CUE Cards to wyjątkowa karcianka na Androida z ciekawostkami i brytyjskim humorem

Kolekcjonerskie gry karciane nie są szczególnie przyjazne dla nowicjuszy. Tytuły takie jak Gwint, Shadowverse i przepotężne Hearthstone co prawda mają ogromną publikę, ale używają wielu terminów i estetycznych klisz zaprojektowanych tak, aby przemawiać do oddanych fanów RPG, a nie zwykłych graczy.

Szkoda, bo CCG (Casual Card Games) są jednymi z najbardziej wciągających gier. A CUE Cards to może być właśnie ten tytuł, który zwróci na nie uwagę szerszej publiczności.

Reklama

Tematycznie, CUE Cards – co oznacza karty (Cards) wszechświat (Universe) i wszystko (Everything) – mają dosłownie wszystkich na celowniku. Niezależnie od tego, czy interesujecie się nauką, historią, paleontologią, kosmosem, światem przyrody czy jakimkolwiek z wielu innych tematów, w obszernej kolekcji kart CUE znajdziecie karty w sam raz dla siebie.

Wszystkie są starannie zaprojektowane i, w wielu przypadkach, uzupełnione o pouczający i zabawny tekst wyjaśniający dokładnie, na co patrzycie i, co ważniejsze, co dana karta zrobi z waszym przeciwnikiem.

Reklama

Celem gry jest pokonanie innego człowieka poprzez granie mocniejszymi kartami i wykorzystywanie kombinacji oraz innych efektów. Podobnie jak w przypadku każdej kolekcjonerskiej gry karcianej, droga do zwycięstwa polega na budowaniu talii kart, które poradzą sobie w każdej sytuacji i rozsądnym ich używaniu.

Rozgrywka w CUE Cards jest dobrze wyważona, a w ofercie jest ogromna liczba kart, a przez cały czas dodawane są kolejne. Jednak cechą charakterystyczną gry jest jej oryginalne poczucie humoru, dzięki kreatywności brytyjskiego dewelopera Avid Games.

Reklama

W przeciwieństwie do wszystkich innych karciabek na rynku, CUE Cards pozwala na użycie tyranozaura do konfrontacji z pawianem. Pozwala wam postawić Lokiego, boga psot, przeciwko Sfinksowi, a jeśli zajdzie taka sytuacja, możecie umieścić Sir Isaaca Newtona na ringu z rekinem.

Jeśli chodzi o rekiny, to jeżeli macie do dyspozycji tornado, to możecie stworzyć sharknado, jeden z najbardziej śmiercionośnych spektakli w historii natury.

Reklama

Jak widać, CUE Cards nie traktują siebie zbyt poważnie, co czyni je naszym zdaniem zwycięzcami w tej kategorii. Możecie je pobrać za darmo już teraz z Google Play (i App Store).

Poprzednie

Project Cars GO rozpoczyna fazę beta wersji na Androida

Postacie z The Walking Dead pojawią się w najnowszym evencie w Brawlhalli

Dalej