Najlepsze gry dla dzieci na telefon i tablet, które polecamy

Tutaj zdecydowałem się sięgnąć po gry dla dzieci na telefon z systemem Android i nie tylko, które będą zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Zaprezentuję Wam dwa tytuły, które będą mocno edukacyjnie rozwijać nasze pociechy. Zaś w przypadku pozostałych trzech gier pójdziemy kierunku bardziej rozrywkowym, logicznym czy też zręcznościowym.

7 gier na telefon i tablet dla dzieci za darmo, które powinieneś sprawdzić

Jeśli interesują Cię gry, mamy dla Ciebie również inne zestawienia, takie jak ogólne zestawienie, które przedstawia darmowe gry na androida. I to nie wszystko co dla Ciebie przygotowałem.

Reklama

1. FUNNY FOOD!

gry dla dzieci na androida - Funny Food

Edukacyjna gra dla dzieci, która posiada w sobie aż 17 trybów. Każdy z nich dotyczy zupełnie innych rzeczy. Aplikacja uczy dzieci zarówno figur geometrycznych jak i kolorów, rzeczy, logicznego myślenia i wiele, wiele więcej.

2. Kształty i Kolory

Kształty i kolory - darmowe gry dla dzieci na telefon i tablet - Android

Kolejna gra dla dzieci na telefon jest bardzo podobna do poprzedniego tytułu jednak oprawiona w zupełnie inną grafikę i sposób rozgrywki ujęła mnie i pojawia się w tym zestawieniu. Wszyscy wiemy, że dzieci lubią gry, a takie gry logiczne na telefon pomogą rozwijać Twoje dziecko łącząc naukę z zabawą. Gra w znaczącej mierze nastawiona na logikę i pamięć jak promowana jest poprzez baner powyżej. Ponadto przeznaczona dla dużo młodszego pokolenia, które dopiero co poznaje kształty czy kolory.

Reklama

3. Toy Story Drop!

Gry dla dzieci na Androida - Toy Story Drop!

Otwarcie i szczerze piszę, że ten tytuł pojawia się tutaj tylko ze względu na sentyment do Toy Story i Disneya. Wybaczcie, ale cząstka dziecka, która we mnie jest odzywa się za każdym razem kiedy widzę gierki na podstawie moich ulubionych bajek.

Tak też się dzieje i w tym przypadku. Big Fish Games, czyli główny producent gry ostatnimi czasy nieco się przebranżowił. Z gier naprawdę ciekawych, zagadkowych, akcji zaczęli tworzyć ciekawe gry na androida typowo pod młodszą publikę. Nie oszukujmy się, że dość znaczący procent użytkowników, którzy grają na urządzeniach przenośnych to dzieci. Do czego ja wgl zmierzam?

Reklama

Toy Story Drop! to nic innego jak gra typu Gummy Drop czy Cascade, czyli dobieranie kolorków! Jest tego przesyt w Google Play, ale nie ukrywam, że oprawa z Toy Story przypadła mi do gustu i dla zabicia czasu lubię poprzesuwać zabawki. 😀

4. Super Mario Run

Super Mario Run

Listę zaczynamy od kultowego Mariana, czyli grze nie tylko na androida, która zawładnęła całym światem. Wąsaty hydraulik i zarazem maskotka koncernu Nintendo pojawia się na Androidzie w platformówce, mechaniką przypominającej chociażby “Rayman: Jungle Run”. Otrzymujemy kampanię fabularną i sporo poziomów do wymasterowania. Atutem gry jest oprawa graficzna, która nie odstaje od konsolowych odsłon serii. Gra jest dostępna za darmo, ale dostajemy tylko 4 pierwsze poziomy. Resztę gry możecie sobie dokupić za około 40 złotych. Polecamy fanom gier zręcznościowych! Zaś wasze dziecko powinno poznać klasykę gier na androida jaką jest Super Mario!

Reklama

Oprócz zręcznościówek takich jak Mario zawsze możesz zaserwować swoim pociechom nieco więcej emocji. Takie emocje mogą dać gry RPG na androida, które jest również jednym z innych zestawień.

5. Gry dla małych dzieci w wieku 2 i 3 lat

Gry dla małych dzieci - 2 i 3 latka

Ta aplikacja jest nieco podobna do gry Kształty i Kolory. Język angielski tej aplikacji może dodatkowo pomóc rozwijać wielojęzyczność Twojego dziecka. Gra oferuje różne kategorie rozgrywki takie jak Farma, Zwierzęta, Zabawa, Owady, Kosmos, Miasto, Morze, Pojazdy i Ptaki. Co jest bardzo ważne w tytuł można grać offline i bez reklam!

Reklama

6. Świat Małej Pandy

Świat Małej Pandy - gra dla dzieci bez reklam - Android

Nie jesteś zwolennikiem trzymania dziesiątek gier na telefonie dla Twojego dziecka? Świat Małej Pandy to jedna aplikacja, która ma w sobie ponad 100 interaktywnych gier dla dzieci w 5 różnych obszarach takich jak żywność, zwierzęta, praca, malarstwo czy muzyka. Dodatkowo twórcy zapewniają brak reklam od zewnętrznych reklamodawców. Nie czekaj i wejdź ze swoim dzieckiem do świata przemiłej Pandy już teraz.

