Fortnite Poradnik dla początkujących – 10 praktycznych porad

Jakby liczyć to na tę chwilę jesteśmy ponad 2 lata po wielkiej premierze Fortnite na PC. To jak wielki szum i w jak zastraszającym tempie ta gra wbiła się na TOP było niesamowite. Błyskawicznie pochłonęła konkurencję jaką na tam tę chwilę było PUBG. W miarę rozwoju twórcy zaczęli myśleć o rozwoju gry na innych platformach. Tak też powstała na xbox, playstation i w końcu doczekaliśmy się gierki na smartfony! Nie da się ukryć, że Fortnite na ten moment jest jedyną grą Battle Royale z tak dużym sukcesem. My zaś na dzisiaj przygotowaliśmy dla was Fortnite Android poradnik dla początkujących.

Jak to battle royale ma w zwyczaju. Grę rozpoczynamy od zrzutu na naprawdę obszerną arenę, na której bój stoczymy ze 100 przeciwnikami. Naszym zadaniem jest zostać ostatnim ocalałym na polu bitwy. Co wyróżnia Fortnite od innych battle royale to chociażby możliwość budowania przeróżnych konstrukcji, z różnych materiałów. Sterowanie na smartfonach w grze ma wręcz bliźniaczy system, jakim dysponuje PUBG Mobile czy też Free Fire (chodzi mi o możliwość rozstawienia przycisków na ekranie).

Reklama

1. Ustawiaj i zbieraj przedmioty w ruchu – fortnite android poradnik

Musisz mieć świadomość, że już od początku rozgrywki musisz się skupić. I pierwszą z tych rzeczy jest tzw. ” lootowanie “. Jak już tylko wybierzesz spota i wylądujesz Twoim zadaniem jest jak najsprawniejsze zdobywanie przedmiotów. Oczywistą sprawą jest, że Twoi przeciwnicy błyskawicznie będą przemierzać pokoje, spoty w poszukiwaniu itemów. Ty musisz być szybszy. Nie wybrzydzaj! W startowej fazie gry nie możesz od samego początku selekcjonować itemów. Oczywiście są rzeczy, których z założenia nie będziesz zbierał (np 5 z kolei broń). Nie chodź z pustymi rękoma. Chodzi mi o sytuację, w której stwierdzamy “weee tego nie będę brał, nie przyda się” i nadchodzi sytuacja, w której w myślach macie tylko “ehhhh…”.  Pamiętaj jednak, że wszystko przychodzi z czasem. Z czasem będziesz sprawniej zbierał, selekcjonował itemy. Im więcej godzin spędzisz w gierce tym będziesz lepszy, gwarantuję Ci to.

2. Ląduj daleko od zadymy.

Jeśli nie czujesz się na tyle dobry skillowo i chcesz wygrać gierkę to nigdy nie ląduj w miejscach największego młynu. Nastawiaj się na mniej popularne spoty gdzie z większym spokojem będziesz mój przeorać teren w poszukiwaniu przedmiotów. Pamiętaj, że grasz w grę typu survival. Owszem zabójstwa mają znaczenie, ale głównym elementem jest przetrwanie i zostanie tym ostatnim ocalałym. Fortnite Android poradnik dla początkujących to coś dla nowicjuszy. Warto o tym pamiętać, bo jednak wielu z Was nie do końca będzie zgadzało się z moimi stwierdzeniami.

Reklama

3. Startuj od dachu.

Staraj się startować eksplorowanie budynków od dachów. Pamiętaj, że masz kilof i skutecznie niczym rasowy dekarz ściągniesz dachówkę i dostaniesz się do środka. Dlaczego zaczynamy od strychu? Bo to tam z reguły znajdują się najbardziej wartościowe itemy z całego budynku (w tym złote skrzynie). Pamiętaj jednak, że skrzynie mają swój specyficzny dźwięk i tego się trzymaj. Staraj się wylądować jako pierwszy na dachu, który właśnie wydaje ten dźwięk. Nie opłaca się lądować na dachu, którego strych tej skrzyni nie posiada.

4. Run! Forrest! Run!

Biegaj! Nie ma czasu na zastanawianie się. Wgraj sobie w głowę, że stale musisz się ruszać. Każde zatrzymanie to szansa dla przeciwnika na łatwe zabójstwo. Unikaj tego jak ognia. Możesz zauważyć na nie jednym gameplayu jak dynamicznie grają topowi gracze, a miejsca na ruch w ich grze nie ma wcale. Snajperzy w Fortnite czają się na każdym rogu, co kilkadziesiąt metrów możesz zobaczyć wysokie budowle, właśnie w celu polepszenia sobie wizji mapy.

