5 zalet mobilnego grania!

5 zalet mobilnego grania

Przenośne granie na smartfonach i tabletach ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jasne, można mówić, że gry na urządzenia mobilne są słabe, nieciekawe i po prostu mniej rozbudowane od dużych produkcji z komputerów konsol. Tym nie mniej, gaming na Androida ma także swoje zalety, którymi odróżnia się od pozostałych sprzętów do gry. Stworzyliśmy dla was listę pięciu najważniejszych z nich. Zaczynamy!

1. Szeroki wybór gier

W Google Play znajdziemy całą masę tytułów na smartfony z Androidem. Blisko 2000 różnorodnych produkcji czekają na sprawdzenie. Wśród nich znajdziemy min. gry akcji, zręcznościówki, RPG, symulacje czy wyścigowe. Każdy gracz znajdzie tu coś dla siebie!

2. Rozrywka mobilna

W odróżnieniu od PC oraz konsol do gier, naszego smartfona możemy (a często nawet musimy) zabrać ze sobą, gdy gdzieś się wybieramy. Telefon z zainstalowanymi chociażby kilkoma grami świetnie sprawdzi się podczas długiej podróży czy w sytuacji, gdy na kogoś czekamy. Gry mobilne są często tak skonstruowane, aby poszczególne ich etapy można było przejść w maksymalnie 15 minut, co czyni je jeszcze wygodniejszymi do gry poza domem.

3. Gry na każdą kieszeń

Kolejna cecha, która na urządzeniach mobilnych wypada lepiej, niż na dużych platformach. W czasach, kiedy premierowy tytuł na PS4 potrafi kosztować ponad 250 złotych, większość gier na Androida jest za darmo. Natomiast w kwestii gier płatnych, przeważnie kosztują one maksymalnie 20 złotych, a więc znacznie mniej od produkcji konsolowych.

4. Ogólnodostępność urządzeń

Czy w 2019 roku jest ktoś, kto nie posiadałby telefonu komórkowego?  Każdy z nas ich używa: droższych lub tańszych, mocniejszych lub nieco słabszych, jednak trzeba przyznać, iż smartfony są wszechobecne (czego nie można powiedzieć o konsolach do gier). Dzięki temu niemal każdy może oddać się mobilnej zabawie w grze!

5. Wielki potencjał

Rynek gier mobilnych rozwija się coraz szybciej, a wraz ze wzrostem zaawansowania technologii smartfonów powstaje coraz więcej rozbudowanych i ciekawych gier. Dodatkowo, bez problemu znajdziemy także smartfony dla graczy oraz akcesoria do nich, takie jak gamepady czy słuchawki do grania. Jest w czym wybierać!

Co sądzicie o naszej liście? Czy waszym zdaniem gry na smartfony mają jeszcze jakieś inne ważne zalety? Napiszcie w komentarzu! Nie zapomnijcie polubić naszej strony na Facebooku. Dzięki!