Najlepsze gry strategiczne na androida

Strategie na androida to zdecydowane gatunek bardzo popularny, ale mocno ukierunkowany na konkretną grupę odbiorców. Jest tak dlatego, że strategie się lubi lub nie, nie ma nic po środku. Zaprezentuje Wam 5 tytułów klasycznych i kilka turowych, w tym zarówno te mocno popularne gry strategiczne na androida jak i nowości warte Waszej uwagi.

Clash of Clans

Clash of Clans - gra strategiczna

Tego tytułu tutaj nie mogło zabraknąć. W mojej opinii chyba najlepsza gra strategiczna na androida w jaką miałem okazje grać. Od lat przyciąga setki tysięcy graczy, a ich liczba ze względu na wiek tego tytułu wcale nie maleje. Supercell (twórca gry) stworzył wzór, który nieudolnie próbują powielać inni producenci. Jednak król jest wciąż ten sam.

Prawie 43 miliony opinii, które średnio osiągnęły 4,5/5 gwiazdek. Ponadto ciągłe i systematyczne aktualizacje poprawiające bugi i wprowadzające nowe eventy. Nic tylko budować, problemem mogą być jedynie przeklęte mikropłatności.

Breaking Bad: Criminal Elements

Breaking Bad: Criminal Elements - strategia na androida

Jak dobrze pamiętacie to jestem fanatykiem seriali. Breaking Bad znam, oglądałem, a gra myślę, że zasługuje na miejsce w zestawieniu. Tak wiem jest tam ogrom mikropłatności, ale niestety takie realia gier mobilnych i na ten moment nie znajdziemy dobrego przede wszystkim darmowego tytułu, który ich nie będzie posiadał. Gra co prawda dla graczy powyżej 18 roku życia, ale tacy też się tutaj znajdą.

Ponad 26 tysięcy opinii i średnia ocena 4 gwiazdki. Nie za wiele, nie za mało, w sam raz jak na tytuł na kilka wieczorów i wcielenie się w Heisenberga w grze mobilnej. Rekrutuj swoją ekipę, rozbudowuj bazę i laboratorium, atakuj przeciwników i przejmij handel na rejonie. Takie masz wytyczne na ten moment. Wchodzisz w to?

The Walking Dead No Man’s Land

Gra strategiczna The walking Dead

Na moment zatrzymamy się w klimacie seriali zamkniętych w gry strategiczne na androida. Next Games podjęło się stworzenia gry na podstawie serialu The Walking Dead. Szczerze powiedziawszy trzeba przyznać, że ekipa podołała zadaniu.

Prawie 710 tysięcy ocen ze średnią prawie 5 gwiazdek. Brzmi obiecująco co? Klimat jak najbardziej zachowany, choć nie ukrywam, że jest to ciężkie do zrealizowania w przypadku gry strategicznej. Twórcy dają nam możliwość wcielenia, a bardziej kreowania i udoskonalania bohaterów wyciągniętych prosto z serialu. Dodatkowo producent systematycznie wprowadza wątki inspirowane historią z serialu. Zaś system walki z innymi graczami jest oparty na taktycznym turowym systemie.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

Rise of Kingdoms-Lost Crusade na androida

To co przykuło moja uwagę w tym tytule to coś czego nie widziałem w innych. Pomimo powielanego schematu jakie mają gry strategiczne na androida Rise of Kingdoms ma coś co ją wyróżnia. To jest to o czym się głośno mówi, gra możemy być solidnie z kopiowana, ale wystarczy mała rzecz, która będzie ją wyróżniać i sprawia, że jest nie do podrobienia.

Mowa tutaj o doborze cywilizacji (tak zostały określone w grze), czyli Państwa, którego kultura i charakterystyka będzie nam towarzyszyć podczas gry. Możemy wybrać jedną spośród 11 dostępnych. Każda z nich charakteryzuje się innym stylem architektury co wprowadza element różnorodności, które brakuje w tego typu grach. Ponadto takie różnice zauważymy również w jednostkach, które się różnią i głównych bohaterach czy też przywódcach. To są smaczki, które są mocno decydujące i na mnie wpłynęły pozytywnie.

Clash Royale

Clash Royale - Strategia Android

Jak tej gry na androida nie znacie to jesteś ciapy. To jest to o czym mówiłem w przypadku pierwszego tytułu tych producentów. Król jest jeden i wiedzie prym od wielu lat. Do takich królów gier strategicznych na telefony należy Clash Royale.

Prawie 27 milionów ocen, które dają średnio 4 gwiazdki. Jak na tę skalę i obecność solidnych mikropłatności to Clash Royale daje radę. Jest to zupełnie inny charakter rozgrywki niż w przypadku CoC. Tutaj mamy bardziej turowy, statyczny czy też mocniej ukierunkowany na PvP system walk, który nacechowany jest nieco karcianką. Co nie zmienia faktu, że styl jest nie do podrobienia i zdecydowanie zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu.

Strategie turowe – Android

Strategie turowe na androida to jeden z najpopularniejszych podgatunków ostatnimi czasy. Zadziało się tak za sprawą Auto Chess, które wciągnęły miliony graczy. Producenci gier podłapali temat bardzo szybko i kolejno wychodziły tytuły takie jak: Teamfight Tactics (Potyczki taktyczne), Auto Chess Mobile czy Dota 2 Underlords. Jednak to nie jedyne turowe strategie, w któe możecie zagrać. Podsumowując do nich zaliczyć możemy:

  • Teamfight Tactics (Potyczki taktyczne)
  • Dota Underlords
  • Chess Rush
  • Heroes of Might & Magic III: HD Edition
  • Age of Civilizations II

Bez mikropłatności i internetu

Bardzo często denerwują nas gracze, którzy ze względu na bogatych rodziców albo wysokie zarobki mogą sobie pozwolić na dużo więcej niż my. Nie ma co się denerwować. Znaleźli się i producenci, które mieli na uwadze żeby stworzyć gry strategiczne na androida bez mikropłatności i internetu, a są to m.in.

  • Age of Civilizations II
  • Heroes of Might & Magic III: HD Edition
  • Teamfight Tactics (wymagany dostęp do internetu)
  • XCOM: Enemy Within
  • Rome: Total War