Free Fire Poradnik – Porady, Triki, Jak wygrywać?

Prawdą jest, że na końcu 2017 roku mieliśmy styczność z wielkim BOOM! Wszystko za sprawą takich gier jak H1Z1 czy późniejszym PUBG w wydaniu PC. Mam na myśli tutaj tryb Battle Royale, który pokochało wielu graczy.Garena Free Fire to jedna z najpopularniejszych gier tego gatunku na rynku gier mobilnych. W niektórych rejonach nawet przeważa nad górującym PUBG Mobile.

To właśnie tej grze poświęcimy kilka chwil i przedstawię Wam najważniejsze zasady jakich powinniście przestrzegać. Faktem jest, że dzisiejsze porady nie zrobią z Was z automatu zwycięzcami i gierka stanie się prosta. Będziecie potrzebowali praktyki! Moje porady jedynie mogą przyspieszyć Was progress w grze. I to mogę Wam zapewnić, że jeśli systematycznie będzie grać w Free Fire i stosować dzisiejsze porady to gra będzie przyjemniejsza.

Reklama

Także poniżej mam dla Was kilka porad, trików, strategii jakie powinniście stosować aby wygrywać gry i nie tylko. Po prostu aby gra była przyjemniejsza i trochę odchudzona z tiltu.

Gdzie lądować?

Bermuda World Map
Bermuda – First Battle Royale Map – Garena Free Fire

To jest w sumie bardzo dobre pytanie. Wszystko zależne jest od naszych umiejętności. Jako początkująca osoba powinniście stronić od popularnych miejscówek. Do takich należą chociażby: Peak, Pochinok itp. Wybieraj te bardziej ustronne miejsca i omijaj szerokim łukiem początkowy młyn.

Reklama

Jeśli nie jesteś pewien, które z miejscówek możesz określić mianem popularnych już tłumacze. Są to miejsca, w którym jest duże skupisko budynków oraz są to miejsca z dużym potencjałem jeśli chodzi o loot. Prawdą jest, że rezygnując z takich miejsc tracisz szanse na dobry loot, jednak bardzo łatwo możesz go stracić.

Niektórzy myślą również o tym aby lecieć jak najdalej przed skokiem i w taki sposób, gdzieś w końcowych fazach lotu szukać potencjalnej miejscówki. Jest to błędne myślenie. Najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze znalezienie się na ziemi. Z prostej przyczyny, będziesz miał przewagę nad tymi, którzy jeszcze nie skoczyli.

Reklama

Pojazdy – czy są opłacalne?

Kwestia aut jest dyskusyjna. Dla jednych jest to mega przewaga dla innych zaś duże ryzyko. Jak jest naprawdę? Ze swojego doświadczenia Wam powiem, że auta w Free Fire działają naprawdę świetnie i zdecydowanie dają nam przewagę. Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o solo/duo jest pickup. Jest to typ auta z małymi szybami co utrudnia przeciwnikom trafienie nas. Jeśli mielibyście wybierać pojazd to zdecydowanie ten.

Minusem pojazdów w Garena Free Fire jest fakt, że przeciwnik najzwyczajniej w świecie nas słyszy. Silnik jest głośny i nie jest możliwe aby przemieszczając się autem przemknąć niezauważonym. Druga sprawa jest taka, że jak znajdziecie upartego zawodnik to będzie ładował w Was tak długo aż Wasz pojazd może ulec zniszczeniu.

Reklama
car free fire
Pickup – One of car types in game

Pomimo, żę pojazdy znacznie usprawniają nam poruszanie się nie zalecałbym ich w solo kolejkach. Ewentualnie w sytuacji, w której jesteście daleko od strefy. Wtedy raszujecie furą do safe zone i opuszczacie. Inna sytuacja jest przy duo/squad. W tym przypadku serdecznie polecam, a wręcz namawiam! W błyskawiczny sposób przemieszczamy mapę z całą ekipą, a w razie krytycznej sytuacji masowo jesteśmy na miejscu.

Play Style w Garena Free Fire

Weterani Battle Royale z pewnością mają już wypracowany swój play style. Styl, który im odpowiada i się z nim utożsamiają. Fajnie jednak czasami coś zmienić i spróbować czegoś nowego. Czasami takie poznawcze zmiany powodują, że odkrywasz w sobie coś nowego co podnosi Twoje umiejętności jeszcze bardziej!

Reklama

Zaś Ci nowi gracze, mogą w tym momencie znaleźć sobie coś dla siebie. “A nóż, widelec”, któryś ze stylów przypadnie Wam do gustu i zaczniecie go stosować w praktyce. Także przechodząc do sedna:

For the Win

Jak sama nazwa wskazuje ten styl dedykowany jest dla twardych ziomków. Ze względu na to, że charakteryzuje się typowym rushem. Wbrew pozorom owym stylem możemy w prosty sposób zaskoczyć przeciwników i doprowadzić do wygranej. Jednak nie jest to dla wszystkich i szczerze powiedziawszy polecam to bardziej zaawansowanym graczom niżeli początkującym.

