FaceApp poradnik – co to jest, czy jest bezpieczna

FaceApp, poradnik będzie dotyczył tej właśnie aplikacji. Jej viralowość osiągnęła przeogromną skalę, a największe gwiazdy promują ją na swoich profilach społecznościowych. Co się kryje za tą z pozoru prostą i nieszkodliwą aplikacją? Co to jest? Czy FaceApp jest bezpieczne? W ostateczności jak z niej zrezygnować i czy można usunąć dane? Na te pytania odpowiem w tym poradniku, a przy okazji opowiem Ci jak z niej korzystać.

FaceApp aplikacja, która zawładnęła Social Mediami

Pragnę na wstępnie wspomnieć o tym, że aplikacja wcale nie jest taka zła i straszna na jaką wygląda, a cała ta negatywna otoczka a propos “kradzieży danych” (na którą bądź co bądź zgadzamy się podczas instalacji) jest mocno pompowana przez media. Dlaczego? Dzieje się tak ze względu na ogromna popularność aplikacji. Każda stacja telewizyjna czy portal chce wziąć dla siebie kawałek tego tortu, w tym i ja. 🙂

Reklama

FaceApp do postarzania twarzy, co to jest?

Czy poradnik do FaceApp w ogóle ma sens? Myślę, że tak. Jest to swego rodzaju wskazówka dla wszystkich tych, którzy w ten temat nie zagłębiali się aż tak znacząco, a chcieliby się co nieco dowiedzieć. Aplikacja nie została stworzona przez żadną z popularnych firm deweloperskich, a producenci ukrywają się pod nazwą FaceApp Inc. Wiadomym jej, że detektywi internetowi doszli do informacji iż stoją za tym rosyjscy programiści. Co według mnie jeszcze bardziej piętnuje poziom oburzenia ludzi.

Bo jak to tak? Rosjanie wykradają moje dane? To niedopuszczalne! Zanim jednak nieco opiszę cały temat afery związanej z tą aplikacją wspomnę co nieco o niej samej. FaceApp jest do postarzania twarzy. Tak najprościej można wyjaśnić, czym ona w ogóle jest.

Reklama

Aplikacja jest czymś pokroju Prisma. Wykorzystuje technologie serwerowe, które pozwalają na modyfikację naszych zdjęć nadając niekiedy creepy, a niekiedy fajny filtr. Co oczywiście wiąże się z uploadem naszych zdjęć na ich serwery.

Rodzaje filtrów (transformacji) twarzy w FaceApp

W aplikacji mamy możliwość edycji zdjęć w czterech różnych formatach:

Reklama
  • 😀 Smiley oraz 😀 Smiley 2 – te filtry dodają uśmiech do modyfikowanej twarzy
  • 👶 Young (odmładzanie) – filtr odmładzający naszą twarz
  • 👴 Old (postarzanie) – najpopularniejszy ze wszystkich filtrów do postarzania twarzy
  • 👩 Female (być kobietą, być kobietą) – przeobraża naszą twarz w kobiecą
  • 👦 Male (męska strona medalu) – przemienia naszą twarz w męską

Żeby nieco Wam przybliżyć jak to mniej więcej wygląda dodaję modyfikację twarzy kilku znanych, światowych osobistości. No przyznajcie, to wygląda po prostu creepy. Ciekaw jestem w jakim stopniu pokrywa się to z prawdą. 🙂

 

FaceApp Poradnik Do postarzania twarzy
FaceApp poradnik do aplikacji, która pochłonęła świat Social Media

FaceApp poradnik jak używać? Jak się postarzyć?

Sprawa jest prosta, przedstawię Ci w kilku krokach w jaki sposób możecie użyć aplikacji i samego siebie postarzyć. Pamiętaj jednak, że godzisz się tym samym na warunki aplikacji i dajecie jej dostęp do swoich zdjęć. O tym napisze jeszcze później.

Reklama

Jak zrobić sobie zdjęcie w FaceApp i jak nałożyć filtry?

