Historia serii #2: Assassins Creed (Android)

Historia assasins creed

W październiku 2003 roku studio Ubisoft wydało grę Prince of Persia: Piaski Czasu. Ten znany większości starszych graczy tytuł łączył formułę znaną z legendarnego pierwowzoru z 1989 roku oraz wcielał w życie innowacyjne jak na swoje czasy mechaniki. Ciekawa fabuła, oryginalny klimat Bliskiego Wschodu z okresu średniowecza oraz dobrze rozbudowany model free-runu sprawił, że gra przyjęła ciepłe opinie graczy. Twórcy gry postanowili pójść za ciosem i w 2006 roku zapowiedzieli, że rozpoczynają pracę nad kontynuacją gry, w której oprócz tytułowego Księcia ważną postacią będzie również tajemniczy zakapturzony wojownik, Asasyn. Ostatecznie koncepcja nowej marki tak bardzo spodobała się szefostwu Ubisoftu, że zaprzestano prac nad nowym Prince of Persia na rzecz stworzenia nowej serii o, a jakżeby inaczej, Asasynach. W ten sposób narodziła się słynna seria Assassin’s Creed, którą uwielbiają miliony fanów z całego świata. Sprawdźmy, jak wyglądał jej rozwój na urządzeniach z Androidem!

Assassin’s Creed Pirates

Historia Assasins Creed na Androida
Assasins Creed Pirates – Historia Assasins Creed na Androida

W ostatnim kwartale 2013 roku Ubisoft wydało dwie gry z serii Assassin’s Creed osadzone w erze piratów. Jedną z nich było AC: Pirates, wydane na PC oraz urządzenia mobilne. Tytuł ten przypomina mobilną wersję Assassin’s Creed IV: Black Flag, a jego mechaniki rozgrywki są bardzo podobne. Zadaniem gracza jest pływanie statkiem po kilku otwartych mapach, rozwiązywanie aktywności pobocznych, zbieranie znajdziek oraz oczywiście przechodzenie misji fabularnych. W grze wcielamy się w młodego pirata, Alonzo Batillę, który marzy o zdobyciu legendarnego skarbu La Buse’a. Całość dopełniają niezwykle klimatyczna oprawa dźwiękowa oraz znane postaci, takie jak Czarnobrody, Benjamin Horningold czy Charles Vane. Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych darmowych gier w sklepie Play, która ponad 5 lat po premierze nadal może się podobać. Produkcja ta jest dostępna za darmo, a system mikropłatności nie jest uciążliwy. Nic, tylko grać!

Assassin’s Creed: Identity

Minęło 2,5 roku od premiery AC: Pirates, a Ubisoft wydało kolejnego mobilnego Asasyna. Tym razem rozgrywka przypomina klasyczne odsłony serii – skrytobójstwa, skakanie po dachach budynków oraz śledzenie wrogów i eksploracja lokacji. Nowością jest tutaj system rozwój postaci, taki jak w grach RPG. Zamiast otwartego świata w grze dostajemy mapki generowane na potrzeby misji. Lokacje zaś w jakich przyjdzie nam się poruszać to słoneczne miasta renesansowych Włoch: Florencja, Wenecja czy Rzym. Grafika tego tytułu jest prześliczna, a na najlepszych urządzeniach wygląda niemal tak, jak na konsolach siódmej generacji. Za grę obecnie należy zapłacić 8,99 zł. Polecamy!

The Tower Assassin’s Creed

The Tower – Historia Assasins Creed na Androida

O tej grze raczej nie ma co za wiele pisać. Za ten wydany 1 listopada 2017 roku tytuł odpowiada studio Ketchapp, będące jednym z pobocznych oddziałów Ubisoftu. Jest znane z produkcji prostych gierek na urządzenia mobilne. “The Tower Assassin’s Creed” to po prostu adaptacja ich kultowej gry “The Tower”. Polegała ona na utworzeniu jak najwyższej wieży ze spadających klocków. Bohater wspina się po układanej przez gracza budowli, a gdy już skończą się nam materiały, skacze do stogu siana. Podczas jego loty możemy zbierać klejnoty, za które można kupić nowe znane z serii postaci oraz skórki dla klocków, mające przypominać znajome już miasta. Podczas budowy można usłyszeć popularne utwory z gier, na czele ze słynnym Ezio’s Family. Ta przyjemna mini gierka jest dostępna za darmo, jedyną dostępną w niej płatnością jest usunięcie reklam w cenie około 8 zł.

Assassin’s Creed Rebellion

historia assasins creedCałkiem świeża nowość na Androidowym rynku. W tytuł ten mogliśmy bowiem pograć już od 21 listopada 2018 roku. Rozgrywka znów przenosi nas w okres renesansu. Stajemy na czele bractwa Asasynów, którym musimy zarządzać (przypomina to min. Fallout Shelter) i rozwijać (wysyłamy naszych podopiecznych na misje w stylu RPG). Tradycyjnie podczas gry natrafimy na znane charaktery: Ezio Auditore, Niccolo Machiavelli oraz Shao Jun to tylko część z nich. Kreskówkowa prawa graficzna tego tytułu jest naprawdę miła dla oka. Pobrać tę grę możemy za darmo, jednak cierniem u boku “Rebelii” jest nachalny system mikropłatności, który szczególnie w póżniejszych etapach gry staje się uciążliwy.

Jak rysuje się przyszłość?

Historia Assasins Creed na Androida!

Po premierze AC: Rebellion raczej nie mamy co liczyć na kolejnego mobilnego Asasyna w najbliższym czasie. Być może to i lepiej, serii z pewnością przyda się odrobina oddechu. Jedno jest pewne – jeśli taka gra zostanie zapowiedziana, poinformujemy Was o tym na AndroidGames.pl!

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Lubicie serię o przygodach Asasynów? Graliście w podane wyżej gry? Dajcie znać w komentarzu! Pamiętajcie również o tym, aby koniecznie kliknąć “Lubię to” pod naszym profilem na Facebooku. Bardzo motywuje nas to do rozwoju serwisu. Dzięki!