Reklama
Reklama

Ninja Style

Zupełnie odmienny styl niż poprzedni. Będzie zbliżony do ostatnie, który za moment Wam przedstawię, ale różniący się pewnymi sprawami. Styl tem serdecznie polecam snajperom i osobom nie przepadającym za agresywnością. Naszym zadaniem jest spotować (wypatrywać) graczy i zabijać ich w najlepszym dla nas momencie (czyt. podczas lootowania). Jest to dużo bezpieczniejsza forma gry niż poprzednia, ale wciąż dająca nam zabójstwa co dodaje nam sporą ilość punktów w klasyfikacji końcowej.

Survival

Tego stylu zdecydowanie nie polecam i w Garena Free Fire nie powinien mieć miejsca. Najzwyczajniej z braku zainteresowania nim. Osoby grającem w ten sposób często określamy mianem kampera. W tej sytuacji w jak najszybszym tempie zgarniamy itemy, znajdujemy ciepły kącik (najlepiej już w safe zonie) i czekamy. Naszym celem jest przetrwanie i walka ew. w końcowej fazie rozgrywki. Tutaj celujemy w pierwsze miejsca niekoniecznie biorąc pod uwagę zabójstwa.

camper free fire

Jakie bronie są najlepsze w Garena Free Fire i jaki zestaw stosować?

Tutaj temat jest dość szeroki, ponieważ wybór broni jest naprawdę spory. Skupimy się jednak na głównym podziale i postaramy się przystosować je do odpowiednich stylów gry. Jak wiecie, bądź się zaraz dowiecie w grze mamy kilka rodzajów broni: Pistolety, SMG, Shotgun, Karabiny Szturmowe i Snajperki. Wiadomo są jeszcze granaty i broń biała.

Prawdą jest, że największe obrażenia i w krótkim czasie zadają Shotguny i SMG. Jeden srogi strzał albo grad kul. Minusem jest długi reload w przypadku strzelb. Taki zestaw jednak nadaje się tylko na krótkie dystanse i byłby idealnym wyborem dla chociażby survivalowca. Choć biorąc pod uwagę, że cechą charakterystyczną innego stylu jest rush przeciwników, broń krótkodystansowa może się przydać.

Jednak najlepszym wyborem jaki polecam osobiście jest zestaw snajperka + karabin szturmowy. W moim przypadku jest to kar98k oraz SCAR/AK. Na bardzo duże dystanse mamy snajperkę z dużym damage, który nie jednego przeciwnika położy na hita oraz karabin, który zarówno nada się na krótki jak i średni dystans. Strzał z takiego AK w głowę to automatyczna śmierć przeciwnika. Dlatego warto się nad tym zastanowić.

Poziomy pancerza i Damage w Free Fire

Kwestia pancerza jest dość prosta. Staraj się go zdobyć jak najszybciej możesz. Jest to na tyle kluczowa kwestia jak kwestia pancerza w CS:GO (czyli cholernie ważna). Kamizelka czy też hełm obronią nas przez znaczną częścią damage jaki dostajemy.

W Free Fire posiadamy 3 poziomy kamizelki jak i hełmu. W takiej tez kolejności jest szansa na trafienie ich. Najczęściej pojawia się oczywiście 1, a najrzadziej 3. Pancerz ma swoją wytrzymałość jednak nie ryzykuj i nie staraj na siłę zmieniać go, a tylko w krytycznych sytuacjach kiedy jego wytrzymałość znajdzie się na poziomie 10%-15%.

Nie stój w miejscu!

Jeśli miałeś okazję oglądać topowych YouTuberów z gry mogłeś zauważyć pewną charakterystyczną rzecz. Oni biegają i strzelają. Dlaczego tak? Ponieważ przeciwnikowi w takiej sytuacji ciężej jest nas trafić, a potencjalni inny zawodnik również będzie miał z tym problem.

Oczywiście w pewnych sytuacjach będzie to błędna taktyka i lepszym wyjściem będzie zatrzymanie się skupienie recoila i dopiero zdobycie zabójstwa. Taka sytuacja systematycznie będzie miała miejsce w stylu ninjy, o którym wcześniej pisałem.

Mini mapa to Twoja najlepsza broń!

W pewnych momentach na mini mapie będzie widział więcej niż podczas normalnego wypatrywania przeciwników. Dzieje się tak ze względu na to, że każdy wystrzał, który będzie oddany w pobliżu, bądź przeciwnik wchodzący do naszego budynku, będzie na niej przedstawiony. Adekwatnie do czynności strzał będzie oznaczony nabojem, a dreptający przeciwnik symbolem kroków. Wskazany również będzie kierunek, z którego dobiegają głosy. Dlatego nie zapomnij z niej korzystać!

Mini Map - Battle Royale Android
In game Interface

Takim akcentem zakończymy być może dopiero pierwszą część poradnika do Garena Free Fire. Mam nadzieję, że porady i triki, o których wspomniałem przydadzą Ci się i będziesz z nich korzystał. Pamiętaj, że tak jak wspominałem nie same porady Ci pomogą wygrywać, a systematycznie granie i polepszanie swoich umiejętności.

Grę oczywiście znajdziecie w sklepie Google Play

 

Poprzednie

League of Legends Mobile – czy to prawda?

PUBG Mobile wprowadza tryb Team Deathmatch!

Dalej

Dodaj komentarz