Emulator ePSXe, gry z PS1 na smartfonie! – konfiguracja i recenzja

emulator ePSXe

3 grudnia 1994 roku świat ujrzał pierwszą konsolę do gier firmy Sony o nazwie PlayStation. Choć od tego momentu minęło blisko 25 lat, kultowe gry z tego urządzenia nie straciły na popularności. Gracze, którzy wcześniej pozbyli się swoich konsol, a chcieli odświeżyć sobie tytuły z PS1 mają do tego prosty dostęp dzięki emulatorom, czyli specjalnym programom, które służą do odtwarzania gier dzięki ich plikom pobranym na urządzenie. Najpopularniejszy emulator to ePSXe, który ukazał się także na Androidzie. Sprawdźmy, jak wygląda granie w gry z pierwszego PlayStation na smartfonie!

Sprawdź także: Płatne gry vs Free to play na Androida

Jak skonfigurować emulator ePSXe?

Po pobraniu go ze Sklepu Play (jest on dostępny w cenie 12,49 zł) należy także pobrać bios konsoli PlayStation. Znajdziecie go w jednym z linków poniżej. Gdy już go pobierzecie, należy wejść w emulator i wybrać opcję “Run bios”, aby go włączyć. To naprawdę proste! Jeśli wszystko zadziała, możecie przejść do pobierania gier.

Powrót do przeszłości

Na stronkach podanych poniżej znajdziecie setki słynnych gier na PSX. Takie tytuły jak Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, Metal Gear Solid, Final Fantasy VII czy Gran Turismo są dla Was dostępne za darmo, a aby je zainstalować wystarczy kliknąć na przycisk “Download”. Po pobraniu rozpakujcie pliki w menedżerze plików na waszym smartfonie. Ściągnijcie Wasze ulubione produkcje, biblioteka gier z PS1 jest olbrzymia, więc każdy znajdzie świetną, klasyczną grę dla siebie. Po kliknięciu “Run Game” w menu emulatora waszym oczom ukaże się lista zainstalowanych gier. Wybierzcie jedną z nich aby zacząć zabawę. Gotowe!

Jakie są wrażenia z gry?

Gry, które testowaliśmy, nie miały większych problemów z utrzymaniem płynności na stabilnym poziomie 60FPS. Obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 480p, co jest standardem przy tego typu klasycznych grach. Również sterowanie dotykowe jest dość przyjemne, choć czasami zdarzy się nam źle kliknąć, co nierzadko doprowadza do przykrych konsekwencji, takich jak śmierć naszego bohatera. Dla tych, których jednak zniechęca ekran dotykowy mamy dobrą wiadomość: emulator ePSXe obsługuje gamepady! Podsumowując: za niewielkie pieniądze otrzymujemy wysokiej jakości i prosty do skonfigurowania emulator oraz dostęp do dużej biblioteki świetnych klasyków z legendarnego PlayStation. Polecamy!

Korzystacie lub korzystaliście z emulatorów? Jeśli tak, to jakich? Napiszcie w komentarzu! Nie zapomnijcie polubić naszej strony na Facebooku, bardzo motywuje nas to do rozwoju serwisu. Dzięki!

PRZYDATNE LINKI:

BIOS: http://m.coolrom.com.au/bios/psx/

GRY: https://www.freeroms.com/psx.htm

GRY: https://m.emuparadise.me