Reklama

5. Unikaj otwartych przestrzeni.

Jednym z kolejnych kluczowych elementów w naszym Fortnite Android poradnik to krycie się. Jak już wcześniej wspominałem playerzy w tej grze czają się w każdym kącie mapy. Dlatego staraj się unikać otwartych przestrzeni. Chowaj się za skałami drzewami. Pamiętaj, że masz w każdej chwili możliwość budowania. Nie jednokrotnie będziesz miał sytuację, w której postawiona ściana uratuje Ci tyłek. Zwracaj uwagę na stan punktów życia. Czasami Twoje skupienie będzie na tyle silne, że możesz nie zwrócić uwagi na to, że tracisz HP. Dlatego staraj się to robić.

Zobacz u nas również: Darmowe gry na Androida bez reklam

Reklama

6. Ćwicz budowanie!

Nie da się ukryć, że ten element należy do jednego z najważniejszych w całej rozgrywce. Budowanie musi iść w parze z Aimem jeśli chcemy osiągać sukcesy w Fortnite. Jest to nieodłączna część trybu battle royale, do którego koniecznie trzeba się dostosować.

Stale musisz doskonalić swoje umiejętności budowania. Jeśli jesteś początkującym idealnym sposobem na trenowanie jest tryb creative, w którym swobodnie możemy polepszać swoje umiejętności.

Reklama

Skup się na strategiach budowania. Profesjonalni gracze potrafią dostosować styl budowli. Mam na myśli czy to ofensywę, czy też defensywę. Najważniejszą formą budowania, na której powinieneś się skupić od początku jest budowanie wzwyż (do góry, schody), ponieważ to jest takim kluczem. Niczym ollie w skateboardingu takie znaczenie ma budowanie w Fortnite.

7. Ustal schematów swojego menu wyboru broni.

Możesz zaczerpnąć inspiracji od profesjonalnych graczy, możesz ustalić swój schemat. W każdym bądź razie ustalenie odpowiedniego schematu ustawienia broni i przedmiotów na pasku szybkiego wyboru jest bardzo ważne. W ten sposób wyrobimy sobie pamięć mięśniową i bez spoglądania, niczym automat będziemy mogli dokonać wyboru odpowiedniej broni na każdą sytuację. Shotguny, karabiny, potki to jedne z elementów, które w Twoim menu powinny się znaleźć!

Reklama
Reklama

8. Zarządzaj czasem.

Pamiętaj, że czas mija nieubłaganie, a strefa nie wybacza. Cyklon bardzo sprawnie i skutecznie będzie potrafił Cię zabić jeśli nie będziesz miał odpowiednio dużo czasu na bezpieczną wycieczkę do safezone. Dlatego też co jakiś czas spoglądaj na zegar i sprawdź w jakiej sytuacji, odległości od strefy się znajdujesz. Dzięki temu i bezpiecznie będziesz mógł dalej eksplorować mapę, i zaoszczędzisz sobie apteczek.

9. Co dwie głowy to nie jedna.

Jeśli masz kumpla, z którym mógłbyś zagrać, czemu nie? We dwójkę czy też trójkę będziecie mieli szersze spojrzenie na grę. To czego Ty nie zauważysz (chociażby błędy jakie popełniłeś) może zauważyć Twój kompan! Dlatego nie olewaj kumpli i starajcie się wspólnie poznawać gierką. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że granie z ziomkami jest o niebo przyjemniejsze niżeli samotna rozgrywka, a i więcej można się nauczyć.

10. Oglądaj doświadczonych graczy Fortnite Android.

W dobie YouTube, Twitch i innych platform umożliwiających oglądanie mamy ogrom możliwości w tej kwestii. YouTube posiada ogrom filmików na temat Fortnite, zarówno poradników jak i tzw. POV, czyli rozgrywek z perspektywy jednego gracza. To wszystko jest do naszej dyspozycji, więc dlaczego by z tego nie skorzystać? Jeśli zaś lubisz oglądać live, wejdź na Twitcha, a PRO Playerów w Fortnite z pewnością Ci nie zabraknie.

 

Tak jak wcześniej wspominałem Fortnite Android poradnik, który stworzyłem jest z myślą o początkujących graczach i do nich go kieruję. Doświadczony gracz jedynie może przypomnieć sobie kilka kwestii, które na moje są dla niego oczywiste. Zaś nowicjusz może nie zdawać sobie sprawy jak ważne są kwestie, które poruszyłem w dzisiejszym poradniku.

Fortnite dostępne jest na oficjalnej stronie twórców pod TYM linikem.

Poprzednie

Omega Wars – kopia Clash Royale?

Last Day on Earth – survival w najlepszym wydaniu?

Dalej

Dodaj komentarz