Harry Potter: Wizards Unite Poradnik – porady, triki, strategie, jak grać

Harry Potter Wizards Unite poradnik, którego potrzebuje wielu. Czy aby na pewno? Nie mam pojęcia, ale jako osoba śledząca tę produkcję od samego początku czuje się zobowiązany przekazać Wam kilka porad i trików.Kilka słów o samej produkcji. Jak wiecie bądź nie wiecie, twórcami Wizards Unite są odpowiedzialne te same osoby co Pokemon GO. Za wiele wyjaśniać tej kwestii nie trzeba. Mistrzowie rzemiosła AR mobile ponownie zaskakują i tworzą naprawdę świetny tytuł.

Harry Potter: Wizards Unite poradnik do gry, w którą powinien zagrać każdy.

Niesamowite jest to, że postęp gier na Androida (i nie tylko) idzie w zastraszającym tempie do przodu.Świetnym dowodem na to jest właśnie ów tytuł. Jak większość się pewnie domyśla, gra osadzona jest w świecie Hogwartu, czarodziei, magicznych stworów, a za rogiem czeka na nas Voldemort.Itak też poniekąd jest.Wcielamy się w adepta magii świata J.K. Rowling i staramy się walczyć z czyhającymi na nas stworzeniami.

Reklama

Harry Potter Wizards Unite Poradnik

Gra działa na nieco podobnych zasadach jak samo Pokemon GO jednak struktura i fabuła jest ujęta nieco inaczej.Nieco? To za małe słowo Panie Droid. Oprócz faktu, że owszem jest to gra typu AR, to po milion kroć odbiega od świata Pokemon GO.Tutaj nie skupiamy się na łapaniu pokemonów i staraniu się bycia najlepszym trenerem. W Wizards Unite jesteśmy czarodziejem i na tym musimy się skupić. Tutaj nie reprezentują nas potworki, a sami wcielamy się w główną postać i tworzymy swój profil czarodzieja, którym będziemy posługiwać się w świecie magii. Niego tym jednak mowa.Mam tutaj skupić się na trikach i poradach à propos samej rozgrywki.

Także proszę o uwagę, szykujcie swoje czarodziejskie czapki i różdżki, bo zabieram Was w świat Harry Potter: Wizards Unite i będę uczył Was niczym Severus Snape, jak robić czary-mary, żeby było dobrze!

Reklama

Skup się na Fundamentach i zgarniaj je!

Nie wiem, czy wiesz, ale w grze dostępne są tzw. fundamenty. Są one bliźniacze do łapania pokemonów w Pokemon GO. Rozstawione są one random owo na mapie i podobnie jak pokemony, podczas eksplorowania mapy napotykamy je. Pierwszą ważną rzeczą, jaką powinniście o nich wiedzieć to fakt, że większe prawdopodobieństwo ich spotkania jest przy budynkach typu Fortece, Green house itp.

Fundamenty występują w 10 kategoriach i każdy z nich oznaczony jest inną ikoną i kolorem na mapie.Kiedy pojawisz się niedaleko fundamentu, najzwyczajniej w świecie kliknij na niego aby doszło do potyczki. Podczas każdej z nich, zanim przejmiesz potencjalny fundament, musisz wykonać zaklęcie. O ile w Pokemon Go wystarczyło przeciągnąć palcem po ekranie, aby złapać potworka w Harry Potter: Wizards Unite sytuacja jest nieco bardziej rozwinięta.

Reklama

Każda potyczka wymaga od nas wykonania innego zaklęcia. Każde zaklęcie ma określony schemat. Aby, go wykonać musimy poruszać palcem w taki sposób, jaki nakazuje wykonanie zaklęcia. Mógłbym to porównać do run rodem z filmów fantasy, które musimy wywołać. Początkowo może wydawać się to trudne, ale z czasem, kiedy będziecie powtarzać zaklęcia będzie to o wiele prostsze.

Sprawdź także Last Day on Earth poradnik

Reklama

To, czemu ma posłużyć Harry Potter Wizards Unite poradnik to czas na masterowanie skilli. Bez tego się nie obejdzie. Czas gra tutaj pierwsze skrzypce. Dlaczego? Już tłumaczę, sytuacja jest o tyle skomplikowana, że na początku twoje zaklęcia nie będą najlepsze. Wiadomo niedoprecyzowane ruchy i wykonanie zaklęć zmniejsza ich skuteczność. Im więcej ich wykonasz, tym bardziej efektywne będą. Oczywiście dlatego, że wyuczycie się precyzyjnego ich wykonywania. Prosta zasada.

Systematycznie zgarniaj energię do wykonywania czarów

Kolejnym bardzo ważnym podpunktem w naszym Harry Potter Wizards Unite poradniku są punkty z darmową energią, ale zanim o nich.Każdy wykonany przez nas czar wiąże się ze zużyciem naszej energii. I wbrew ogólnej gadce na ten temat nie odnawia się ona podczas chodzenia ani po określonym czasie.Aby, zdobyć dodatkowe punkty musimy odwiedzać specjalne lokacje, o których wcześniej wspomniałem.

Reklama

Harry Potter Wizards Unite Poradnik

Najbardziej wartościową lokacją z nich wszystkich są tzw. Inns. Na Waszych mapach oznaczone jako zwykłe domki z kominem. Kiedy już możemy w niego kliknąć, przeciągamy krzywą w górę abyzjeść”. W ten oto sposób możemy odnowić sobie nieco energii, aby móc porzucać więcej czarów. Kolejny tip dla Was à propos tych domków. Po pobraniu darmowej energii z domku będzie wydobywać się dym. Świadczy to o tym, że na ten moment nie możecie wziąć kolejnej dawki energii. Czas oczekiwania to 5 minut.

