Call of Duty Mobile: Wszystko co powinniście wiedzieć!

Gry na Androida-Call of Duty Mobile

Wiadome jest, że nadchodzi dość mocny zawodnik, który może sporo namieszać na scenie gier na Androida. Po tytule już wiecie, że jest to Call of Duty Mobile. CoD to jedna z najpopularniejszych gier FPS naszego globu. Setki milionów(jak nie więcej) przegranych godzin, miliony sprzedanych egzemplarzy to tylko skrawek bogatych osiągów tej gry.

Nadszedł ten piękny dzień, w którym Activision zafundowało nam zastrzyk radości w postaci informacji na temat Call of Duty Mobile. Nie ukrywam, że informacja ta mocno mnie ucieszyła, ponieważ ostatnimi czasy żadna grupa developerów nie popisywała się dość szczególnie. Wszyscy systematycznie ogrywaliśmy PUBG’a i tak wyglądała cała scena.

Sprawdź także: PUBG Mobile 0.13.0 Patch Notes

To ma się zmienić. Szczerze na to liczę i po obiecujących beta testach jestem w stanie stwierdzić, że gra ma bardzo duży potencjał do poskrobania numeru jeden w grach na Androida, czyli PUBG Mobile. Znajdą się również śmiałkowie, którzy twardo mówią o tym, że CoD pobije popularność PUBG. Ja ręki uciąć sobie nie dam, ale chętnie z popcornem w dłoniach poobserwuję walkę tych dwóch tytułów o mobilny tron.

Co nowego w Call of Duty Mobile?

To jest bardzo dobre pytanie. Co nowego ma do zaoferowania nam CoD, aby tak śmiało mówić o tym, że może być grą numer jeden. Powiem Wam, że coś tam ma. Jako, że wszystkie tytuły typu shooter w dzisiejszych czasach muszą posiadać tryb Battle Royale, tak też Call of Duty Mobile będzie posiadało swój. Według opinii jednego z czytelników, który tak jak i ja miał przyjemność grania podczas beta testów, tryb ten szału nie robi. Prawdą jest, że to nie on zachwycił graczy.

Nie omieszkam jednak przedstawić Wam charakterystyki całego trybu Battle Royale w CoD: Mobile jaki przedstawili nam deweloperzy:

  • solo, duo lub 4 osoby zespół, w takich formacjach będzie można zagrać,
  • 100 graczy będzie mierzyć się na dużej mapie jaką zaserwują nam twórcy,
  • FAJNA SPRAWA! Każdy z graczy będzie mógł wybrać jedną z 6 dostępnych klas, każda z nich charakteryzuje się inną specyfikacją i specjalnymi umiejętnościami,
  • Zamysł wskrzeszania będzie bazował na nieśmiertelnikach, a uzdrowieni gracze będą wypluwani przez samolot po uleczeniu(chyba dobrze to zrozumiałem),
  • Oczywiście wprowadzone zostaną dwa tryby gry, FPP oraz TPP (z pierwszej i trzeciej osoby),
  • Oczywiście mapa ma nawiązywać stylistyką do tych rodem z Call of Duty.

To tyle na temat trybu Battle Royale, jeśli ktoś miał okazję pobawić się na becie, chciałbym poznać Waszą opinię. Jestem ciekaw jak Wy odebraliście cały tryb.

Mapy w Call of Duty Mobile

Nuketown - Mapa w grze

Idąc tropem CoD Mobile, warto wspomnieć o mapach jakie stworzyli twórcy na rzecz nowego tworu. Ci, którzy kiedyś grali i mieli styczność z Call Of Duty z pewnością nie będą zawiedzeni i pochwalą za to Activision. Kojarzycie chociażby NukeTown z Modern Warfare: Black Ops? Kto by nie kojarzył, no nie? No to super wiadomość dla Was owa mapa pojawiła się podczas beta testów gry!

Uwierzcie, że mi też morda ucieszyła się na jej widok! Była to świetna mapa(i dalej jest) z niedużą ilością tzw. długich, a skupiająca grę bardziej na walce close range i w budynkach. Z pewnością nie tylko ja doświadczyłem takiej nostalgii. Powrotu do przeszłości, który naprawdę mnie ucieszył.

Spokojnie, nie przepadasz za Nuketown? Nic straconego, twórcy przywrócili do życia także Hijack, Crash oraz Firing Range. Nie jestem pewien, ale są to chyba jedne z najbardziej znanych map całemu community CoD. Także ode mnie, wielki plus dla twórców Call of Duty Mobile!

Modyfikacja dostępne w grze.

Call of Duty Modyfikacja
Modyfikacja dostępne w Call of Duty Mobile

Rozwiązania tej sprawy jestem cholernie ciekaw. Modyfikacje broni, ekwipunku, granatów i wszystkiego z tym związanymi sprawami jest bardzo powszechną rzeczą i staje się codziennością w grach na androida. W CoD w wersji PC również było to elementem, który znacząco urozmaicał zabawę graczom i był odbierany bardzo pozytywnie.

