Evertale – nowe Pokemon GO w JRPG?

Zastanawialiście się kiedyś jak mogłoby wyglądać połączenie Pokemon Go i Final Fantasy? Od niedawna mamy taką okazję. Wszystko za sprawą ZigZaGame, które stworzyło Evertale. Gra jest stosunkowo świeżynką ze względu na to, że została wydana na świat dokładnie 21 marca. Co nie zmienia faktu, że tytuł już skradł serca graczy.

Catch The Monsters Evertale

Wcielamy się w Crestbearers, pozwolę sobie nazwać ich po prostu trenerami Pokemonów. Do dyspozycji na tę chwilę mamy 180 różnych potworów do złapania. Nawet Ci mniej zaznajomieni z serią Pokemon, będą wiedzieli podobieństwo. Pikselowy świat, w którym będzie tworzyć własną historię to Erden. Każdy nas musi pomóc z uwolnienia go z klątwy Pandemonium, która co 100 lat zalewa tę krainę.

Reklama

Trenuj Offline, aby później podbić świat online w Evertale

To nie żart, gra ma naprawdę rozbudowany system, który pozwala na systematyczne podbijanie doświadczenia naszego trenera offline. Cały system trenowania potworów jest identyczny jak w klasycznej wersji Pokemon na chociażby Nintendo.

Penetrujemy rozmaite trawy aby stanąć w szranki z potworem. Następnie walczymy z nim tak długo, aż biedny zmęczy się i będziemy mogli go złapać i dodać do swojej drużyny. System walki oczywiście oparty o ten sam turowy system jaki mieliśmy przyjemność zaczerpnąć w Pokemonach.

Reklama

train and evolve evertale androidgames.pl

Jak już okiełznaliśmy naszego nowego towarzysza możemy go “odpalić”. Z każdą walką będzie rosło jego doświadczenie, poziomy będą wskakiwały, a w odpowiednim czasie dostępna będzie jego ewolucja.

Wbrew wszystkiemu gra nie należy do tych najprostszych, a można śmiało rzecz, że posiada elementy strategiczne. Chociażby biorąc pod uwagę naszego pierwszego potwora w grze. Ma on umiejętność trującą, zaś druga z nich to możliwość zadania obrażeń tylko zatrutym przeciwnikom. Możemy sobie zatem wyobrazić jak różnorodne ” combo ” posiadają potwory.  Więc warto zawsze wziąć pod uwagę jakiej umiejętności w danym momencie warto byłoby by użyć. I jak zapatrujemy się na dalsze losy pojedynku.

Reklama

the story of erden

Świat Erden i jego wykonanie

Zwiedzanie całego świata, eksplorowanie, łapanie potworów również według mnie należy do przyjemnych rzeczy. Cały styl wykonania świata: umiejętność połączenia ręcznie rysowanych postaci z pikselowym światem, oceniam na naprawdę spory plus. Twórcy postarali się w tej kwestii, a sama gra i doglądanie tego świata jest po prostu przyjemna.

Wszelkie znajdźki takie jak skrzynki, unikalne potwory. Przeróżnie wykreowani NPC, którzy zawsze mają dla nas jakiegoś questa, jest naprawdę zbliżone do klasycznych Pokemonów. Co według mnie jest pozytywnym aspektem tej gry i był to swego rodzaju throwback.

Reklama

level up evertale androidgames.pl

 Odwieczne IAP (płatności w grze) jak jest z Evertale?

Zanim przejdę do kwestii zakupów wewnątrz gry warto wspomnieć (bo to ważna kwestia) gra nie jest w 100% darmowa. Producenci życzą sobie za możliwość zagrania w ich tytuł 1.79 PLN. Co uważam za dobrą cenę i przystępną dla każdego, a warto zaznaczam!

Wracając, jak mieliście okazję przeczytać, w poprzednim artykule wspominałem (darmowe gry na androida), że bardzo modną formą zarobkową w grach mobilnych są reklamy i IAP (in app purchase). Dla nas graczy zaś jest to najmniej atrakcyjna rzecz w grach na Androida i nie lada nas momentami irytuje. Wszystko za sprawą tego, że mając odpowiednią ilość środków w bardzo szybkim tempie jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dużo.

Reklama

Wracając do naszej gry Evertale. Jak to z nią jest. I źle, i dobrze. Jak wspomniałem mamy możliwość zdobywania wszystkiego w trybie offline, co jest mega pozytywnym aspektem w tej kwestii. Czy IAP jest? No niestety jest i prawda jest taka, że można sobie pozwolić dzięki niemu na bardzo dużo. Co nie oznacza, że nie możemy osiągnąć tego grając bez zakupów.

Nie mogę się niestety wypowiedzieć w kwestii PVP, ponieważ do tego etapu czeka mnie jeszcze dłuuuga droga i zanim to osiągnę trochę minie. Zapewniam jednak, że niezwłocznie Was o tym poinformuję jak tylko będę miał możliwość. Tymczasem zapraszam do gierki i sprawdzajmy ją razem.

Reklama
Reklama

sklep Google Play

 

 

 

Poprzednie

FRAG Pro Shooter – nowy lider?

Omega Wars – kopia Clash Royale?

Dalej

Dodaj komentarz