7. Koloruj i ucz się

Koloruj i ucz się! - kolorowanki dla dzieci na telefon

W zestawieniu gier brakowało mi kolorowanki dla dzieci na telefon. Koloruj i ucz się to właśnie tytuł tego typu. Daj swojemu dziecku setki kolorowanek w prostej grze dla każdego dziecka za darmo. Ponadto gry tego typu nie wymagają od Ciebie dostępu do internetu, więc w najwiekszych bezzasięgowych zakamarkach jesteś w stanie dać odrobinę szczęścia swoim pociechom.

Reklama
Reklama

Gry dla dzieci na tablet i telefon bez reklam i offline – Android i iOS

Reklamy w grach dla dzieci mogą być bardzo problematyczne. Fakt, że są uciążliwe i irytujące to jedno, ale jak wiemy nasze dzieci lubią klikać w ekran naszego smartfona, a bardzo często kliknięcie w reklamie powoduje przekierowanie nas na zewnętrzną stronę. Dlatego też wielu z nam zależy aby gry dla dzieci na tablet lub telefon były bez reklam.

4 przykładowe gry dla dzieci bez reklam i offline

  1. Piosenki dla dzieci – aplikacja od Vveee Media
  2. Gry dla małych dzieci w wieku 2 i 3 lat – aplikacja od IDZ Digital Private Limited
  3. Nauka cyfr i liczb – gry dla dzieci – aplikacja od Bimi Boo Kids Learning Games for Toddlers FZ-LLC
  4. Świat Małej Pandy – aplikacja od BabyBus

Darmowe gry dla dzieci na telefon i tablet – podział według wieku

Wielu rodziców poszukuje dla swoich pociech odpowiednich tytułów. Darmowe gry dla dzieci na telefon i tablet tak samo jak gry na inne platformy można podzielić ze względu na wiek. Tak też postanowiłem zrobić. Podzielimy sobie zestawienie na gry dla 3, 4, 5 oraz 6 latka. Będą to gry edukacyjne na telefon i tablet, ale także rozrywkowe czy logiczne, które pomogą Ci w rozwoju mózgu Twojego dziecka.

4 gry dla 3,4 i 5 latka na telefon i tablet

Z pewnością muszą to być edukacyjne gry dla 3 latka na telefon i tablet. Wszystko ze względu na troskę nad naszymi pociechami. Nie chcielibyśmy, aby już od małego uczyły się tej wszechobecnej cyfrowej ślepoty, która jest bardzo poważnym problemem wśród młodzieży. Dlatego jeśli już się decydujemy, aby nasz 3 latek korzystał z telefonu lub tabletu najważniejsze, aby miał z tego jakieś korzyści w kontekście rozwoju. Dlatego zadbaliśmy o to i zdecydowaliśmy się pokazać Wam drodzy rodzice 4 edukacyjne gry dla 3 latka na telefon i tablet.

1. FUNNY FOOD 2!

Funny Food 2 - edukacyjne gry dla 3, 4, 5 latka na telefon i tablet

Jako, że pierwsza część stanowi pierwszą pozycję naszej listy tutaj postanowiłem, że druga odsłona z pewnością powinna się pojawić. Jest to kompleksowa aplikacja lub bardzo rozbudowana gra dla dzieci na telefon i tablet, która ma w sobie praktycznie wszystkie potrzebne elementy. Jak sami twórcy podają aplikacja ma w sobie 15 mini gier dla naszych maluchów. Łamigłówki, rozpoznawanie wielkości, kształtów, kolorów, pierwsze słówka, przygotowanie do pisania, rozwój mowy i wiele więcej, sprawdźcie sami!

2. Rysowanie dla dzieci od Bini Bambini

Rysowanie i kolorowanka dla dzieci na telefon i tablet - 3, 4 i 5 latka

Rysowanie dla dzieci od Bini Bambini to kolejny tytuł, który uznaliśmy za jak najbardziej potrzebny. Sami przyznacie, że rysowanie jest jednym z bardzo ważnych elementów rozwoju naszego dziecka pod wieloma względami. Przygotowuje go do pisania i rysowania w szkole, dziecko poznaje kolory i tak naprawdę uczy się świata. Kolorowanki zaś pomogą Ci w nauce Twojej pociechy kolorów. Dlatego też nie mogło zabrakną gry tego typu.

3. Gry dla 2, 3, 4 i 5 latka offline i bez reklam od Bebi Family Games

Jest to kolejny zestaw 15 gier dla 2, 3, 4 i 5 latka na telefon i tablet z Androidem od Bebi Family Games. Znajdziemy tutaj podobny zestaw gier jak w przypadku pierwszego tytułu. Znajdziemy tutaj tylko i wyłącznie darmowe edukacyjne gry dla 3, 4 i 5 latka na telefon i tablet. Nauka kolorów, zdrowego żywienia, nauka kształtów i wiele, wiele więcej. Z pewnością się nie zawiedziecie co do tej aplikacji.

4. Kiki & Fifi Pet Friends

Na koniec coś na rozluźnienie. Dobrze wszyscy wiemy, że ciężko utrzymać uwagę dziecka przy ciągłej nauce, ale na szczęście są też inne gry dla dzieci na tablet i telefon, równie wartościowe. Taką grą jest z pewnością Kiki & Fiki jest to gra, która nauczy Twoje dziecko odpowiedzialności. Twój maluszek będzie miał za zadanie opiekować się kotem lub pieskiem. Będzie musiał go karmić, myć i bawić się z nim. Jest to idealny sposób na nauczenie Twojego dziecka opieki nad pupilem jeśli zastanawialiście się takiego przygarnąć.

Poprzednie

Ciasto czekoladowe z orzechami – My Cafe

Espresso Mojito – My Cafe (Moja kawiarnia)

Dalej