Jednak pojawiły się składy, które bardzo często się powtarzały, a należą do nich:

  • 3 Łuczników z jak najwyższym DPS + Tank z armorem, który ma 27% szansę na wyleczenie 37% życia – skład 4 jednostkowy
  • 2 tanków (1 DPS, 2 chociażby jak wyżej) + 2 magów z wysokim hp-res

I jakby nie patrzeć taki układ ma naprawdę sens. Na ten moment Hustle Castle poradnik od AG się kończy. Myślę, że macie tutaj solidną dawkę podstawowych informacji. Jak narazie jestem na tym etapie researchu na temat HC, ale z pewnością kilka tematów jeszcze wpadnie do poradnika.

Poprzednie

Kiedy i jakich VPN używać?

Idle Heroes poradnik – Najlepsze postacie, jak zagrać i zacząć dobrze

Dalej