  1. Odpalamy samą aplikację FaceApp.
  2. W momencie włączenia aplikacji zobaczycie samych siebie wraz z nakładą na kształt głowy. Nakładka automatycznie znika w momencie wykrycia Twojej twarzy. Staraj się jej pomóc, nakierowują swoją twarz.
FaceApp-na-androida
Nakieruj swoją twarz na nakładkę aby pomóc aplikacji w wykryciu. – FaceApp poradnik

3. Robimy zdjęcie i czekamy aż minie proces tworzenia.

FaceApp-czy-bezpieczna
Proces tworzenia Twojego przefiltrowanego zdjęcia.

4. W tym momencie możesz przesunąć do góry i wybrać filtr, który Ci odpowiada.

Reklama
co-to-jest
Tak wygląda filtr Smiley w aplikacji FaceApp.

5. Możesz również zapisać zdjęcie klikając przycisk zapisu.

faceapp na androida
Przycisk służący do zapisu/zachowania naszego wygenerowanego zdjęcia.

Oczywiście istnieje również możliwość pobrania zdjęć z galerii i zastosowania na nich filtrów. Wystarczy przejść do biblioteki naszych zdjęć wybrać, te które chcemy zmodyfikować i postępować zgodnie z powyższymi wytycznymi.

Reklama
Reklama

Czy FaceApp jest bezpieczna?

Po tak wielu informacjach i kradzieży danych jakie napływają do nas ze wszystkich zakątków internetu sam nad tym poważnie bym się zaczął zastanawiać czy ta aplikacja rzeczywiście jest bezpieczna.

Czy jest bezpieczna? Odpowiedź brzmi nie, ale z małym “ale”. Aplikacja ta nie różni się niczym od setek innych, które używamy na co dzień. Czy rzeczywiście wszystkie serwery znajdują się w Rosji i czy Rosjanie mają kontrolę nad naszymi zdjęciami (danymi)? Nie, tak nie jest. Jeśli boisz się, że Twoje zdjęcia przetrzymywane są w Rosji i nie wiadomo co z nimi robią to mylisz się.

Cała to boom było tylko ze względu na to, że odkryto adres zamieszkania głównego programisty i producenta tej aplikacji, który rzeczywiście mieszka w Rosji. Jednak wszystkie serwery, na których przetrzymywane są dane z FaceApp znajdują się w U.S. Amazon. Jak serwery znacznej części aplikacji na świecie.

FaceApp poradnik – jak usunąć dane?

Kiedy już znudzisz się zabawą w postarzanie, odmładzanie i odmienianie, zanim usuniesz aplikację na dobre postaraj się aby poinformować twórców, aby usunęli Twoje dane z apki. W jaki sposób możesz to zrobić? Udaj się do Setting > Support > Report a bug, a w tytule tematu wpisz “privacy”, opisując krótko, że chciałbyś aby Twoje dane zostały usunięte z serwera. twórcy FaceApp informowali o tym, że rozpatrują takie zgłoszenia i dane usuwane są z ich serwerów.

Jak bezpiecznie korzystać z FaceApp?

Jeśli jednak nie rozpocząłeś zabawy z postarzaniem, a chciałbyś nieco pokombinować jest sposób na blokowanie poboru danych z Twojego smartfona. W ustawieniach telefonu jest możliwość nadawania lub blokowania praw do poszczególnych sekcji. Wystarczy zablokować dostępy aplikacji FaceApp do naszych zdjęć i po problemie!

 

Wiadomo, że moją specjalizacją są najlepsze gry na androida i raczej specjalizacji nie zmienię, ale fajne czasami napisać o czymś innym, a nie ukrywam, że afera związana z tą aplikacją wyszła mega gruba.

 

 

Source: iMore

Poprzednie

Chess Rush – poradnik – jak zagrać, buildy, porady

Plants Vs Zombies 3 na Android – zagraj w Pre-Alpha

Dalej