Gry Pokemon na telefon (Android / iOS)

Pokemon to jedne z najpopularniejszych uniwersów w świecie bajek animowanych. Są popularne w takim stopniu, że twórcy wciągnęli je do świata gier, dlatego też często pytacie o gry pokemon na androida. Zaś ja postaram się przedstawić Wam kilka znanych mi tytułów związanych z tym światem. Jeśli interesują Cię najlepsze gry na androida to z pewnością zainteresują Cię pozostałe artykuły na naszej stronie.

Pokemon – gry na telefon

Nie będzie to jakieś TOP5 najlepiej znanych mi tytułów, a bardziej losowe zestawienie gier pokemon na telefony z systemem android, które są mi znane i choć na moment wciągnęły mnie. Nie będę się również ograniczał do jakiegoś konkretnego gatunku. Tak więc nie przedłużając, przechodzimy do sedna.

Reklama

Pokemon TCG Online

Pokemon TCG Online na androida
Pokemon TCG Online

Na pierwszy ogień gra typu pokemon na androida, karcianka. Oczywiście gra wymaga dostępu do internetu, ale jest możliwość gry z komputerem. Plusem tego typu gier jest mniejszy wpływ mikropłatności na rozgrywkę. Owszem dostaniecie pakiety za normalną gotówkę, ale równie dobrze możecie to osiągnąć samodzielnie, podobnie jak w Hearthstonie. W skrócie, kolekcjonujesz karty, toczysz pojedynki z przeciwnikami z całego świata i świetnie się przy tym bawisz.

Pokemon GO

Gra typu Pokemon na androida - Pokemon GO
Gra Pokemon z gatunku RPG

Pokemon GO z pewnością każdy bardzo dobrze kojarzy i zna. Ruszamy się, zbieramy coraz to nowsze pokemony, z dnia na dzień stajemy się silniejsi i staramy się przejąć punkty tocząc pojedynki z innymi graczami. Proste? Oczywiście, a w dodatku sprawia naprawdę wiele frajdy. Pokemon GO to tytuł dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i przy okazji pograć.

Reklama

Pokemon Masters

Pokemon Masters - gra na androida
Strategia turowa w uniwersum Pokemon

Równie znana gra pokemon na androida, która pochłonęła na wiele dni fanów. Jeśli kojarzycie Shadow Legends to gatunek turowej strategii, który nie będzie Wam w żaden sposób obcy. Tworzysz swoją drużynę Pokemon rodem z serialu, dobierasz im najsilniejsze pokemony i toczysz bitwy 3 vs 3 z innymi zespołami.

Pokemon Playhouse

Pokemon Playhouse - gra pokemon na androida
Gra typu Pokemon dla dzieci

Ten tytuł poświęcony jest najmłodszym graczom, a może i dzieciom jednych z Was. Możemy określić ją mianem gry edukacyjnej z elementami przygodowymi. Gracz przemierza świat Pokemon poznając każdego z nich. Dodatkowo rozwiązuje proste zagadki, które nie wymagają od niego czytania lub znajomości matematyki. Dlatego też sami twórcy kierują ją do graczy w wieku od 3 do 5 lat. Dodatkowo opiekują się Pokemonami jak swoimi pupila co stawia sam tytuł w jeszcze lepszym świetle.

Reklama

Pokemon: Magikarp Jump

gra zręcznościowa Pokemon na androida
Gra logiczno-zręcznościowa typu Pokemon na androida

Gra poświęcona najsłabszemu Pokemonowi w całym uniwersum, Magikarpowi! Kolekcjonuj je i stwórz najlepszego jakiego ten świat miał okazję spotkać. Magikarp jest popularny ze względu na swoją bezużyteczność i szczerze powiedziawszy taka jest ta gra, ale wciąga. Zaś każdy fan gier Pokemon na androida wręcz powinien poświęcić jej chociaż moment swojego życia.

Poprzednie

Najlepsze gry rpg na androida, które polecamy

Jaki jest najlepszy antywirus na androida w 2020 roku?

Dalej