Podobnie jak Inns, Green house to również miejsce, które systematycznie powinniście odwiedzać. Tutaj pojawia się dodatkowa rzecz, ponieważ odwiedzamy je również w celu zdobywania składników do potionów. W grze mamy system mikstur, które możemy wytwarzać. Po przeciągnięciu do góry otrzymamy losowy składnik do potionów. Dodatkowo możemy otrzymać energię. Czas oczekiwania na kolejną możliwość to 5 minut. W przypadku Green house również jest mały tip. Po wzięciu składników domek wywiesza czerwoną flagę, która znaczenie ma podobne jak dym w przypadku Inns.

Reklama
Reklama

Bardzo ważne jest abyście, pamiętali o limicie energii, który wynosi na początku gry 75. Jest to o tyle ważne, że nie możecie zebrać więcej energii, niż jest Wam dane. Tzw. cap energii możecie powiększyć za 150 złota. Zwiększa to nasz zbiornik o 10 punktów. Pamiętajcie, aby dodatki w postaci energii za codziennie logowania itp. nie brać w przypadku kiedy nasza energia jest pełna.Najzwyczajniej w świecie będzie to utrata punktów.

Balans pomiędzy potionami, a składnikami to bardzo ważna sprawa

Fakt, że macie możliwość zebrania składników z Green house znacie. Dodatkowo składniki możecie zgarniać podczas przemierzania mapy. Podobnie jak fundamenty, będą pojawiać się losowo na mapie. Pamiętaj, że potencjalnie parki i centra handlowe to najbardziej wartościowe miejsca!

Wiecie skąd wyszarpać składniki, teraz gdzie je znajdziecie? Odpalacie swoją ikonę walizki, którą macie na środku dołu ekranu. Tam skupimy się na potionach. Pamiętajcie, że każde składniki odpowiadają innym potionom. Jedne dadzą Wam mocy, inne Was wyleczą.

Dlaczego wspominałem o balansie pomiędzy potionami, a składnikami. Wiadomą sprawą jest, że zarówno jedne, jak i drugie są bardzo ważne i potrzebne. Jednak warto pamiętać, że w posiadaniu możemy mieć 50 poteki 200 składników. Wydaje się to sporą częścią, jednak tak nie jest. W bardzo szybkim tempie Wasz ekwipunek będzie się zapełniał niepotrzebnie, jeśli nie będziecie zwracać na to uwagi.

Dlatego starajcie się manipulować ekwipunkiem i dobierać to, co jest Wam niezbędne. Przykładowo nie zużywajcie bezsensownie potionów na potyczki, które nie stanowią dla Was wyzwania, mówię tu zarówno o tych do heala i dające więcej mocy.Jak dla mnie najważniejszym miejscem, gdzie te rzeczy powinny być używane to areny i na tym się skupcie.

Podążaj ścieżką Twojej profesji, niech będzie Twoim głównym wyznacznikiem

Jest ważne, aby wiedzieć kim chce się grać i na czym się skupiać. Profesje to jeden z najważniejszych wyznaczników ścieżki, jaką będziecie podążać w całej grze. Harry Potter Wizards Unite poradnik, wręcz koniecznie musi ją mieć zawartą.

Pamiętajcie, że tutaj odpowiada nasza postać, czyli potencjalnie my sami. Kreujemy swojego bohatera tak, aby był, jak najsilniejszy, więc bardzo ważną rzeczą jest, aby dokładnie przeanalizować jaką ścieżką chcemy iść i które z perków najbardziej będą nam odpowiadać.

Harry Potter Wizards Unite Klasy

Każda z profesji ma swoje drzewko, przeanalizujcie perki i dobierzcie je pod swój styl gry. Zróbcie to tak, aby gra dawała Wam przyjemność, bo jak wiadomo, jeśli jest przyjemnie to i przyjemnie uczymy się czarów i przyjemniej się walczy z przeciwnikami.No i oczywiście przyjemniej kładzie się ich na łopatki.

W Wizards Unite klasy są trzy. Każda o zupełnie innej specyfikacji i specjalnych umiejętnościach. Klasy są zbalansowane, jak zapewniają twórcy i każdy, kto umiejętnie rozplanuje rozwój swojej klasy będzie mógł rywalizować na wysokim poziomie.

Zgarniaj darmowe fanty i odblokowuj osiągnięcia

W grze dostępny są codziennie, cotygodniowe i różne inne dodatkowe misje lub nagrody. Nie zapomnij o systematycznym wypełnianiu ich i zgarnianiu benefitów. Z reguły będą to proste misje, które dadzą nam całkiem zacne przedmioty, a w większości przypadków coś bardzo cennego dla nas, a mianowicie energię!

Tak samo w przypadku osiągnięć, które również znajdziemy w grze. Podstawą jest aby systematycznie badać mapę, a co za tym idzie? No chodzić! Musimy dużo spacerować, bo za każde kilometry odblokowujemy dodatkowe rzeczy. Z pewnością tego nie pożałujemy, a i kondycja nam się poprawi!

Zbliżamy się ku końcowi, wiadomo, że mój Harry Potter Wizards Unite poradnik nie ujął wszystkich rzeczy, które są ważne oraz do których powinniśmy się dostosowywać.Jednak myślę, że tym początkującym co nieco pomogłem i rozjaśniłem cały zamysł gry.

Poprzednie

Moda na Auto Chess – kolejna “wielka” myśl?

Chess Rush na Android już dostępne – Czy warto zagrać?

Dalej