Gry logiczne i łamigłówki na telefon (Android i iOS)

Gry logiczne to zdecydowanie najpopularniejszy gatunek gier na telefony jakie występują. Zastanawiasz się dlaczego tak jest? To proste. Tego typu gry dopasowane są do każdego przedziału wiekowego. W gry logiczne na androida będzie grała Twoja babcia, która ogarnia smartfony, Twoja mama i Ty. Dodatkowo nie wymagają większego zaangażowania. Możesz w nie grać w autobusie, pociągu, na przerwie w szkole. Często szukamy gry, która nie wymaga od nas określonego czasu jak np. (PUBG Mobile czy Mobile Legends, gdzie za opuszczenie rozgrywki jesteśmy karani). Tutaj możemy wyjść w każdej chwili, a gra na nas zaczeka. Stąd też tak duże zainteresowanie nimi.

Zawsze możesz wrócić do naszego rankingu gier na androida (wystarczy, że klikniesz w odnośnik).

Reklama

1. 2048

2048 - logiczna gra na androida

Wydaje mi się, że tego tytułu raczej przedstawiać nie trzeba. Bardzo popularna swego czasu gra logiczna na androida. I w sumie nadal należy do jednych z najchętniej grywanych gier. 2048 z pewnością ujmuje graczy wysiłkiem umysłowym do jakiego nas zachęca i prostotą.

2. OnPipe

OnPipe - Najlepsze Gry na Androida 2019

Z racji tego, że nie każdy ma czas żeby usiąść i wciągnąć się w wir walki. Znalazłem alternatywę, OnPipe, słyszeli? Bardzo przyjazna, zręcznościowa gierka, to co każdy casualowy gracz lubi. Włączyć, pograć 10/20 min i wyłączyć. Jeżeli szukamy tego typu darmowe gry na telefon dotykowy, ten tytuł śmiało możemy instalować.

Reklama

3. Bricks Breaker – Glow Balls

Bricks Breaker - Glow Balls

To również jeden z popularniejszych tytułów zręcznościowo logicznych jakie napotkamy w świecie gier. Niesłychanie wciągająca, pełna kolorów i niespodziewanych uderzeń kulek. Bricks Breaker to gra na androida, która z pewnością przyda Wam się podczas długich podróży. Zadanie proste, zniszcz cegiełki.

4. Sand Balls

darmowe gry na androida - Sand Balls

Niezwykle świeży tytuł na scenie gier na androida. Sand Balls pojawiło się stosunkowo niedawno, a już pochłonęła serca graczy, których na ten moment uzbierało się ponad 50 milionów. Tak jak wspominałem, jest to gatunek, który trafi do każdej grupy odbiorców. I tak też się stało w przypadku tego tytułu. Więc jeśli w tym momencie jesteś 24 w kolejce do lekarza, to śmiało pobieraj.

Reklama

5. Sudoku Quest

Sudoku Quest - gra logiczna w typie sudoku

Sudoku Quest to świetna gra logiczna na smartfony w typie jak sama nazwa wskazuje sudoku, czyli łamigłówki matematyczne na telefon. Sami po sobie wiemy, że gry w lepszej oprawie graficznej dużo bardziej nas wciągają i zachęcają do rozgrywki. Takie jest Sudoku Quest. Co sam tytuł nam oferuje? 1300 poziomów i 11 niesamowitych odmian. Dla bardziej ciekawskich warto wspomnieć, że sama gra ma fabułę, która jest dosyć ciekawa, ale nie mam zamiaru Wam spoilerować i zachęcam do sprawdzenia.

6. Aquavias – Water Flow Puzzle

Aquavias - Logiczne Puzle 3d

To co widzicie na obrazku to screen wyciągnięty prosto z Aquavias, gry logicznej opartej o puzzle 3D. Ciekawe? Myślę, że tak, tym bardziej jeśli nawiążemy do poprzedniej gry, w której wspominałem, że przedstawienie graficzne ma znaczenie. W tym przypadku z pewnością na braki wizualne nie będziemy mogli narzekać. Reszty dowiecie się sami jak zagracie.

Reklama

7. Word Search

Word Search - gra logiczna, w której znajdujesz słowa

Z pewnością każdy kojarzy tego typu gry logiczne. Naszym zadaniem jest odnaleźć wszystkie ukryte słowa. Jaki jest fenomen takiej gry? Przede wszystkim bawisz się podczas nauki języka, ponieważ kluczowym elementem jest to, że gra jest w języku angielskim. Więc systematycznie poznajesz nowe słówka, których się uczysz. Dodatkowo udoskonalasz swoją spostrzegawczość. Więc czemu, by w Word Search nie zagrać?

8. Brain Test 2

Brain Test 2 - łamigłówki logiczne na telefon

Brain Test 2 to jak sama nazwa wskazuje kontynuacja zbioru zagadek logicznych. W najnowszej wersji możecie liczyć na dużo większe powiązanie fabularne każdej z zagadek. Przede wszystkim co warto wspomnieć jest to gra logiczna offline, bez internetu, więc jest to ogromną jej zaletą. Wejdź w świat zagadek i łamigłówek logicznych i poznaj go sam.

Reklama

9. ENERGY

Energy - gra logiczna na androida

W grze musisz doprowadzić do połączenia linii w taki sposób, aby energia cały czas przepływała, stąd też nazwa gry. Bardzo wciągająca i nadzwyczaj przyjemna. Do przejścia mamy 1000 poziomów, więc szybko tego nie przerobimy. Ponadto gra jest darmowa i nie wymaga dostęp do internetu.

10. Tricky Castle

Tricky Castle - gra logiczna na androida i ios

Na sam koniec mam dla Was coś przyjemnego nawet na jeden wieczór. Gra nie posiada zbyt wielu poziomów jednak jest nadzwyczaj przyjemna. Jeśli lubisz stare gry rpg w 2D to jak najbardziej polecam. Twoim zadaniem jest rozwikłać wszystkie łamigłówki i wydostać się z zamku, reszty dowiesz się w trakcie rozgrywki

Reklama
Reklama

Każda z gier jest darmowa i dostępna w Google Play oraz nie wymaga dostępu do internetu, co pozwoli Ci na grę offline. Mogą denerwować Cię reklamy, ale wyłączenie internetu mobilnego lub Wi-Fi powinno załatwić tę sprawę. Czy są w grach mikropłatności? Są jak w każdych, ale po co wydawać pieniądze w grach logicznych? Z pewnością mikropłatności nie zniechęcą Cię do gry.

Poprzednie

Matchy Catch to przyjemna casualowa układanka z opcją customizacji i skinami

Rozpoczęły się rejestracje do zamkniętej bety Project Cars Go na Androida

Dalej