Problemem pojawia się kiedy pomyślimy o tych rzeczach(modyfikacjach) w kontekście gry. Przecież za free wszystkiego nie dostaniemy no nie? Dotychczas potrzebowaliśmy zdobywać doświadczenie w boju, starać się wbijać kolejne poziomy i w ten sposób otrzymywaliśmy owe modyfikacje w formie nagrody. Jako, że nieco znam się na grach mobilnych widzę tutaj Activision wykorzystujące ten element jako wstrzyknięcie do gry mikropłatności i możliwości zarobienia dodatkowego pesos. Bardzo byśmy tego nie chcieli, ale jest to prawdopodobne. Przechodząc do samych modyfikacji w Call of Duty Mobile!

Bronie w CoD Mobile

No i to jest mega prawdopodobne. Wiadomo, CoD słynie z wielu rodzai broni o przeróżnych specyfikacjach. Możemy wybierać spośród setek karabinów, pistoletów, a każde dostosowane do odpowiedniej pozycji strzeleckiej (snajper, krótka broń, długa broń itp.). Każda z tych broni posiada możliwość modyfikacji. Bronie posiadają sloty, które mogą zostać uzupełnione o dodatkowe gadżety takie jak tłumiki, powiększone magazynki, stabilizatory itd. Tak samo dzieje się z granatami, jak wiemy mogą one być wybuchowe, oślepiające, dymne i jakiekolwiek inne.

Perki

Jak wiecie, bądź nie, perki to swego rodzaju specjalne umiejętności dostosowane do poszczególnych postaci. Każda z nich może określić nasz plan rozgrywki. Przykładowo medyk miałby możliwość przyspieszonego leczenia sojuszników.

Z poprzednich części dla przykładu mógłbym wyróżnić perk o nazwie Ghost. Poznalał on w Call of Duty swobodne poruszanie się, gdzie wrogie UAV nie mogły nas wykryć. Idąc tym tropem, przykładowo naszą postać, będzie chciała zabijać przeciwników z Shotgunu( czyli jesteśmy zmuszeni do bycia blisko przeciwnika). Wybieramy tym samym w Call of Duty Mobile Ghost i załóżmy Fast Recover (co pozwala na szybszą regenerację życia) i jazda!

Jest to świetna możliwość dostosowywania strategii gry pod siebie jak i całą drużynę.

Umiejętności Broni

Jest to swego rodzaju super moc broni, którą możemy aktywować. Może to być minigun, który odpakowujemy i otwieramy strumień kul w kierunku przeciwnika lub miotacz ognia, którym masakrujemy wroga na krótszy dystans. Najprawdopodobniej bronie te będą możliwe do włączenia tylko raz bądź dwa na cały mecz, więc zaleca się stosowania ich z rozwagą.

Scorestreaks lub Killstreaks

Scorestreaks lub Killstreaks, czyli wynagrodzenia za dobrze wykonaną robotę! W momencie kiedy dojdziesz do takiego osiągnięcia na ekranie wyświetlą Ci się możliwości, które mógłbyś wprowadzić w życie gry Call of Duty Mobile.

Przykładowo najczęstszym i najłatwiejszym do zdobycia jest UAV, które ukazje Wam na mapie położenie przeciwników. Przykładową taktyką wykorzystania UAV, wymyśloną przeze mnie na szybko jest odpalenie UAV, przez wymiatacza z Twojej drużyny. Wykrywasz przykładowo gromadkę wrogów, a Twój ziomek odpala nalot i zmiata ich z powierzchni ziemi. Proste!

Charakteryzacja postaci

To ostatnia z możliwości modyfikacyjnych w Call of Duty Mobile. Pozwala on na charakteryzacja naszej postaci tak aby wyróżniała się ona na swój sposób w grze. Jednak co warto zaznaczyć, CoD Mobile nie pozwala na jakąś znaczącą możliwość zmian. Choć gra nie daje nam możliwości zmian rodem z simsów(mam tu na myśli specjalne modyfikacje twarzy, piersi też nie powiększymy) to pozwala na grę chociażby historycznymi bohaterami serii.

Mowa tutaj o takich postaciach jak John „Soap” MacTavish i David „Sekcja” Mason. Swego czasu byli to bohaterowie, których znał każdy fan CoDa, a teraz miałby możliwość zagrania nimi w grze. Ponadto byłby to sposób na zarobek dla Activision nie wpływający specjalnie na rozgrywkę!

Czy Deathmatch to jedyny tryb Call of Duty Mobile?

Call of Duty Mobie-Tryby gry
Warehouse – Mapa w Call of Duty Mobile

No nie, oczywiście, że nie. Śmiem twierdzi, że dla każdego znajdzie się coś dobrego. Trybów w Call of Duty Mobile nie będzie jeden lub dwa. Już na sam początek ma zostać uruchomione pięć trybów.

Deathmatch, Domination, Team Deathmatch, Frontline, and Hardpoint oraz Battle Royale to lista trybów, które zawitają juz na starcie gry. Zabawy co nie miara, a z pewnością na tym deweloperzy nie poprzestaną.

Jak zagrać w Call of Duty Mobile?

Na ten moment takiej możliwości nie ma. Musimy poczekać na oficjalny start gry. Co jakiś czas twórcy odpalają zamknięte beta testy, na które zapisać możecie się tutaj. O oficjalnym starcie gry jeszcze nam nic nie wiadomo, ale twórcy zachęcają do pre-rejestracji i pomocy w beta testach, które mają pojawiać się jeszcze w tym roku.