Wszystko o Google Play Pass – gry, kiedy, ile kosztuje

Coś na co czeka wielu graczy kochających gry mobilne. Google Play Pass będzie wielkim zbawieniem dla przeciwników reklam i mikropłatności. O co chodzi w całym projekcie, co za tym stoi, kiedy nadejdzie i jakie gry się pojawią? Na te wszystkie pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Google Play Pass – odpowiedź na ruch konkurencji, czyli Apple Arcade

Google Play Pass informacje

Żeby nieco przybliżyć Wam sylwetkę tego projektu, warto by spojrzeć na Apple Arcade, o którym w marcu poinformowali deweloperzy Apple. Projekt mówi o miesięcznym abonamencie na stały dostęp do gier znajdujących się w sklepie twórców jabłka. Całość ma wystartować już jesienią. Odpowiedzią od Google jest właśnie wcześniej wspomniany Google Play Pass, o pracy nad którym potwierdzono całkiem niedawno. Screeny z projektu udostępnił serwis AndroidPolice, za co podziękowania.

Reklama

Szukasz innych gier? Sprawdź nasze TOP 50: Darmowe gry na androida

15 gier, które pojawią się w abonamencie

gry play pass

Na ten moment nie posiadamy zbyt wielu informacji na temat pakietu oraz gier jakie się w nim pojawią. Możemy jedynie przypuszczać, które z nich mogłyby znaleźć się w pakiecie. Z pewnością będą to gry popularne i z dużą populacją graczy. DroidGamers podjęli się stworzenia takiej listy, a wygląda ona następująco:

Reklama
 1. Minecraft
 2. San Andreas
 3. Final Fantasy VII
 4. Dragon Quest VII
 5. Terraria
 6. DOOM + DOOM 2
 7. Pavilion: Touch Edition
 8. Assassin’s Creed Identity
 9. Monument Valley + Monument Valley 2
 10. The Room: Old Sins + The Room Series
 11. Don’t Starve
 12. Star Wars™: KOTOR
 13. Civilization Revolution 2
 14. Bully: Anniversary Edition
 15. Crashlands

Jak na moje lista wygląda bardzo obiecująco, a wiele tytułów każdy z nas chciałby zagrać. To bardzo ciekawych śmiało możemy zaliczyć San Andreas, Final Fantasy czy Don’t Starve. Fani kreatywności i szerokiej wyobraźni skuszą się z pewnością na Terrarię i Minecrafta. Jednak 100% pewności, a propos pojawienia się tych gier w abonamencie nie mamy. Pozostaje nam czekać!

A propos gier sprawdźcie również: Najlepsze gry na android Lipiec 2019

Reklama

Brak reklam i mikropłatności w grach

To jest kolejna z rzeczy, która skusi tysiące, jak nie setki tysięcy graczy. Coś na co czekało wielu, jednak warto pamiętać o tym, że nie każdego tytułu będzie to dotyczyło. Brak reklam i mikropłatności w grach mobilnych to istne złoto! Tak śmiało będę określał ten fakt. Zmora przez, którą cierpimy w sporej liście tytułów mogłaby po prostu zniknąć.

Kiedy będzie możliwość dołączenia?

Na to jednak musimy jeszcze poczekać. Jak można by się domyślać, Apple chce wydać swój program już na jesień. Google rozpoczęło prace nieco później, co może wpłynąć na wydłużenie się premiery. Ściśle określonej jednak nigdzie jej nie mamy. Na ten moment możemy jedynie spekulować, że twórcy Google Play Pass będą chcieli wydać go na świat w miarę równo z konkurencją.

Reklama

Ile będzie kosztować Google Play Pass?

Google Play Pass ile kosztuje

Tę informację już mamy w screenach od wcześniej wspomnianego serwisu. Na ten moment abonament będzie wynosił 4,99$ + vat. Suma więc nie będzie wynosić tak jak wiele serwisów podaje około 19 zł miesięcznie po przeliczeniu, a 6,16$ (około 24zł). W tym będziemy mieli 10 dni darmowego okresu próbnego, co jest bardzo miłym posunięciem. Głośno mówi się również o planie familijnym, który również ma się pojawić.

 

Poprzednie

7 zabawnych Bugów i Glitchy w PUBG Mobile

Kiedy i jakich VPN używać?

Dalej