Jesteś nowy w Albion Online? Nie popełniaj tych błędów

Jako nowy gracz nigdy nie wiemy jaką drogę rozgrywki wybrać żeby grało nam się nieco prościej, lżej. Oczywiście, są błędy, których się nie wyzbędziemy, ale zależy nam na tym, aby popełniać ich jak najmniej. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby wspólnie stworzyć listę błędów jakie najczęściej popełniają nowi gracze.

Dołączanie do pierwszej Gildii jaka wyśle nam zaproszenie

Kiedy tylko wkraczasz do świata Albion Online jesteś podekscytowany samą obecnością w grze. Pomimo to masz uczucie takiej samotności i nie do końca wiesz co masz robić. To uczucie powoduje, że bardzo duża część graczy przyjmuje zaproszenie od pierwszej lepszej Gildii. Zaufaj nam, na początkowym etapie dostaniesz tych zaproszeń multum, ale przyjmowanie pierwszej lepszej to wcale nie najlepsza decyzja. Dlaczego? Już Ci tłumaczymy.

Reklama
  • Jeśli zdecydujesz się dołączyć do Gildii, a później stwierdzisz jednak, że nie jest ona dla Ciebie, to na dołączenie do następnej będziesz musiał czekać aż 48h. To znacząco spowolni Twój rozwój, bo równie dobrze mogłeś trafić do Gildii, która zaoferuje Ci podwyższenie Twojego doświadczenia, ale Ty nie będziesz mógł do nich dołączyć.
  • Nie nauczysz się za wiele o grze – w większości przypadków Gildie, które rekrutują świeżych graczy są pełne w takich jak Ty, czyli mało obytych w samym Albion Online. Zaś garstka tych doświadczonych jest niewielka, przez co dostęp do jakiejkolwiek wiedzy na temat samej gry będzie mocno ograniczony.
  • To najzwyklejszy SCAM! – Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielu jest graczy, którzy tworzą gildie i zachęcają do dołączenia świeżych i nieświadomych graczy. Po czym pobierają od nich wysokie podatki. Każde srebro, które zbierzesz w grze jest mocno opodatkowane i trafia prosto do kieszeni mistrza gildii. Ten zaś będzie się logował co jakiś czas i zgarniaj zapasy. Jako gracz musisz uważać na stawki podatkowe jakie ustalają właściciele gildii. W szczególności uważaj na te 40% i więcej. Jeśli chcesz nieco lepiej wystartować to zawsze możesz kupić Albion Silver online.

Dlatego pamiętaj, zawsze zastanów się 3 razy zanim podejmiesz decyzję o dołączeniu do jakiejś gildii!

Wykorzystywanie wszystkich Learning Points od razu

Bardzo duża część nowych graczy używa learning points (LP), aby pominąć wszelkie grindowanie. Używanie od razu wszystkich Twoich punktów nie jest złe o ile wiesz jakie jest Twój build. Może się przydarzyć sytuacja, w której na bieżąco będziesz wydawał punkty. Zaś przyjdzie co do czego i nie będziesz w stanie sięgnąć po ważną dla Ciebie umiejętność. Dlatego zanim zdecydujesz się na wydanie LP upewnij się, że wiesz jaką ścieżką podążasz. To samo tyczy się craftingu i każdej innej płaszczyzny, w które punkty LP są obecne.

Reklama

Jako nowy gracz tak naprawdę masz jedno bezpieczne miejsce, w którym możesz pożytkować wszystkie swoje LPki. Są to narzędzia do zbierania. Je możesz awansować na wyższe poziomy bez problemu. Dlaczego tak? Zasada jest prosta, im lepszy w zbieractwie będziesz, tym większy profit na godzinę będziesz wyrabiał, tym szybciej będziesz mógł awansować.

Noszenie wszystkiego ze sobą

Spróbuj podróżować z jak najmniejszą ilością wartościowych rzeczy w swoim plecaku jak tylko możliwe. Przez co zaoszczędzisz na wszelkich naprawach swojego sprzętu, co jest irytujące i kosztowne. Podróżowanie w mniejszym ekwipunku jest zarówno bezpieczne na terenach PVP jaki żółtych.

Reklama

Kolejna podpowiedź! Albion Online ma lokalny system bankowy, więc spróbuj zorganizować go dla siebie w miejscu, które najczęściej odwiedzasz lub kilku. Dzięki czemu Twoje przedmioty będą bezpiecznie, a Ty na spokojnie będziesz mógł podróżować. Jeśli brakuje Ci kilku rzeczy to zawsze możesz kupić Albion Online przedmioty na Eldorado.gg.

Podnoszenie poziomów wszyskiego

Jednym z częstych błędów popełnianych przez nowych graczy jest próba równoczesnego wyrównywania wszystkich poziomów narzędzi do zbierania. Każdy inaczej patrzy na progresję, a może jesteś osobą, która lubi odhaczać wszystko z listy, zanim przejdzie do następnej rzeczy. Możesz ulec pokusie, aby przenieść wszystkie swoje narzędzia na poziom 4, zanim przejdziesz na poziom 5. Jest to jednak błąd. Jeśli chodzi o zbieranie, cały zysk ze zbierania leży na samym końcu. Lepiej jest wyspecjalizować się wcześnie i popchnąć jedno narzędzie na szczyt, abyś mógł zacząć zarabiać poważne pieniądze.

Reklama

Brak zapasowego sprzętu

Albion Online to nie World of Warcraft. Powodem, dla którego Albion Online udało się wejść na rynek MMORPG i przyciągnąć zdrową bazę graczy, jest właśnie to, że odróżnia się od tradycyjnej gry MMO. W tradycyjnej grze MMO masz jeden dominujący zestaw sprzętu, który nosisz do wszystkich pojedynków. Dobra, może dwa (jeden do PVP, jeden do PVE). Ale w Albion Online w końcu znajdziesz się w sytuacji walki PvP, w której możesz stracić swój sprzęt. Jeśli masz tylko jeden zestaw, to skutki są katastrofalne dla twoich postępów. Zamiast skupiać się tylko na jednym doskonałym sprzęcie, wybierz 5-10 niedrogich zestawów.
Poprzednie

Magiczne tiramisu (Magic Tiramisu) – My Cafe (Moja kawiarnia)

Hakerzy obrali za cel osoby pracujące z domu

Dalej