Najlepsze gry dla dzieci na telefon, które polecamy

Gry dla dzieci na telefon

Tutaj zdecydowałem się sięgnąć po gry dla dzieci na telefon, które będą zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Zaprezentuję Wam dwa tytuły, które będą mocno edukacyjnie rozwijać nasze pociechy. Zaś w przypadku pozostałych trzech gier pójdziemy kierunku bardziej rozrywkowym, logicznym czy też zręcznościowym.

Gry dla dzieci na telefony, które pojawią się w zestawieniu to:

  • Funny Food!
  • Kształty i kolory
  • Toy Story Drop!
  • Super Mario Run

Jeśli interesują Cie gry, mamy dla Ciebie również inne zestawienia, takie jak ogólne zestawienie, które przedstawia darmowe gry na androida. I to nie wszystko co dla Ciebie przygotowałem.

FUNNY FOOD!

gry dla dzieci na androida Funny Food

Edukacyjna gra dla dzieci, która posiada w sobie aż 17 trybów. Każdy z nich dotyczy zupełnie innych rzeczy. Aplikacja uczy dzieci zarówno figur geometrycznych jak i kolorów, rzeczy, logicznego myślenia i wiele, wiele więcej.

Kształty i Kolory

Kształty i kolory - darmowe gry dla dzieci na telefon

Kolejna gra dla dzieci na telefon jest bardzo podobna do poprzedniego tytułu jednak oprawiona w zupełnie inną grafikę i sposób rozgrywki ujęła mnie i pojawia się w tym zestawieniu. Gra w znaczącej mierze nastawiona na logikę i pamięć jak promowana jest poprzez baner powyżej. Ponadto przeznaczona dla dużo młodszego pokolenia, które dopiero co poznaje kształty czy kolory.

Toy Story Drop!

Gry na Androida - Toy Story Drop!

Otwarcie i szczerze piszę, że ten tytuł pojawia się tutaj tylko ze względu na sentyment do Toy Story i Disneya. Wybaczcie, ale cząstka dziecka, która we mnie jest odzywa się za każdym razem kiedy widzę gierki na podstawie moich ulubionych bajek.

Tak też się dzieje i w tym przypadku. Big Fish Games, czyli główny producent gry ostatnimi czasy nieco się przebranżowił. Z gier naprawdę ciekawych, zagadkowych, akcji zaczęli tworzyć ciekawe gry na androida typowo pod młodszą publikę. Nie oszukujmy się, że dość znaczący procent użytkowników, którzy grają na urządzeniach przenośnych to dzieci. Do czego ja wgl zmierzam?

Toy Story Drop! to nic innego jak gra typu Gummy Drop czy Cascade, czyli dobieranie kolorków! Jest tego przesyt w Google Play, ale nie ukrywam, że oprawa z Toy Story przypadła mi do gustu i dla zabicia czasu lubię poprzesuwać zabawki. 😀

Super Mario Run

Super Mario Run

Listę zaczynamy od kultowego Mariana, czyli grze nie tylko na androida, która zawładnęła całym światem. Wąsaty hydraulik i zarazem maskotka koncernu Nintendo pojawia się na Androidzie w platformówce, mechaniką przypominającej chociażby “Rayman: Jungle Run”. Otrzymujemy kampanię fabularną i sporo poziomów do wymasterowania. Atutem gry jest oprawa graficzna, która nie odstaje od konsolowych odsłon serii. Gra jest dostępna za darmo, ale dostajemy tylko 4 pierwsze poziomy. Resztę gry możecie sobie dokupić za około 40 złotych. Polecamy fanom gier zręcznościowych! Zaś wasze dziecko powinno poznać klasykę gier na androida jaką jest Super Mario!

Oprócz zręcznościówek takich jak Mario zawsze możesz zaserwować swoim pociechom nieco więcej emocji. Takie emocje mogą dać gry RPG na androida, które jest również jednym z innych zestawień.